Nowa Fantastyka 315 (12/2008)

Okładka książki Nowa Fantastyka 315 (12/2008)
Tomasz KołodziejczakJakub Nowak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Nowa Fantastyka czasopisma
96 str. 1 godz. 36 min.
Kategoria:
czasopisma
Seria:
Nowa Fantastyka
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2008-12-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-12-01
Liczba stron:
96
Czas czytania
1 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
0867132X
Tagi:
nowa fantastyka science fiction fantasy
Średnia ocen

                5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Sherwood #01 Tomasz Kołodziejczak, Michał Oracz, Piotr Pieńkowski [gry], Rafał Szyma, Ignacy Trzewiczek, Mateusz Wielgosz, Mateusz Zaród
Ocena 8,3
Sherwood #01 Tomasz Kołodziejcza...
Okładka książki Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jean-François Charles, Maryse Charles, Zbigniew Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak, Bran MacLeod, Maria Olszewska, Stefan Weinfeld
Ocena 6,8
Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jea...
Okładka książki Batman - Świat Brian Azzarello, Lee Bermejo, Ethem Onur Bilgiç, Alessandro Bilotta, Alberto Chimal, Ertan Ergil, Carlos Estefan, Mathieu Gabella, Inpyo Jeon, Jung Gi Kim, Tomasz Kołodziejczak, Stepan Kopriva, Piotr Kowalski (rysownik), Qiu Kun, Kirill Kutuzov, Nicola Mari, Thierry Martin, Pedro Mauro, JaeKwang Park, Egor Prutov, Paco Roca, Michal Suchánek, Rulo Valdés, Xu Xiaodong, Lu Xiaotong, Okadaya Yuichi, Natalia Zaidova, Benjamin von Eckartsberg, Thomas von Kummant
Ocena 6,3
Batman - Świat Brian Azzarello, Le...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1972
1396

Na półkach: ,

Publicystyka

„Dziadek ze stali 70 lat Supermana” Przemysław Mazur

Bardzo przyjemny artykuł na 70. Urodziny Supemana o obecności tego superbohatera w komiksach oraz na małym i dużym ekranie. Szkoda, że pominięto medium gier video ( chociażby taki „Superman 64” nigdy nie zostanie zapomniany) oraz animacji („Superman z lat 90. to jeden z seriali mojego dzieciństwa), ale plus, że wspomniano o paru niezrealizowanych projektach. Dla laika w temacie jednak jak znalazł.

„Upiorne Boże Narodzenie” Bartłomiej Paszylk

Przegląd horrorów świątecznych. Autor nie tylko wymienia tytuły, ale też zwraca uwagę na ich wady i zalety. Można sobie zapisać sporo tytułów, które będą stanowić kontrast dla „Kevina sam w domu” w święta.

„Miasteczko po drugiej stronie” Łukasz Żurek

Wspominkowy artykuł o serialu „Miasteczko „Twin Peaks”. Autor nie ma żadnych odkrywczych myśli, ale w miarę zwięźle opisuje fabułę, fenomen jakim był ten serial, a także podsuwa możliwe interpretacje. Głównie dla ludzi lubiących wspominać, bo fani nie znajdą nic nowego, a dla laików jest za dużo spoilerów.

Komiks

„VR”

Scenariuszowo bardzo dobrze, ale niedokładne rysunki psują przyjemność lektury.

„Kapitan Orion – Rozkaz: Apokalipsa”

Ani to śmieszne, ani ładnie narysowane. Na ostatnim kadrze autor usiłował pójść w pseudofilozofię, ale mu nie wyszło. Mam nadzieję, że nie jest to początek dłuższej serii.

Opowiadania zagraniczne

„Przez pustynię Kalavalahalatine” Darko Macan

Krótki tekst opowiedziany z perspektywy zwierząt pociągowych – bardzo przewrotny, chociaż można się szybko domyślić puenty.

„Duchy w deszczu” Jeffrey Thomas

Opowiadanie o pewnym twórcy klonów, który za bardzo przywiązał się do jednego ze swoich dzieł. Podobało mi się w jaki sposób przedstawiono tutaj tematykę klonowania – są to dla ludzi przedmioty z którymi mogą robić co chcą. Także główny bohater traktujący siebie bardziej jako artystę niż naukowca jest bardzo interesującą postacią i naprawdę w ostatnich scenach można mu współczuć w dosyć drastycznej końcówce. Polecam.

„Tachykardia” Paul Park

Opowiadanie z gatunku „doświadczenie paranormalne pomaga uporać się z traumą”. W ogóle do mnie przemówiło, końcówka była chaotyczna. Nie polecam.

„Starsze świątynie” David Zbiral

Dawne zakazane rytuały w dżungli, a z tym wszystkim musi poradzić sobie biały człowiek. Nie za bardzo wiem czemu to miało służyć. Ani to straszne ani rozrywkowe, ani nie zmusza do żadnej refleksji. Można przeczytać, ale nic z tego nie wyniosłem.
Opowiadania polskie

„Ekumenizm” Jakub Nowak

Słowiańskie bóstwa w cyberpunkowych klimatach. Bardzo ciekawa konstrukcja świata, ale osobiście uważam, że autor mógł umieścić jakieś wprowadzenie, bo tak to jest strasznie chaotycznie. Dobry tekst, ale ciężko się czyta.

„Sprawa rodzinna” Tomasz Kołodziejczak

Próba opowiedzenia kryminału SF. Zaczyna się bardzo ciekawie – pewien piosenkarz wynajmuje detektywa by ten odnalazł jego ukradzioną…. macicę z dzieckiem w środku. Autor ma oryginalne pomysły i dobry styl, ale szkoda, że opowiadanie kończy się bez rozwiązania i wydaje się przez to urwane. Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę dobrze.

„Zima” Zofia Beszczyńska

Spotkanie z podupadłą boginią. Mamy tutaj zestawienie dawnych standardów urody z obecnymi. Mogło z tego wyjść coś naprawdę interesującego – refleksja na temat religii, roli kobiet w świcie. Niestety opowiadanie jest za krótkie i podobnie jak w przypadku poprzedniego tekstu, przydałoby mu się więcej stron.

„Wróż” Artur Wierzchowski

Dosyć proste opowiadanie o niefortunnym wróżbicie. Przewidywalne, chociaż sprawnie napisane. Raczej dla mniej doświadczonych odbiorców.

„Szklana góra” Marcin Podlewski

Wariacja na temat popularnej baśni. Nie za bardzo zrozumiałem, co autor chciał przekazać. Dla mnie trochę tekst o niczym.

Felietony

„Czcij psychopatę” Marcin Przybyłek

Fajny tekst o relacjach międzyludzkich, ale szkoda, że niewiele ma on wspólnego z fantastyką.

„Jak odróżnić język literacki” Jarosław Grzędowicz

Autor zastanawia się czym właściwie jest język literacki i jaki powinien być – przezroczysty czy powinien mieć jakieś cechy szczególne? Żeby było zabawniej pod koniec takie zastanawianie się zostaje wyśmiane. Bardzo dobry tekst.

Publicystyka

„Dziadek ze stali 70 lat Supermana” Przemysław Mazur

Bardzo przyjemny artykuł na 70. Urodziny Supemana o obecności tego superbohatera w komiksach oraz na małym i dużym ekranie. Szkoda, że pominięto medium gier video ( chociażby taki „Superman 64” nigdy nie zostanie zapomniany) oraz animacji („Superman z lat 90. to jeden z seriali mojego dzieciństwa), ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    13
  • Posiadam
    4
  • Chcę przeczytać
    3
  • Czasopisma
    3
  • Fantastyka
    2
  • Brakujące tomy serii
    1
  • 2016
    1
  • Polskie
    1
  • Nowa Fantastyka 2008
    1
  • SF
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nowa Fantastyka 315 (12/2008)


Podobne książki

Okładka książki Nowa Fantastyka 501 (06/2024) Vajra Chandrasekera, John Chu, Kyōka Izumi, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Philip Madden, Mimi Mondal, Redakcja miesięcznika Fantastyka
Ocena 6,0
Nowa Fantastyk... Vajra Chandrasekera...
Okładka książki Pismo. Wydanie specjalne: Wokół Podróży / Wiosna 2024 Katarzyna Kazimierowska, Dorthe Nors, Agnieszka Pajączkowska, Ewa Pluta, Adam Robiński, Filip Springer, Marek Szymaniak, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,3
Pismo. Wydanie... Katarzyna Kazimiero...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 5 (77) / 2024 Pola Braun, Patrycja Bukalska, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Jarek Kozłowski, Karolina Lewestam, Ada Limón, Caleb Azumah Nelson, Szymon Opryszek, Damian Piwowarczyk, Redakcja magazynu Pismo, Beata Szady, Małgorzata Żarów
Ocena 7,6
Pismo. Magazyn... Pola Braun, Patrycj...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 3-4/2024 (632-633): Numer diarystyczny Ilse Aichinger, Béla Balázs, Daniił Charms, Carlo Emilio Gadda, Michel Leiris, Karel Hynek Mácha, Jules Michelet, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Denton Welch, Antonia White, Joan Wyndham
Ocena 7,0
Literatura na ... Ilse Aichinger, Bél...
Okładka książki Znak nr 828 / 2024 Karolina Bednarz, Wojciech Bonowicz, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Olga Górska, Mariusz Grzebalski, Emilia Konwerska, Dominika Kozłowska, Anna Mateja, Eliza Mórawska-Kmita, Łukasz Musiał, Susan Neiman, Janusz Poniewierski, Michał Rusinek, Ola Szmida, Mateusz Urbanowicz, Jakub Woynarowski, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 8,0
Znak nr 828 / ... Karolina Bednarz, W...

Przeczytaj także