Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/2535/kawiarnia-pod-okiem-krzysztofa-vargi

Kawiarnia pod okiem Krzysztofa Vargi

  wartościowy tekst

Trójkowa biblioteczka na Open’erze przyciągnęła tłumy festiwalowych uczestników . Alternatywny Off Festiwal będzie miał natomiast swoją  Kawiarnię Literacką, której kuratorem został oficjalnie pisarz i publicysta, Krzysztof Varga. 

W jednym ze swoich felietonów wyprawę na OFF-a Krzysztof Varga porównał do pielgrzymki.  Katowice są w sierpniu moją Jasną Górą – tak pisał o festiwalu latem 2011 roku.

Tegoroczna edycja katowickiego święta alternatywy odbędzie się przy jego współudziale. Znany pisarz i publicysta został bowiem kuratorem festiwalowej Kawiarni Literackiej. Według założeń organizatorów Varga poprowadzi solidny cykl spotkań z ludźmi pióra.

I rzeczywiscie, program festiwalowej Kawiarni Literackiej zapowiada się niezwykle ciekawie. Wśród gości m.in. Mirosław Pęczak, który opowie o kulturze niezależnej i subkuturach, Jurij Andruchowycz, ambasador polskiej literatury na Ukrainie i ukraińskiej w Polsce czy Ignacy Karpowicz, który zaprezentuje uczestnikom festiwalu swoją nową powieść „ości”. W Kawiarni pojawią sie również muzycy na co dzień piszący - Konstanty Usenko jako autor książki o muzycznym undergroundzie w Rosji i frontman zespołu Super Girl & Romantic Boys oraz Natalia Fiedorczuk z koncertem Nathalie and the Loners i jako autorka wielu tekstów piosenek.

W trakcie funkcjonowania kawiarni, 2 sierpnia, odbędą się prowadzone przez Jacka Dehnela i Kamila Sipowicza warsztaty tekstów rockowych, a na nich rozstrzygnięcie organizowanego przez Instytut Książki oraz Wydawnictwo Literackie konkursu translatorskiego.

Wszystkich, którzy czują się na siłach i znają choć trochę język angielski już dzisiaj Instytut zaprasza do przetłumaczenia na polski dwóch tekstów bohatera OFF Festivalu, zespołu Smashing Pumpkins: Disarm i 33. Najlepsze z nich zostaną skomentowane i nagrodzone przez prowadzących warsztaty barwnych pisarzy. Gotowe tłumaczenia można nadsyłać do 27 lipca na adres s.kloska@instytutksiążki.pl.

Off Festival odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

____________________________________________
Przeczytaj także:

Festiwalowa biblioteka
 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2031
LubimyCzytać
10-07-2013 10:53
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ogród małych kroków

Zazwyczaj na rezultaty swojej pracy trzeba poczekać. Nic nie jest dane od razu. Jedno zadanie składa się z kilku mniejszych tworząc „Ogród małych krok...

zgłoś błąd zgłoś błąd