Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11680/marginesy-beda-wydawac-komiksy-i-powiesci-graficzne

MARGINESY będą wydawać komiksy i powieści graficzne

13 wartościowy tekst

Pod koniec kwietnia wydawnictwo Marginesy rozpocznie publikację komiksów i powieści graficznych. Tytuły te wzbogacą dotychczasową ofertę, uzupełniając ją zgodnie z przyjętą linią programową o biografie, pozycje popularnonaukowe, historyczne i obyczajowe. Docelowo w Marginesach ma się ukazywać kilkanaście komiksów rocznie.

Według Hanny Mirskiej-Grudzińskiej, redaktor naczelnej, to szansa rozwoju portfolio wydawnictwa w nowym kierunku, możliwość dostarczenia czytelnikom ciekawych historii w innej formie.

„Wprowadzając do planu wydawniczego Marginesów komiksy – nie ukrywając ich pod inną nazwą i logo – po raz kolejny zabieramy czytelników w nową podróż. Podróż po ekscytującym świecie powieści graficznych, gwarantującą niezwykłe emocje i doświadczenia” – komentuje.

Już pod koniec kwietnia ukażą się dwa pierwsze tytuły:

  • „Artemizja” Tamii Baudouin i Nathalie Ferlut w tłumaczeniu Olgi Mysłowskiej, czyli fascynująca historia barokowej artystki, Artemizji Gentileschi, która jako pierwsza kobieta została przyjęta do florenckiej Akademii.

 

  • „Neurokomiks” Hany Roš i Matteo Farinellego w tłumaczeniu Jacka Koniecznego – podróż przez ludzki mózg i historia badań nad tym organem. Książka była najlepiej sprzedającym się tytułem w historii brytyjskiego wydawnictwa Nobrow.

 

Kolejne planowane tytuły w ofercie to:

 

 

Za linię wydawniczą komiksów i powieści graficznych w wydawnictwie Marginesy odpowiedzialny będzie Szymon Holcman, od lat związany z branżą jako współwłaściciel wydawnictwa Kultura Gniewu.

Komiks czy powieść graficzna, jak zamiennie nazywa się tę formę opowiadania historii, zyskuje na świecie coraz większą popularność. Dotyczy to nie tylko mainstreamowych opowieści o superbohaterach, którym towarzyszą kinowe przeboje, ale wszelkich gatunków tej sztuki: komiksów dla dzieci czy przeznaczonych dla starszego czytelnika komiksów historycznych, biograficznych, kryminalnych itd. Od kilku lat wydawnictwa książkowe w większości krajów Europy, widząc komercyjny, ale i artystyczny potencjał komiksu, tworzą specjalne linie wydawnicze mu poświęcone. Od kilku też lat w niesamowitym tempie rośnie polski rynek komiksu, a temu wzrostowi i obaleniu ostatnich uprzedzeń wobec komiksu na pewno pomogłoby, gdyby za wydawanie komiksów wzięło się poważne i uznane wydawnictwo literackie.
Dlatego bardzo się cieszę, że w tej historii pojawiają się Marginesy, wydawca z ponad dekadą doświadczenia, marka ciesząca się uznaniem. Marginesy mają ciekawych nowych wrażeń czytelników, którym od teraz będą mogły zaproponować także komiksy. Co ważne, działalność komiksowa nie będzie ukrywana pod inną nazwą i logo, a komiks jako naturalny element dołączy do planu wydawniczego wydawnictwa. – tłumaczy Szymon Holcman. – Tu też pojawiam się ja, czytelnik komiksów od prawie czterdziestu lat, a wydawca od lat piętnastu. Swoją wiedzę i znajomość komiksowego rynku chciałbym wykorzystać, by w Marginesach prezentować najciekawsze komiksy z całego świata. Będą to zatem powieści graficzne popularnonaukowe, biograficzne, historyczne, obyczajowe, ekologiczne, kryminalne… Tak by czytelnik znający książki wydawnictwa, mógł odkryć nową formę opowiadania o fascynujących go tematach. Formę równie fascynującą.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 8  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2573
jatymyoni
20-03-2019 18:35
Świetny pomysł, może się skuszę.
książek: 3777
krosciucha
20-03-2019 23:38
Kapitalna wiadomość! Dobrych komiksów nigdy za mało! Poza tym 'Marginesy' bardzo porządnie wydają swoje pozycje, także jest na co czekać!

Poza tym... 'Audubon'! Och, cudnie, po prostu cudnie! *.*
książek: 1770
Renax
21-03-2019 06:10
Świetny pomysł... Aż mi się szkoda zrobiło, że już nie dostaję darmowych egzemplarzy.
książek: 333
BIETKA
21-03-2019 08:59
Lubię komiksy, choć już dość dawno żadnego nie czytałam, więc być może z wymienionych, wzięłabym pod uwagę ten o barokowej artystce, Artemizji:-)
książek: 732
patashnik
21-03-2019 09:59
Doskonała wiadomość, pierwsze tytuły i osoba Pana Szymona dają nadzieję na ambitne, niebanalne przedsięwzięcie. Może trochę wypełni pustkę po Wydawnictwie Komiksowym.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Błękit szafiru

-> Recenzja pochodzi z bloga joolsandherbooks.blogspot.com "Błękit szafiru" jest bezpośrednią kontynuacją pierwszego tomu i tu nie mam...

zgłoś błąd zgłoś błąd