Zrecenzuj najnowszy tom serii „Zapomniana Księga” Pauliny Hendel!

LubimyCzytać
23.09.2020

Zostań jedną z dwudziestu osób, które otrzymają egzemplarz książki „Wysłannik” Pauliny Hendel. Szczęśliwi wybrańcy będą mieli okazję jako jedni z pierwszych przeczytać czwarty tom serii „Zapomniana Księga” i podzielić się opinią na jej temat z innymi użytkownikami serwisu lubimyczytać.pl.

Zrecenzuj najnowszy tom serii „Zapomniana Księga” Pauliny Hendel!

Postapokalipsa i słowiańska demonologia

W serii „Zapomniana Księga” postapokaliptyczny świat miesza się ze słowiańskimi wierzeniami. W ciemnych zaułkach zniszczonych miast można spotkać demony i upiory. Nie ma elektryczności, cywilizacja upadła, a ci, którzy ocaleli, muszą się na nowo nauczyć, jak przeżyć, walcząc z potworami, w których istnienie kiedyś nie wierzyli.

„A wtedy miałeś w zasięgu wszystkie cuda techniki. W cywilizacji ludzie czuli się bezpieczni, wszystko miało wytłumaczenie. To teraz weźmy takiego ucywilizowanego człowieka, zabierzmy mu całą technikę i pokażmy, że w ciemności jednak czają się stwory, o których opowiadała mu kiedyś babka. I co z tego wyniknie?”

Reklama

Hubert, który budzi się w nieznanym sobie miejscu, musi pogodzić się z tym, że to nie sen, a nowa rzeczywistość. Upłynęło siedem lat, których nie pamięta, a w tym czasie zmienił się nie tylko świat, ale i on sam. Wszystko, co znał, przepadło. Prócz nauczenia się warunków nowego świata, Hubert musi odnaleźć również swoją nową tożsamość. Ludzie, których spotka na swojej drodze, pomagają mu wdrażać się w nowe, panujące zasady, a Hubert powoli odkrywa umiejętności oraz wiedzę, o które siebie nie posądzał.

Uczy się, jak walczyć ze słowiańskimi demonami. Z jakiegoś powodu podświadomie wie, jak można pokonać biesy oraz strzygi, które po upadku cywilizacji wyszły z ukrycia. Dlaczego posiada wiedzę na ich temat? To niejedyna zagadka, którą musi rozwikłać.

Jak pokonać strzygę

Z biegiem wydarzeń Hubert poznaje kolejne tajemnice, próbując przywrócić swoje wspomnienia. Świat, w który został wrzucony, kształtuje jego charakter, Hubert nie jest już nastolatkiem, którym był przed apokalipsą. Nabywa nową wiedzę, próbując jednocześnie odnaleźć się w nowej roli, jaką przypisał mu los. Na każdym kroku przystosowuje się do nowej rzeczywistości. Wydaje się, że w tym świecie nie można nikomu zaufać, a każda napotkana osoba skrywa jakiś sekret. Jak wielu rzeczy jeszcze nie wie? Hubert decyduje się wyruszyć w samotną i niebezpieczną podróż w celu znalezienia sprzymierzeńców. Kogo się wystrzegać na swojej drodze? Jak uchronić się przed żądnymi krwi demonami? I w końcu – czy odbudowa świata i przywrócenie ładu są w ogóle możliwe?

Reklama

„Powiódł wzrokiem dookoła. Miał wrażenie, jakby cały świat trawiła kolejna apokalipsa. Nie było stąd ucieczki. Otaczały go żar i zrujnowane budynki będące reliktem zamierzchłych czasów. A na granicy, niczym sępy żądne padliny, krążył wróg – ludzie oraz demony”.

 

Paulina Hendel pochodzi z Miastka, małego miasteczka zagubionego na Pomorzu. Od najwcześniejszych lat ma słabość do literatury fantastycznej. Pasjonuje się wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w je twórczości. Owocem tej pasji jest bestsellerowa seria jej autorstwa - „Żniwiarz”. Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz ludowych metodach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Miłośniczka dzikiej przyrody i zwierząt. Entuzjastka podróży, zwłaszcza bez przewodnika.

hendel

Jak zostać recenzentem książki?

Dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl przygotowaliśmy 20 egzemplarzy „Wysłannika”.

Reklama

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie lubimyczytać.pl, na adres: marketing@weneedya.pl (w tytule maila wpisując: Recenzja „Wysłannik”). Dodatkowo możecie również w wiadomości podać link do swojego Instagrama (nie jest to jednak warunek konieczny).

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 29 września.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 20 osób, które otrzymają wiadomość zwrotną (najpóźniej do 30 września). Książki wyślemy po odesłaniu do nas adresu do wysyłki i telefonu kontaktowego. Będziemy wdzięczni za umieszczenie opinii w serwisie!

Życzymy powodzenia i zaczytanego tygodnia!

Książka dostępna w przedsprzedaży.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2791
4
23.09.2020 14:08

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd