Niech żyje „Król“, czyli zwiastun serialu na podstawie książki Szczepana Twardocha

LubimyCzytać
04.08.2020

Nadchodzi „Król”! Już jesienią będziemy mogli zobaczyć ekranizację poczytnej książki Szczepana Twardocha. W rolach głównych wystąpią Michał Żurawski, Magdalena Boczarska, Arkadiusz Jakubik i Borys Szyc. Na swoją adaptację czekają również dzieła Kazuo Ishiguro, Henninga Mankella oraz Władysława Reymonta. 

Niech żyje „Król“, czyli zwiastun serialu na podstawie książki Szczepana Twardocha

Król Szczepan Twardoch„Król”, Szczepan Twardoch (Wydawnictwo Literackie)

Już jesienią na antenie Canal+ będzie można zobaczyć serial „Król”, czyli adaptację bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha. W zeszłym tygodniu do sieci trafił pierwszy promujący serię zwiastun. Widzimy w nim Michała Żurawskiego wcielającego się w rolę boksera Jakuba Szapiro. Ukazano też przedwojenną Warszawę z roku 1937:  warto zwrócić uwagę na kostiumy i scenografię, a także wybór lokalizacji. Oprócz wspomnianego Żurawskiego, na ekranie zobaczymy całą plejadę polskich gwiazd, wśród których można wyróżnić Arkadiusza Jakubika, Magdalenę Boczarską, Borysa Szyca, Bartłomieja Topę, Aleksandrę Konieczną i Krzysztofa Pieczyńskiego. Następcę Szapiro, Mosze Bernsztajna, gra młody aktor Kacper Olszewski, znany z takich produkcji, jak „Sobibór”, „Baby Bump” i „O mnie się nie martw”.

Reklama

Morderca bez twarzy Henning Mankell„Morderca bez twarzy”, Henning Mankell (wyd. W.A.B)

Kurt Wallander powraca na ekrany. Najsłynniejszy skandynawski śledczy, policjant z położonego nad Morzem Bałtyckim szwedzkiego Ystad, znów będzie bohaterem serialu. Tym razem losy stworzonej przez Henninga Mankella postaci będziemy mogli śledzić za pośrednictwem stacji Netflix. Serial „Młody Wallander”, będzie opowiadał losy komisarza zaraz po ukończeniu szkoły policyjnej, gdy 20-letni Kurt dostaje swoją pierwszą sprawę do rozwiązania. W głównej roli zobaczymy szwedzkiego aktora Adama Pålssona, a partnerować mu będą Richard Dillane (jako nadinspektor Hemberg), Leanne Best (Frida Rask), Ellise Chappell (Mona), Alan Emrys (Gustav Munck) i Jacob Collins-Levy (Karl-Axel Munck). Serial, wyreżyserowany przez Ole Endresena i Jens Jonssona, ma składać się z sześciu odcinków. Premiera jeszcze w tym roku.

Chłopi Władysław Reymont„Chłopi”, Władysław Stanisław Reymont (wyd. Dragon)

Powstaje ekranizacja „Chłopów”. Uhonorowane Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury czterotomowe dzieło, które od lat jest w kanonie polskiej klasyki, przeniesie na ekran Dorota Kobiela. Jest ona autorką dobrze przyjętego i nominowanego do Oscara w kategorii „Najlepszy długometrażowy film animowany” filmu „Twój Vincent”. Opowieść o Vincencie van Goghu została zrealizowana w wymagającej technice animacji malarskiej; w ten sam sposób Kobiela zamierza zekranizować powieść Reymonta. Stylistyka „Chłopow” ma nawiązywać do obrazów Wyczółkowskiego, Chełmońskiego czy Malczewskiego. Wśród aktorów zaangażowanych w projekt wymienia się nazwiska Małgorzaty Kożuchowskiej, Mirosława Baki (widocznego na jednym ze zdjęć udostępnionych na Instagramie przez reżyserkę) i Kamili Urzędowskiej.

 

Batman śmierć w rodzinie„Batman: A Death in the Family”, James P. Starlin, Tom Grummett (wyd. DC Comics)

Tydzień bez superbohaterów tygodniem straconym? Tym razem rzecz dotyczy najczarniejszego z detektywów; wyprodukowana przez Warner Bros. Animation i DC antologia  o Batmanie będzie miała swoją premierę na Blu-ray jeszcze w tym roku. Najważniejszą z pięciu opowieści będzie adaptacja przełomowego komiksu „A Death in the Family”, czyli tego, w którym zginął drugi Robin, Jason Todd, a jego miejsce zajął Tim Drake. Historia zostanie opowiedziana w sposób interaktywny. To widzowie zdecydują o rozwoju wypadków. „DC Showcase's Batman: Death in the Family” pozwoli wybrać inną ścieżkę historii niż ta, którą znamy z komiksu. Jak wynika z udostępnionego trailera, będziemy mogli między innymi wybrać uratowanie Robina. Tylko, jakie to za sobą poniesie konsekwencje?

Reklama

Głosów głównym postaciom użyczyli znani hollywoodzcy aktorzy: John DiMaggio, Bruce Greenwood i Vincent Martella. Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów Mrocznego Rycerza.

Chemia naszych serc Krystal Sutherland„Chemia naszych serc”, Krystal Sutherland (Wydawnictwo Dolnośląskie)

Wielkimi krokami zbliża się adaptacja młodzieżowej powieści „Chemia naszych serc”. Ekranizacja poczytnej książki autortwa Krystal Sutherland będzie miała swoją premierę już 21 sierpnia na platformie Amazon Prime Video. W „Our Chemical Hearts” poznamy Henry'ego, siedemnastoletniego chłopaka, który zakochuje się w dziewczynie imieniem Grace. Pociąga go jej tajemnicza osobowość.

W głównych rolach w filmie wyreżyserowanym przez Richarda Tanne'a zagrali Lili Reinhart, Austin Abrams, Sarah Jones i Bruce Altman.

Reklama

Klara and the Sun Kazuo Ishiguro„Klara and the Sun”, Kazuo Ishiguro (wyd. Knopf)

Prawa do najnowszej, jeszcze nieopublikowanej książki urodzonego w Japonii noblisty Kazuo Ishiguro zostały już sprzedane. Jego zapowiadana na przyszły rok książka „Klara and the Sun” wzbudza niemałe zainteresowanie; nic w tym dziwnego, w końcu będzie to pierwsza od czasu odebrania przez Ishiguro medalu noblowskiego z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa w 2017 roku. „Klara and the Sun” ma poruszać temat sztucznej inteligencji i jej wpływu na społeczeństwo; główną bohaterką historii będzie sztuczna kobieta Klara.

Prawa do ekranizacji powieści Ishiguro zakupiła firma producencka 3000 Pictures. Według umowy noblista ma być producentem wykonawczym filmu. Założycielką 3000 Pictures jest Elizabeth Gabler, w przedsięwzięciu partnerują jej dwa koncerny medialne: wytwórnia filmowa Sony Pictures Entertainment i wydawnictwo HarperCollins. Firma ma koncentrować się na pozyskiwaniu praw i produkcji filmów oraz seriali (nie tylko na podstawie literatury) na wszystkie platformy.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

Fotografia otwierająca: materiały promocyjne serialu „Król”

[aj]

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
394
109
05.08.2020 09:58

Bardzo jestem ciekawa ekranizacji Reymonta. "Twój Vincent" był świetnie zrealizowany a sadząc z zapowiedzi "Chłopi" to też będzie dobry projekt.


2717
4
03.08.2020 14:17

Zapraszamy do dyskusji.


0
0
13.08.2020 11:06

Takie ukazanie "Chłopów" to gratka dla estetów


zgłoś błąd