Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10921/z-polki-na-polke-wielka-wymiana-ksiazek-w-krakowie

Z półki na półkę – wielka wymiana książek w Krakowie

4 wartościowy tekst

Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę. To właśnie słowa Arturo Pereza Reverte z książki „Królowa Południa” są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®.

Już po raz 22. na miłośników literatury czeka czterodniowe święto (25-28 października), obejmujące spotkania z ulubionymi pisarzami, ofertę setek wydawnictw z Polski i zagranicy, możliwość zakupu książkowych nowości, a także wymienienia się na nowe tytuły!

Gościem honorowym w tym roku jest Szwecja. Szczegółowy program atrakcji zostanie przygotowany we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Z pewnością nie zabraknie inspirujących spotkań, dyskusji i warsztatów poświęconych funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie. Zwiedzający zanurzą się m.in. w świat literatury dziecięcej – jeden z filarów kultury szwedzkiej. Nie zabraknie również dobrze znanego kryminału skandynawskiego, od kilku lat cieszącego się ogromnym uznaniem czytelników.

My zapraszamy w niedzielne popołudnie do sali Lwów A. W godzinach 14:00-16:00 będziecie mogli spotkać się z innymi czytelnikami i wymienić się z nimi książkami. Jak co roku zadbamy także o to, aby na stołach nie zabrakło nowości od wydawnictw. Jeśli macie w domu książki, których już nie potrzebujecie, takie, które już przeczytaliście i do których nie będziecie wracać, albo takie, które nie trafiły w Wasz gust jako prezent, koniecznie przynieście je na wymianę książek

Dajcie książkom drugie życie i wymieńcie je na przyniesione przez innych czytelników lub nowości przekazane przez współpracujące z serwisem wydawnictwa.

Zasada wymiany pozostała niezmienna – możecie zabrać tyle książek, ile sami przynieśliście (maksymalnie 5 tytułów)!

UWAGA! Prosimy nie przynosić bardzo zniszczonych książek. Nie wymieniamy podręczników, słowników, encyklopedii, atlasów czy innych nieaktualnych tytułów. Wymieniajmy się książkami, jakie sami chętnie zabralibyśmy do domu 👌

Regulamin akcji:
1. Organizatorem akcji jest Lubimyczytać.pl Sp. z o.o. ul. Półwiejska 17/15, 61-885 Poznań.
2. W wymianie może wziąć udział każdy, kto przyniesie od jednej do pięciu książek i pobierze specjalny bilet przy wejściu do sali. UWAGA! Prosimy zachować ten bilet w celu okazania go przy wyjściu.
3. Każdy uczestnik może zabrać ze sobą tyle książek, ile sam przyniósł na wymianę (nie więcej niż pięć egzemplarzy). Potwierdzeniem jest wydany przez organizatorów bilet wstępu.
4. W razie utraty biletu uczestnik traci możliwość wyniesienia jakichkolwiek książek.
5. Ze względu na ograniczoną pojemność przestrzeni, organizatorzy będą kierować ruchem i etapami wpuszczać po około 100 osób.
6. Tomy jednego tytułu traktujemy jako jedną książkę (np. „Potop” t. 1, t. 2, t. 3 = 1 książka), natomiast odcinki cykli powieściowych liczymy oddzielnie (np. „Jutro 1” = 1 książka, „Jutro 2" = 1 książka, „Jutro 3” = 1 książka).
7. Na wymianę przyjmowane są wydania nie starsze niż z 2000 roku. Książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
8. Książki dziecięce wymieniamy wyłącznie na książki dziecięce.
9. Ostateczna decyzja o przyjęciu książki na wymianę należy do Organizatora.
10. Udział w wymianie jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszt wstępu na Targi.

Do zobaczenia!

Powiązane treści:
Targi Książki w Krakowie już za dwa miesiące!

Książki są bramą przez którą wychodzisz na ulicę. To właśnie słowa Arturo Pereza Reverte z książki „Królowa Południa” są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Już po raz 22. na miłośników literatury czeka czterodniowe święto (25-28 października), obfitujące w spotkania z ulubionymi pisarzami, ofertę setek wydawnictw z Polski i zagranicy oraz możliwość zakupu książkowych nowości.więcej
Czy spotkamy pisarzy na Targach w Krakowie?

Targi Książki w Krakowie zaczynają się 25 października, a atmosfera wokół nich gęstnieje. Niektórzy pisarze, np. Zygmunt Miłoszewski, już zapowiedzieli, że z czytelnikami spotkają się chętnie, ale w centrum miasta, a teraz prezes Targów prosi wydawców o rozważenie przeniesienia części spotkań do innych obiektów. więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 13  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1310
Wiesia
05-10-2018 23:10
super inicjatywa
książek: 173
amc
06-10-2018 11:44
W zeszłym roku na długo przed rozpoczęciem akcji, przed salą ustawiła się naprawdę potężna kolejka ludzi, stali, siedzieli na podłodze itd
Niestety pod tym względem organizacja zawodzi i nie zachęca.
książek: 1356
Monika
07-10-2018 11:11
Sala pojemność ma ograniczoną, nie ma możliwości wpuszczenia wszystkich na raz, a że ludzie już o tym wiedzą, chętnych jest wielu i wielu z nich chce wejść jak najszybciej i załapać się na nowości od wydawnictw, nie tylko na wymianę za książki przyniesione przez innych, to nic dziwnego, że mnóstwo ludzi chce zagwarantować sobie jak najwcześniejsze wejście. Na wczesnych edycjach wystarczyło... Sala pojemność ma ograniczoną, nie ma możliwości wpuszczenia wszystkich na raz, a że ludzie już o tym wiedzą, chętnych jest wielu i wielu z nich chce wejść jak najszybciej i załapać się na nowości od wydawnictw, nie tylko na wymianę za książki przyniesione przez innych, to nic dziwnego, że mnóstwo ludzi chce zagwarantować sobie jak najwcześniejsze wejście. Na wczesnych edycjach wystarczyło przyjść parę minut przed rozpoczęciem, ale z każdym kolejnym rokiem kolejka zaczyna tworzyć się wcześniej - jak zawsze, kiedy wiadomo, że pożądanego towaru jest na półkach za mało, żeby starczyło dla wszystkich. Przypominają się czasy minione...
Ale jest też dobra strona tych kolejek. W sali przebywać można tylko przez ograniczony czas, zobaczy się tylko te książki, które były w niej kiedy weszliśmy i te, które przynieśli ludzie wchodzący za nami zanim sami wyjdziemy. A może później przybędzie książka, którą chętniej bym wzięła niż te, które dostępne są teraz? Są ludzie, którzy w takim oczekiwaniu na to, co być może nadejdzie, tkwią w sali najdłużej jak się da, robią niepotrzebny tłok, uniemożliwiają wejście kolejnym. A przecież nie ma żadnego zakazu wymieniania się książkami poza salą! Człowiekowi, który czeka w kolejce na wejście, jest całkiem wszystko jedno, jakie książki do sali wniesie, bo on chce je oddać - człowiek w kolejce chętnie wymieni się za cokolwiek, nie musi mu się wcale proponowana książka podobać, bo ją też odda, a polować zacznie dopiero w sali, na to, co już tam jest lub co zostanie tam wniesione. Na jednych targach przeszłam się wzdłuż kolejki jeszcze przed otwarciem sali i jedną książkę wymieniłam, a po wyjściu, kiedy w kolejce stali kolejni ludzie, na których książki w sali wymiany nie miałabym już żadnych szans, bo mieli wejść tam długo po mnie, przeszłam się wzdłuż kolejki po raz drugi i upolowałam jeszcze dwie książki. Można. Tylko trzeba wiedzieć jak. Można w ten sposób wymienić więcej niż 5 książek :)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 224
monadu
07-10-2018 14:31
A co z książkami, które zostają na koniec i których nikt nie zabierze do domu? Zostają przekazane bibliotekom? Co z nimi?
książek: 700
_sy
09-10-2018 11:38
szkoda, że niedziela :C będę w sobotę.
książek: 828
reptar
27-10-2018 08:05
„Jak co roku zadbamy także o to, aby na stołach nie zabrakło nowości od wydawnictw” - taka formułka skusiła mnie do wzięcia udziału w akcji w zeszłym roku. Niestety, nowości od wydawnictw nie było ŻADNYCH. Frajda była taka, jak grzebanie w koszu z tanią książką w hipermarkecie, repertuar tytułów też mniej więcej taki, wiele książek miało jeszcze na okładkach warstwę kolejnych cenówek z coraz... „Jak co roku zadbamy także o to, aby na stołach nie zabrakło nowości od wydawnictw” - taka formułka skusiła mnie do wzięcia udziału w akcji w zeszłym roku. Niestety, nowości od wydawnictw nie było ŻADNYCH. Frajda była taka, jak grzebanie w koszu z tanią książką w hipermarkecie, repertuar tytułów też mniej więcej taki, wiele książek miało jeszcze na okładkach warstwę kolejnych cenówek z coraz niższą ceną, dochodzących do 3 zł. Odradzam! Chyba że w tym roku będzie inaczej i cytowane na początku zdanie-pokusa okaże się prawdziwe. Napiszcie, czy tak się stanie/stało.
pokaż więcej
książek: 376
SIA
27-10-2018 17:22
Nie zgodzę się z tym... było dużo książek od wydawnictw. Może nie wszystkie to były nowości z ostatniego tygodnia - ale książki prosto z wydawnictwa były ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Jak elegancko rozstać się z zakochaną kobietą: albo o sztuce nakładania masek

Dawno temu czytałam bardzo ciekawą książkę z zakresu psychologii społecznej „W co grają ludzie” Erica Berne’a, dlatego zaintrygował mnie ten chwytliwy...

zgłoś błąd zgłoś błąd