Serial „Watchmen“ zdominował tegoroczne nagrody Emmy

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.09.2020

Wielkim wygranym tegorocznego rozdania nagród Emmy jest serial „Watchmen”. Zrealizowana dla HBO produkcja została uhonorowana aż jedenastoma statuetkami. Adaptacja komiksu Dave'a Gibbonsa i Alana Moore’a została między innymi uznana za Najlepszy serial limitowany.

Serial „Watchmen“ zdominował tegoroczne nagrody Emmy

Adaptacja komiksu zdobywa 11 Nagród Emmy

Najwięcej, bo aż trzydzieści statuetek, otrzymały w tym roku seriale wyprodukowane na potrzeby stacji HBO. Ekranizacja komiksowych „Strażników” została uhonorowana aż 11 razy w kategoriach przeznaczonych dla serialu limitowanego lub filmu telewizyjnego. Oprócz wspomnianej nagrody dla najlepszego serialu, za najlepszą aktorkę została uznana Regina King, odtwórczyni roli Angeli Abar, a za najlepszego aktora drugoplanowego – Yahya Abdul-Mateen II. Twórcy „Watchmena” zostali również docenieni za najlepsze zdjęcia, najlepszą muzykę, najlepszy scenariusz, najlepszy casting do serialu limitowanego czy filmu telewizyjnego, a także za najlepsze kostiumy w produkcji fantasy lub science-fiction.

Wszystkie nagrody w kategoriach dla serialu komediowego otrzymał sitcom „Schitt's Creek”. Wśród łącznej liczby 9 statuetek, które otrzymał stworzony przez ojca i syna Eugene'a i Daniela Levych serial, są oczywiście nagrody za najlepszy serial komediowy, dla najlepszej aktorki i aktora (Catherine O’Hara oraz Eugene Levy), jak również dla scenarzysty widowiska (Daniel Levy).

Z kolei najlepszym serialem obyczajowym jurorzy Emmy Awards uznali „Sukcesję”. Wyprodukowany przez Jesse’a Armstronga (statuetka za scenariusz) dramat obyczajowy zdobył również nagrody dla najlepszego aktora (Jeremy Strong), występu gościnnego aktorki (Cherry Jones) i reżyserii. Razem emitowany na HBO serial zakończył tegoroczne rozdanie nagród Emmy z 7 nagrodami. Również 7 statuetek zgarnął osadzony w świecie gwiezdnych wojen serial „Mandalorian”. Widowisko wyprodukowane na potrzeby platformy Disney+ zostało docenione między innymi za efekty specjalne i za muzykę.

Nagrody Emmy dla filmów związanych z książkami

Fanów adaptacji filmowych, a także naszego cyklu „Najpierw książka, później film”, powinna ucieszyć nagroda dla „Opowieści podręcznej”. Ten nadawany od 2017 roku i obsypany nagrodami serial, stworzony na podstawie książki Margaret Atwood, w tym roku został uhonorowany statuetką za najlepszą scenografię w fabularnym programie współczesnym (godzinnym lub dłuższym). Jurorzy docenili szósty odcinek trzeciego sezonu, zatytułowany „Household”. Nagrodę dla Najlepszego aktora w serialu limitowanym (lub filmie telewizyjnym) zdobył Mark Ruffalo, odtwórca głównej roli w ekranizacji książki „To wiem na pewno” Wally'ego Lamba. Jedna statuetka przypadła również w udziale serialowi „Unorthodox”. Za najlepszą reżyserkę serialu limitowanego (lub filmu telewizyjnego) członkowie jury uznali Marię Schrader, odpowiedzialną za adaptację ekranową książki Deborah Feldman „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów”.

Emmy to najważniejsze amerykańskie nagrody telewizyjne. Przyznawane są od 1949 roku przez trzy niezależne organizacje: Academy of Television Arts & Sciences (ATAS), National Academy Arts & Sciences (NATAS) i International Academy of Television Arts & Sciences (IATAS). Zwycięzcy otrzymują zaprojektowaną przez Louis McManus statuetkę przedstawiającą uskrzydloną kobietę trzymającą w dłoniach model atomu. Oprócz nagród dla najlepszych aktorów, aktorek i scenarzystów, Emmy to również okazja do uhonorowania twórców filmowych w kategoriach technicznych, takich jak najlepsze kostiumy (z podziałem na rodzaje widowisk serialowych), oświetlenie czy udźwiękowienie. Tegoroczna ceremonia była nietypowa, gdyż ze względów bezpieczeństwa, laureaci pozostali w swoich domach. Prowadzący ceremonię Jimmy Kimmel przemawiał do niemal pustej widowni, na której gości zastępowały kartonowe podobizny gwiazd.

Fotografia otwierająca: materiały prasowe HBO

[aj]


komentarze [8]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
konto usunięte
22.09.2020 21:58
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Airain 22.09.2020 18:22
Czytelniczka

Hmmm... jeśli TO był najlepszy serial, to strach myśleć, jakie były te gorsze.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lucious_the_Layle 22.09.2020 13:44
Czytelnik

I pewnie za to nagrody. To tak jak z Oskarami, film musi być kolorowy inaczej nagrodzenie go wywoła skandal i oskarżenia o jakiś *s/zizm.

Jedynie co, to wolno białych pomijać bo to zło wcielone i powinni przepraszać za samo istnienie na świecie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval 22.09.2020 13:05
Czytelnik

Oczywiście, że zdominował - serial o białych faszystach prześladujących biednych, uczciwych Murzynów musiał zdominować nagrody Emmy w roku 2020. Nawet jeśli jest całkiem przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Karolina-Nowicka 21.09.2020 20:02
Czytelnik

Obejrzeliśmy wszystkie dziewięć odcinków. Masa wątków upchniętym w tak krótkim czasie nieco psuła przyjemność, ale było wystarczająco dziwnie, żeby mi się podobało. Oczywiście obowiązkowo poruszony temat rasizmu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lucious_the_Layle 21.09.2020 19:10
Czytelnik

To o super bohaterach, ale pokazanych inaczej niż zazwyczaj.

A tak naprawdę to nic specjalnego ani odkrywczego. Sam nie dałem rady nawet dwóch odcinków obejrzeć bo mnie znudziło. Większość komentarzy na jakie trafiłem także była negatywna.

Pojęcia nie mam za co te nagrody.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Dareus 21.09.2020 18:35
Czytelnik

Ale o czym tu dyskutować, skoro nie wiemy, o czym traktuje serial "Watchmen“? Porusza jakieś istotne problemy, jest kontrowersyjny, co go wyróżnia?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 21.09.2020 12:23
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post