Za murami poprawczaka : refleksje i wspomnienia

Okładka książki Za murami poprawczaka : refleksje i wspomnienia
978-83-87572-09-9
poprawczak pedagodzy specjalni resocjalizacja

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki My, rodzice dzieci z Dworca Centralnego Krystyna Karwicka, Andrzej Ochremiak
Ocena 5,9
My, rodzice dz... Krystyna Karwicka, ...
Okładka książki Wyznania  szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu Claire Hoy, Victor Ostrowsky
Ocena 6,7
Wyznania szpi... Claire Hoy, Victor ...
Okładka książki Przystanek Woodstock. Historia najpiękniejszego festiwalu świata Jurek Owsiak, Jan Skaradziński
Ocena 7,4
Przystanek Woo... Jurek Owsiak, Jan S...

Książka napisana przez praktyka. Jak sam zaznacza na wstępie, nie jest on specjalistą od pisania, co daje się wyczuć w wielu miejscach podczas czytania (liczne błędy, bardzo potoczny styl wypowiedzi). Zdecydowanie nie jest to książka akademicka. Jest jednak coś w niej, co strasznie przyciąga, coś dzięki czemu możemy poczuć się jak osoba faktycznie uczestnicząca w opisywanych sytuacjach. Nie wiem, czy to kwestia tego, że książka jest w dużej mierze opowiadaniem, czy to po prostu zasługa Pana Makowskiego i jego prostota. Fakt, niekiedy stosowane przez niego metody wydają się być tak abstrakcyjne, że aż wręcz niemożliwe, jednak zagłębiając się w treść książki miałam chęć oddania się pod jego opiekę i przeżycia z nim chociaż jednego dnia w "Domu Poprawczym".

Książkę jak najbardziej polecam. Zmienia oblicze współczesnej resocjalizacji, napawa optymizmem oraz zmusza do refleksji.

Była to pierwsza książka z danej tematyki, którą podjęłam na pierwszym roku studiów, i która mnie ujęła. Świetne opowieści o realiach pracy w zakładzie poprawczym, o tym, że warto wierzyć w drugiego człowieka.
Czytając ją utwierdziłam się w przekonaniu, że to, co robię, jest tym, co lubię robić.
Świetnie napisana, z łatwością przyswaja się tekst. Polecam.

Świetnie napisana, z łatwością przyswaja się tekst. Polecam.

Warto sięgnąć po tą książkę! Zachwyciła mnie szczególnie pierwsza część, ta bardziej praktyczna. Przygody nie z tej ziemi! Oczywiście pozostałe strony też mają coś w sobie tyle, że już są z innego rodzaju.

Dodaj cytat z książki Za murami poprawczaka : refleksje i wspomnienia