Wojny reprodukcyjne. Płeć, władza a przyszłość świata

Michelle Goldberg Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Means of Reproduction. Sex, Power and the Future of the World
9788375542028
Czarna Owca
kobiety prawo kobiet prawo do aborcji feminizm edukacja seksualna antykoncepcja
The Means of Reproduction. Sex, Power and the Future of the World
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
9788375542028
kobiety prawo kobiet prawo do aborcji feminizm edukacja seksualna antykoncepcja

być kobietą w dzisiejszym świecie to znaczy mieć naprawdę przechlapane

Na półkach: , , , ,

Ta publikacja może wielu uświadomić, iż mimo postępu technologicznego, rozwoju organizacji kobiecych i nadawania nam coraz więcej praw, nadal w XXI wieku jesteśmy mało znaczącą częścią populacji, gdyż to rządy największych potęg oraz władze kościelne mają więcej do powiedzenia w kwestii reprodukcji niż zainteresowane. Wystarczy przyjrzeć się sytuacji w krajach Ameryki...

Zachęcony tytułem powyższej książki postanowiłem ją przeczytać. Książkę tą czyta się rzekłbym jak artykuł z Wikipedii, choć dobrym językiem pisaną. Zawiera szereg informacji uzupełnionych źródłami, tu i ówdzie wzbogaconymi o dodatkowe dyskursy i nazwy organizacji. Sama książka w sobie jest ciekawa, być może bardziej przeznaczona dla naukowców, czy też kobiet, które...

Ważny głos w sprawie legalności aborcji

Kolejna książka traktująca o kobietach, która doprowadza do wściekłości. Nie dlatego, że jest źle napisana. Dlatego, że uświadamia jak bardzo kobiety są więzione w tym pozornie cywilizowanym świecie i ,że ciężko jest z tym cokolwiek zrobić.

Książka opisuje jak kobiety są traktowane w innych krajach... czasami znaczą mniej niż rzecz

Dyskusje

• Feminizm
  • Bardzo chcę przeczytać !
  • Oblicza macierzyństwa
  • 2021
  • Polityka
  • Historia

Michelle Goldberg Wojny reprodukcyjne. Płeć, władza a przyszłość świata Zobacz więcej