Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11317/chlopiec-z-burzy-od-18-stycznia-w-kinach-konkurs

„Chłopiec z burzy” od 18 stycznia w kinach [KONKURS]

3 wartościowy tekst

Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie. Ekranizacja popularnej australijskiej powieści Colina Thielego pojawi się na ekranach polskich kin 18 stycznia. A my mamy dla Was wejściówki na pokaz przedpremierowy i dodatkowe vouchery na pokazy w całym kraju.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań, rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

Reżyserem obrazu jest Shawn Seet, który kręci głównie seriale (m.in. stworzył „Głębokie wody”), natomiast scenarzystą – Justin Monjo, który pracował przy serialowej ekranizacji innej australijskiej książki – Jutro autorstwa Johna Marsdena. Natomiast na ekranie widzowie będą mogli zobaczyć laureata Oscara Geoffreya Rusha („Jak zostać królem”, „Koneser”) oraz Jaia Courtneya („Niezgodna”, „Legion samobójców”).

Konkurs!

Mamy dla Was 15 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz w warszawskim kinie Luna. Film będzie można zobaczyć 17 stycznia o godzinie 18:45 w sali B. A dla tych, którzy chcą zobaczyć film, ale nie są z Warszawy, mamy 15 podwójnych zaproszeń do Multikina na terenie całego kraju. Bilet będzie można wykorzystać w niach 21-31 stycznia 2019 roku

Dodatkowo 5 pierwszych osób otrzyma nie tylko bilet, ale i książkę!

Zadanie konkursowe jest naprawdę łatwe. Cofnijcie się do swojego dzieciństwa i opiszcie historię swojej przyjaźni ze zwierzęciem. Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres: konkurs@lubimyczytac.pl. Macie czas do 11 stycznia.

W odpowiedzi wpiszcie swoje imię, nazwisko i adres.

Książka Chłopiec z burzy i inne opowiadania została wydana przez wydawnictwo Albatros. #PatronatLC


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
09-01-2019 12:18
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 527
FOCZKA
09-01-2019 19:45
Uwielbiam książki i filmy o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami.
książek: 972
lotosu_kwiat
10-01-2019 10:35
Moja przyjaźń ze zwierzętami zaczęła się niezywkle niepozornie aczkolwiek przetrwała całe życie. Gdy byłam małą dziewczynką mama zabierała mnie do sklepu zoologicznego gdzie karmiłam króliki, chomiki i świnki morskie. Pani ekspedientka była znajomą, więc pozwalała mi przebywać w sklepie i doglądać zwierzaków. Do dziś lubię gryzonie i rozważam zakup króliczka miniaturki dla synka, który jest... Moja przyjaźń ze zwierzętami zaczęła się niezywkle niepozornie aczkolwiek przetrwała całe życie. Gdy byłam małą dziewczynką mama zabierała mnie do sklepu zoologicznego gdzie karmiłam króliki, chomiki i świnki morskie. Pani ekspedientka była znajomą, więc pozwalała mi przebywać w sklepie i doglądać zwierzaków. Do dziś lubię gryzonie i rozważam zakup króliczka miniaturki dla synka, który jest wielkim miłośnikiem zwierząt.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Bez wyjścia

Druga część przygód młodej, pięknej i bardzo tajemniczej Agaty wzbudza tyle samo emocji, co poprzednio. Autorka bezkompromisowo nie pozostawia swojej...

zgłoś błąd zgłoś błąd