Tom Holland, Robert Pattinson i Bill Skarsgård w filmie „Diabeł wcielony“

LubimyCzytać
11.08.2020

Netflix przygotowuje ekranizację książki „Diabeł wcielony” Donalda Raya Pollocka. W głównych rolach zobaczymy Toma Hollanda, Roberta Pattinsona, Riley Keough i Billa Skarsgårda. Równie doborową obsadę będzie miała adaptacja „Księgi Krwi” Clive'a Barkera, w której wystąpią Britt Robertson i Annie Friel.

Tom Holland, Robert Pattinson i Bill Skarsgård w filmie „Diabeł wcielony“
Reklama

Diabeł wcielony Donald Ray Pollock„Diabeł wcielony”, Donald Ray Pollock (wyd. Papierowy Księżyc)

Netflix opublikował pierwsze zdjęcia z planu filmu „Diabeł wcielony” na podstawie powieści Donalda Raya Pollocka. „Diabeł wcielony” przedstawia galerię zajmujących i dziwacznych postaci, od czasów II wojny światowej do lat sześćdziesiątych XX wieku. Jest weteran wojenny, małżeństwo seryjnych morderców czy bojący się pająków kaznodzieja. Pollock, a za nim reżyser filmu Antonio Campos („The Punisher”, „Grzesznica”) portretuje ich na tle amerykańskiej prowincji. Campos do zrealizowania swojej wizji dobrał gwiazdorską obsadę. W filmie wystąpią Tom Holland, Robert Pattinson, Riley Keough, Bill Skarsgård, Jason Clark, Haley Bennett, Mia Wasikowska i Eliza Scanlen. Jak będą się prezentowali na ekranie, można zobaczyć na pierwszych, oficjalnych fotografiach.

„Straż! Straż!”, Terry Pratchett (wyd. Prószyński i S-ka)

Doczekaliśmy się kolejnej fotografii z realizowanego przez BBC serialu „The Watch” osadzonego w wymyślonym przez Terry'ego Pratchetta Świecie Dysku. Serialu nie należy jednak traktować jako adaptacji dzieł brytyjskiego pisarza fantasy; przypomina o tym sama córka pisarza Rhi Pratchett, jasno wskazując, że „The Watch” jest tylko inspirowany postaciami stworzonymi przez jej ojca.

Przypomnijmy, że światowa premiera serialu będzie miała miejsce w styczniu 2021 roku. W rolę komendanta Sama Vimesa wciela się Richard Dormer. Ponadto, na ekranie zobaczymy Adama Hugilla, Jo Eaton-Kent, Marame Corlett i Larę Rossi.

Clive Barkek Księga Krwi„Księga krwi”, Clive Barker (wyd. Phantom Press)

Platforma Hulu szykuje film na podstawie horrorów Clive’a Barkera. Obraz wyreżyserowany przez Brannona Braga będzie adaptacją zawierającego pięć tomów przerażających historii cyklu „Księga Krwi” Barkera, który ukazywał się w latach 1984-85. Główne role w filmie Bragi przypadną w udziale znanym amerykańskim aktorkom: Britt Robertson („Szefowa”) i nominowanej do Złotych Globów za „Gdzie pachną stokrotki” Annie Friel. Partnerować im będą Rafi Gavron i Freda Foh Shen, a także Yul Vasquez. Opowiadania Barkera były już wielokrotnie ekranizowane, jedną z adaptacji („Władca iluzji” na podstawie „Ostatniej sztuczki”) reżyserował nawet sam pisarz, ale filmy przechodziły bez większego echa. Może tym razem będzie inaczej? Przekonamy się już 7 października.

Books of Blood

Odd man rush książka„Odd Man Rush”, Bill Keenan (wyd. Sports Publishing)

Doug Dearth reżyseruje film na podstawie wspomnień hokeisty Billa Keenana. Kiedy Keenan zaczynał uganiać się za hokejowym krążkiem, to tak jak większość jego amerykańskich kolegów z lodowej tafli marzył o karierze w NHL. Okazało się, że jednak nie dla niego zawodowe rozgrywki w najważniejszej hokejowej lidze świata; talentu mu wystarczyło „tylko” na granie w lidze szwedzkiej. Film Deartha będzie opowiadał o niełatwym świecie sportu, w którym nie każdy wygrywa i nie zawsze udaje się osiągnąć szczyt. W tle pobrzmiewa pytanie o przyszłość związku z pozostawioną przez Keenana w Stanach Zjednoczonych dziewczyną.

W głównych rolach w „Odd man rush” grają Jack Mulhern, Dylan Playfair i Elektra Kilbey. W obsadzie można dojrzeć również dzieci hokejowych supergwiazd: Wayne'a Gretzkiego i Mario Lemieux. Premiera już 1 września.

Reklama

Stanisław Lem Solaris„Solaris”, Stanisław Lem (Wydawnictwo Literackie)

Tylko do 7 września na stronach internetowych telewizji kulturalnej Arte, można będzie zobaczyć film „Stanisław Lem: Autor Solaris”. Dokument wyreżyserował Borys Lankosz, znany między innymi z filmu „Ciemno, prawie noc” na podstawie książki Joanny Bator. Za scenariusz odpowiedzialny był Wojciech Orliński, autor biograficznej książki „Lem. Życie nie z tej ziemi” Film złożony jest z archiwalnych kolaży, inscenizacji oraz unikalnych fragmentów wywiadów. Daje wgląd nie tylko w biografię twórcy, lecz także w burzliwą historię Europy Środkowo-Wschodniej, która Lema ukształtowała. Obraz dostępny jest bezpłatnie.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

Fotografia otwierająca: Robert Pattinson w filmie „Diabeł wcielony

[aj]

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
531
81
12.08.2020 09:49

Niedawno przeczytałam książkę i była na prawdę bardzo dobra! Będę czekać z niecierpliwością na film.


2718
4
11.08.2020 08:43

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd