Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/1405/8-miedzynarodowy-festiwal-kryminalu

8. Międzynarodowy Festiwal Kryminału

2 wartościowy tekst

Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału rozpocznie się już jutro we Wrocławiu. Święto literatury z dreszczykiem potrwa do poniedziałku 22 października.

Spotkania autorskie, wykłady, konferencja bibliotekarzy - każdy dzień festiwalu wypełniony będzie licznymi atrakcjami. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje, choć oczywiście zachęcamy do udziału we wszystkich wydarzeniach.

Od jutra do niedzieli potrwają Kryminalne Warsztaty Literackie, których trenerami będą Mariusz Czubaj, Gaja Grzegorzewska, Marta Mizuro, Marcin Świetlicki oraz Marcin Wroński.

Codziennie po południu w Kawiarni Literatka odbywać się będą otwarte wykłady, z których szczególnie polecamy czwartkowe wystąpienie prof. Zbigniewa Białasa "Metafizyka i odchył: współczesne teorie powieści kryminalnej" oraz piątkowy wykład Zygmunta Miłoszewskiego zatytułowany "Udręki adaptacji".

Zaraz po wystąpieniu Miłoszewskiego warto wybrać się do Kina Helios - tam o godzinie 19 odbędzie się spotkanie z Kathy Reichs, a tuż po nim, o 20.30, panel dyskusyjny "Nagroda Wielkiego Kalibru 2012. Jurorzy kontra nominowani".

W sobotę koniecznie trzeba odwiedzić Art Hotel - tam o godzinie 18.30 będzie miał miejsce panel dyskusyjny "Fikcja a rzeczywistość" z udziałem norweskich pisarzy: Kjella Ola Dahla, Thomasa Engera oraz Kjetila Stensvik Østli. Tuż po nim z fanami spotka się Anne Holt, popularna norweska autorka. Natomiast o godzinie 20.30 w klubie Mleczarnia odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagród Wielkiego Kalibru (obowiązują zaproszenia).

Bardzo interesująco zapowiada się zaplanowana na niedzielę 21 października fabularyzowana gra miejska "Dewizy śmierci". To wyjątkowa opowieść kryminalna, rozgrywająca się w czasach PRL-u, w której każdy uczestnik wcieli się w jedną z intrygujących postaci, będzie zdobywał kartki i handlował nimi, żeby zdobyć bezcenne informacje. W grze spotka typy spod ciemnej gwiazdy i prawdziwe aniołki, zanurzy się w miasto tętniące podskórnym życiem. Od uczestników zabawy będzie zależało czy morderca umknie sprawiedliwości, czy też zostanie schwytany.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie poniedziałkowe spotkanie ze skandynawską mistrzynią kryminału Camillą Läckberg. Z okazji jej wizyty przedłużono MFK o jeden dzień. Pisarka spotka się z fanami w kinie Helios o godzinie 18.30 w ramach cyklu "Dobre książki i kawa z...". Tymczasem jeszcze do 17 października możecie zadać pytanie autorce w naszym serwisie i wygrać weekend w Fjällbace – miasteczku, gdzie rozgrywają się wydarzenia z kart powieści Läckberg.

Szczegółowy program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału znajdziecie na stronie: www.festiwal.portalkryminalny.pl.

Lubimyczytac.pl jest patronem medialnym Festiwalu.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2107
LubimyCzytać
15-10-2012 10:33
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 0
konto_usuniete
15-10-2012 15:30
o, super pomysł na grę miejską! Jak będzie ładna pogoda, na pewno się wybiorę :)
książek: 209
Wojtek
16-10-2012 14:26
Pierwszy raz słyszę o festiwalu. Program imprezy zapowiada się ciekawie.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Moja irlandzka piosenka

Jestem zachwycona tą książką. Czyta się łatwo, przyjemnie. Powieść zawiera wątek miłosny i kryminalny. A zwroty akcji są tak zaskakujące. Zdecydowani...

zgłoś błąd zgłoś błąd