Za murami poprawczaka : refleksje i wspomnienia

Okładka książki Za murami poprawczaka : refleksje i wspomnienia
2009-07-01
978-83-87572-09-9
poprawczak pedagodzy specjalni resocjalizacja

więcej Więcej

Książka napisana przez praktyka. Jak sam zaznacza na wstępie, nie jest on specjalistą od pisania, co daje się wyczuć w wielu miejscach podczas czytania (liczne błędy, bardzo potoczny styl wypowiedzi). Zdecydowanie nie jest to książka akademicka. Jest jednak coś w niej, co strasznie przyciąga, coś dzięki czemu możemy poczuć się jak osoba faktycznie uczestnicząca w...

Warto sięgnąć po tą książkę! Zachwyciła mnie szczególnie pierwsza część, ta bardziej praktyczna. Przygody nie z tej ziemi! Oczywiście pozostałe strony też mają coś w sobie tyle, że już są z innego rodzaju.

Była to pierwsza książka z danej tematyki, którą podjęłam na pierwszym roku studiów, i która mnie ujęła. Świetne opowieści o realiach pracy w zakładzie poprawczym, o tym, że warto wierzyć w drugiego człowieka.
Czytając ją utwierdziłam się w przekonaniu, że to, co robię, jest tym, co lubię robić.
Świetnie napisana, z łatwością przyswaja się tekst. Polecam.

• 2018
  • Książkowe wyzwanie 2015
  • Wieziennictwo
  • Literatura Polska
  • Pedagogiczna
  • Mam, a nie przeczytałam

Dodaj cytat z książki Za murami poprawczaka : refleksje i wspomnienia