Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9578/czytaj-i-sluchaj-gdzie-chcesz-z-empikgo

Czytaj i słuchaj gdzie chcesz z EmpikGO

1 wartościowy tekst

Podczas biegania, w podróży, na plaży i w trakcie sprzątania – teraz ulubiona lektura może towarzyszyć książkomaniakom zawsze i wszędzie. Empik stworzył innowacyjną aplikację, dzięki której miłośnicy książek będą mieli do nich niemal nieograniczony dostęp, a limity wagowe bagażu, pojemność torby czy konieczność korzystania z trybu samolotowego nie będą mieć znaczenia przy wyborze tytułu. Aplikacja EmpikGO to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią rozstawać się z e-bookiem i audiobookiem. Aplikacja jest już do pobrania na systemy Android i iOS.

Na początek dostępnych jest aż 50 000 tytułów e-booków i 6 000 audiobooków, a wśród nich nowości i premiery na wyłączność np. audiobook Początek Dana Browna, Labirynt Duchów Carlosa Ruiza Zafóna, Mirror Mirror Cary Delevingne czy e-book i audiobook Jak zawsze Zygmunta Miłoszewskiego.

Aplikacja EmpikGO łączy czytnik audiobooków i e-booków oraz wirtualną księgarnię. – W przypadku niektórych tytułów udział e-booków sięga 10% sprzedaży. Obserwujemy wzrosty sprzedaży e-booków na poziomie 30% i 100% w przypadku audiobooków – stwierdza Beniamin Schön, który w Grupie Empik kieruje Virtualo oraz Biblioteką Akustyczną. W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na książki w wersji elektronicznej, Empik oddaje w ręce klientów aplikację, dzięki której mogą słuchać audiobooki i czytać e-booki na swoim telefonie czy tablecie. Dodatkowym atutem aplikacji jest synchronizacja z kontem w serwisie Empik.com. Oprócz dostępu do najszerszej oferty e-booków i audiobooków w Polsce, oznacza to, że wybrane tytuły automatycznie zasilają biblioteczkę EmpikGO, a do wirtualnego księgozbioru trafią wszystkie wcześniej zakupione na empik.com ebooki i/lub audiobooki. Ponadto w wersji na urządzenia android EmpikGO oferuje możliwość zakupu bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dla Użytkowników przewidziane są specjalne promocje a klienci programu Mój Empik mogą liczyć na dodatkową atrakcyjną ofertę.

EmpikGO z łatwością można dopasować do własnych potrzeb, to znaczy wybrać tempo czytanego przez lektora tekstu oraz rozmiar czcionki czy kolor tła, ale także zdecydować się na streaming lub tryb offline, przydatny szczególnie w samolocie czy podczas podróży zagranicznej, gdzie koszt transmisji danych jest bardzo wysoki. Ciekawą funkcją jest też możliwość udostępniania cytatów w mediach społecznościowych bezpośrednio z aplikacji. Beniamin Schön zapowiada, że funkcjonalności aplikacji będą się na pewno rozwijać w odpowiedzi na sugestie i zapotrzebowanie ze strony Użytkowników. Wkrótce w EmpikGO pojawi się również usługa subskrypcji. – Wyniki badań i analiza oczekiwań klientów jednoznacznie wskazują, że subskrypcja jest coraz chętniej używana, nie tylko w branży muzycznej czy filmowej, ale również w segmencie książek – tłumaczy szef Virtualo i Biblioteki Akustycznej.

Aplikację EmpikGO w całości stworzyła firma Miquido, która kompleksowo projektuje oraz wdraża aplikacje mobilne i webowe kierując się ideą mobile-first. Marka uznana przez Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2016 za najszybciej rozwijającą się firmę w kategorii mobile design & development. Wyróżniona w 2016 roku przez Google, TIME Magazine oraz Webit Awards. Członek Google Developers Agency Program. Pracuje głównie dla branży finansowej, telekomunikacyjnej, medycznej, muzycznej i turystycznej.

Bezpłatna aplikacja EmpikGO dostępna jest w App Store i Google Play.

Więcej o aplikacji: http://www.empik.com/go


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 18  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1250
Artur
15-11-2017 21:53
Reklama na stronie głównej jest źle przycięta. Jeśli apka jest tak staranna jak jej marketing, to... ;-)
książek: 262
debora
17-11-2017 12:57
pikseloza czy mi się wydaje?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1083
mim_m
16-11-2017 09:26
Do czytania to jednak czytnik ebooków, zdecydowanie. Chyba że ktoś czyta maksymalnie jedną książkę miesięcznie, to może wystarczyć tablet/telefon.
książek: 1961
majkey
17-11-2017 21:20
eee nie. Jeśli komuś nie chce się nosić dodatkowego urządzenia - wystarczy telefon.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 968
violino
16-11-2017 10:09
Co jest w niej innowacyjnego? Może to kwestia porannego zamotania i czytania przed pierwszą kawą, bo nie rozumiem i nie widzę w tym nic interesującego.

Edytowane:
"dostęp do największej bazy tytułów – 50 000 e-booków i 6 000 audiobooków" - to znaczy że co? Bo nie widzę opcji płatności za całą bazę, czyli nie działa jak Legimi. A skoro mam płacić za każdy tytuł i tak, to jaka różnica, czy ja...
Co jest w niej innowacyjnego? Może to kwestia porannego zamotania i czytania przed pierwszą kawą, bo nie rozumiem i nie widzę w tym nic interesującego.

Edytowane:
"dostęp do największej bazy tytułów – 50 000 e-booków i 6 000 audiobooków" - to znaczy że co? Bo nie widzę opcji płatności za całą bazę, czyli nie działa jak Legimi. A skoro mam płacić za każdy tytuł i tak, to jaka różnica, czy ja to kupię w innym sklepie (bo zapewne będzie taniej niż w Empiku) i wgram w inną aplikację?
Serio, niech mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem tej innowacyjności..
pokaż więcej
książek: 349
Brodzio
16-11-2017 18:03
Apka do książek od Empik? Raczej sobie odpuszczę, bo pewnie przy okazji będą chcieli mi wcisnąć kilka garnków. Żenujący jest ten sklep z różnościami.
książek: 1016
kawoy
17-11-2017 10:43
Myślą o usłudze subskrypcji, czy oznacza, że chcą konkurować z Legimi?
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Skandal

Jestem pod wrażeniem, bo ta historia jest niedoskonała i bardzo kontrowersyjna. W końcu osiemnastolatka i trzydziestotrzyletni facet i związek? No to...

zgłoś błąd zgłoś błąd