Masz głowę pełną historii do opowiedzenia? Weź udział w konkursie i stwórz serial audio

LubimyCzytać
23.09.2020

Lubisz pisać, twoja wyobraźnia nie zna granic i marzysz o stworzeniu własnej historii? Weź udział w konkursie i napisz tekst serialu audio. Pierwsza edycja Empik Go Story, organizowana we współpracy z Maszyną do Pisania Katarzyny Bondy, to szansa zarówno dla debiutantów, jak i tych, którzy pierwsze pisarskie doświadczenia mają już za sobą.

Masz głowę pełną historii do opowiedzenia? Weź udział w konkursie i stwórz serial audio
Reklama

Nieszablonowy thriller, trzymający w napięciu aż do końca? Emocjonujący, pełen erotyki romans? A może intymna opowieść, dziejąca się w przeszłości? Niezależnie od tego, jakie nieopowiedziane jeszcze historie macie w zanadrzu, teraz czas, aby zaprezentować je światu. Szansą na to jest Empik Go Story – konkurs, dzięki któremu będzie można zrealizować swój własny serial audio.

Aby spróbować swoich sił w konkursie nie trzeba mieć wiedzy czy doświadczenia z zakresu scenopisarstwa. Wystarczy napisać tekst jednego odcinka, a dodatkowo stworzyć opis fabuły całości. Wybrany przez jury tekst prozatorski zostanie zaadaptowany na serial audio, a następnie wyprodukowany przez Empik Go.

Katarzyna Bonda ambasadorką konkursu

Do wzięcia udziału w konkursie zachęca Katarzyna Bonda, dziennikarka i scenarzystka, autorka bestsellerów (prawa do wydań zagranicznych zostały sprzedane do 15 krajów).

Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię. Czasami to właśnie opowieść wybiera autora oraz swój czas. Może przyszła kolej na Ciebie? Nie ma większej przygody niż szamańskie życie pisarza, który nieustannie wędruje między światami. Polecam spróbować przynajmniej raz – mówi Katarzyna Bonda, ambasadorka konkursu.

Katarzyna Bonda założyła szkołę pisarstwa, dzięki której można uczyć się warsztatu między innymi od Marty Guzowskiej, Łukasza Orbitowskiego czy Roberta Małeckiego. Autorka cyklu o Szaszy Załuskiej wie wiec, jaki potencjał noszą w sobie początkujący twórcy. Empik Go Story pozwoli zrealizować ich marzenie i zaprezentować swoją twórczość szerokiemu gronu odbiorców. Co ważne, w konkursie można wziąć udział, nawet jeśli na koncie nie ma się jeszcze żadnych publikacji. Nie jest również wymagane doświadczenie w pisaniu scenariuszy. Tu liczy się pasja i pomysł!

Sprawdź się jako twórca popularnego serialu audio

Oceny i wyboru najlepszych prac dokona profesjonalne jury, w którym zasiadają: Marika Krajniewska, dziennikarka, pisarka i menedżerka ds. relacji z autorami w Empik Go, Magdalena Kostrzewska, właścicielka Maszyny do Pisania, Urszula Sęczyk-Bonczkowska, product manager w Maszynie do Pisania oraz Anna Kazejak – reżyserka i scenarzystka, współautorka scenariusza pierwszego polskiego serialu audio „Fucking Bornholm”.

Reklama

W ostatniej dekadzie obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie serialami – miłośnicy pasjonujących opowieści z entuzjazmem wyczekiwali premier kolejnych sezonów ulubionych produkcji. Serial stał się dla artystów środkiem wyrazu równie istotnym i pojemnym, co film i książka. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć pewną subtelną zmianę – rośnie popularność formatów audio. Zmęczeni wielogodzinnym wpatrywaniem się w ekran, marzymy o tym, aby zamknąć oczy i dać się ponieść historiom opowiedzianym przez lektorów czy aktorów. Serial audio to gatunek pełen potencjału, który ożywia tekst literacki i nadaje mu nowego wymiaru. Dlatego, jeśli gdzieś w Twojej szufladzie czeka urzekająca fabuła, pozwól nam ją poznać – przekonuje Marika Krajniewska, jedna z jurorek konkursu.

Wygraj umowę wydawniczą z Empik Go

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę empik.com/empikgo-story-konkurs oraz załączyć plik z opisem całości i tekstem pierwszego odcinka. Nagrodą główną jest nie tylko podpisanie umowy wydawniczej z Empik Go na cały serial audio, dzięki czemu trafi on do tysięcy odbiorców w całej Polsce. Nagroda ma także wymiar finansowy – laureat otrzyma 5 tys. złotych. Organizatorzy konkursu przewidzieli również wyróżnienie. Autor wyróżnionej pracy będzie mógł skorzystać z wybranego kursu pisarskiego w Maszynie do Pisania i zgłębiać tajniki tworzenia scenariuszy oraz prozy.

Uwaga na ważne terminy! Teksty można zgłaszać do 15 października 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 15 stycznia 2021 roku. Powodzenia w spełnianiu marzeń!

[ec]

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [6]

Sortuj:
50
21
25.09.2020 09:38

Jak na moje oko to jest szukanie frajerów, którzy dadzą pomysł na serial, potem napiszą sześć pełnych odcinków, a w zamian dostaną parę tysięcy, czyli ułamek tego, co powinni dostać w rzeczywistości. Jeszcze pewnie po drodze będą musieli zrzec się praw autorskich do filmu, publikacji książkowej i generalnie wszystkiego, co by mogło z tych scenariuszy powstać. Regulamin tego...

więcej

1442
64
27.09.2020 20:01

Dokładnie takie same mam odczucia.


199
187
28.09.2020 14:32

"Przy czym Tytuł Laureata Konkursu
(dalej: Laureat) otrzyma autor Zwycięskiego Scenariusza, który we wskazanym przez Empik
terminie podpisze z nim Umowę przeniesienia praw majątkowych do pełnej wersji scenariusza
do Utworów, według wzoru przedstawionego przez Empik. Laureat po dostarczeniu
Empikowi pełnej wersji scenariusza do Utworów, zostanie nagrodzony nagrodą główną, o
...

więcej

64
24
24.09.2020 22:07

Brzmi zachęcająco (i konkurs nie zamyka się tylko na twórców z dorobkiem). Pewnie też wezmę udział.


4046
3806
23.09.2020 11:07

Jak ktoś umie,niech próbuje.


2791
4
22.09.2020 12:01

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd