Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11650/pierwszy-prawdziwy-przewodnik-po-psim-umysle

Pierwszy prawdziwy przewodnik po psim umyśle

4 wartościowy tekst

Książka autorstwa Briana Hare'a i Vanessy Woods „Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze niż nam się wydaje?” to wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Czy rzeczywiście nasze psy upodabniają się do nas, a my do nich? Kto kogo udomawia? Czy naprawdę wiemy, gdzie kryje się sekret psiej inteligencji? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, to książka jest już dostępna w księgarniach.

„Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze niż nam się wydaje?”Brian HareVanessa Woods

Czy rzeczywiście nasze psy upodabniają się do nas, a my do nich? Kto kogo udomawia? Czy naprawdę wiemy, gdzie kryje się sekret psiej inteligencji?

Miłośnicy psów mogliby bez końca rozprawiać o tym, jak sprytni są ich podopieczni, jak wiele rozumieją i jak dalece są im oddani. Autorzy „Psiego geniuszu”, Brian Hare i Vanessa Woods, nie są pod tym względem wyjątkami, jednakże w odróżnieniu od większości wielbicieli czworonogów mają możliwość przekucia własnych obserwacji w twardą naukę. Pracując w Duke Canine Cognition Center, ośrodku akademickim zajmującym się wyłącznie psim poznaniem, na bieżąco weryfikują eksperymentalnie najróżniejsze powszechne przekonania narosłe wokół naszych najlepszych przejaciół. Dzięki temu wreszcie raz na zawsze możemy rozstrzygnąć, która rasa jest najinteligentniejsza, czy rzeczywiście należy obawiać się pitbuli oraz czy prawdą jest, że „udomowiony” oznacza „głupszy”.

Jesteś przekonany, że wiesz, co twój pies chce ci powiedzieć? Dzięki tej książce przekonasz się, czy masz rację. 

We wstępie czytamy: „Ta książka mówi o tym, jak kognitywistyce udało się zrozumieć geniusz psów dzięki eksperymentom wykorzystującym sprzęty tak zaawansowane technologicznie, jak zabawki, kubki, piłki czy cokolwiek innego, co poniewiera się w garażu. Z pomocą tych skromnych narzędzi wzięliśmy pod lupę przebogaty świat psiego poznania i przyjrzeliśmy się, jak zwierzęta te wyciągają wnioski i elastycznie rozwiązują nowe problemy. Zgłębienie geniuszu psów pozwoli nam nie tylko pozytywnie wpłynąć na ich życie, ale także spojrzeć szerzej na ludzką inteligencję. Wiele z koncepcji, na których opierają się badania nad psami, odnosi się także do człowieka. Być może lepsze zrozumienie samych siebie będzie największym z darów, jakie otrzymamy od naszych czworonogów. Każdy ma swoje zdanie na temat tego, co czyni psy inteligentnymi. Coraz obszerniejsza literatura opisująca psychologię psa czasem dostarcza dowodów na poparcie niektórych z tych teorii, a czasem przeciwnie. Książka ta ma pomóc wszystkim miłośnikom psów zrozumieć, co mogą oznaczać najnowsze odkrycia naukowe, dzięki przedstawieniu szeroko zakrojonego przeglądu obecnego stanu wiedzy na temat psiego poznania, czyli „dognitywistyki”.

Warto zaznaczyć, że książka Briana Hare'a i Vanessy Woods nie jest typowym poradnikiem, jakich każdego roku na rynku pojawia się sporo. To prawdziwe kompendium wiedzy nie tylko o przełamywaniu schematów myślowych dotyczących czworonogów, w jakich większość z nas tkwi, ale przede wszystkim o tym, jak znaleźć z psem wspólny język. Okazuje się, że jest to znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Proste nie oznacza jednak łatwe i zmiana „złych nawyków” wymagać będzie od właścicieli psów dużego samozaparcia i cierpliwości, warto jednak zadać sobie ten trud – z pewnością się opłaci.

Autorzy, opowiadając o psim umyśle, czynią to w niezwykle interesujący i zabawny sposób, dzięki czemu książka ta, mimo swojego naukowego charakteru, jest pozycją lekką i zrozumiałą dla każdego przyjaciela i posiadacza czworonogów.

Książka miała premierę 13 marca, więc z pewnością znajdziecie ją już w swoich księgarniach. A obok logo wydawnictwa Copernicus Ceter Press zobaczycie na niej również pomarańczowe logo serwisu lubimyczytac.pl.

artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 450
LetMeRead
15-03-2019 15:54
Kupię i przeczytam na pewno.
książek: 139
Gosia_7
15-03-2019 17:49
Dla mnie lektura absolutnie obowiązkowa. Mam psy i bardzo chciałabym je lepiej rozumieć.
książek: 6799
allison
15-03-2019 21:38
Czy psy są mądrzejsze od ludzi? W wielu przypadkach na pewno tak, zwłaszcza gdy patrzy się na intelektualne zaplecze obecnej ekipy rządzącej:)

Do tego typu książek podchodzę z dystansem, ale kilka razy przekonałam się, że warto po nie sięgnąć.

Gdybym miała do wyboru: wybudować schronisko dla zwierząt albo dla bezdomnych ludzi, to wybrałabym to pierwsze. Kiedyś wygłosiłam to na forum, po...
Czy psy są mądrzejsze od ludzi? W wielu przypadkach na pewno tak, zwłaszcza gdy patrzy się na intelektualne zaplecze obecnej ekipy rządzącej:)

Do tego typu książek podchodzę z dystansem, ale kilka razy przekonałam się, że warto po nie sięgnąć.

Gdybym miała do wyboru: wybudować schronisko dla zwierząt albo dla bezdomnych ludzi, to wybrałabym to pierwsze. Kiedyś wygłosiłam to na forum, po czym obrzucono mnie błotem. Czy zmieniłam zdanie? Nie, wcale nie.
Nadal wolę przygarnąć bezdomnego psa niż bezdomnego człowieka.

Właśnie piękna rudzielka ze schroniska patrzy na mnie i macha ogonem, jakby mówiła: "Moja pańcia, moja" i pakuje się do łóżka ku zgrozie i oburzeniu mojego męża:)

Życzę wszystkim udanego weekendu:))
pokaż więcej
książek: 1443
Mavericus
16-03-2019 19:09
Mam psa, który raczej nas udomowil, a nie my jego na dodatek rozumie ludzka mowę i jeśli tylko powie się spacer wie, wyjdzie na dwór umie pilnować nas byśmy o tym nie zapomnieli. Wykazuje zdolności, że chwilami zapominamy, że to nie jest człowiek,, a pies. Jeśli chce wyjść na dwór to siada przed moją żoną i ona wtedy mówi mi bym z nim wyszedł i on zdaje sobie z tego sprawę.

Pozdrawiam
książek: 71
Książka_koc_kot
17-03-2019 06:06
Myślę, że to pozycja obowiązkowa po ?Zrozumieć psa" dla każdego fana/ posiadacza czworonogów.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Cujo

Zaczyna się zwykły dzień, normalny dzień pracy. Jednak zło wyszło na wierch. Wyszło z jaskini pod postacią wścieklizny i jak domino porusza cały cykl...

zgłoś błąd zgłoś błąd