Analiza matematyczna w zadaniach T. 1

Okładka książki Analiza matematyczna w zadaniach T. 1 Włodzimierz Krysicki, Lech Włodarski
Okładka książki Analiza matematyczna w zadaniach T. 1
Włodzimierz KrysickiLech Włodarski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Cykl: Analiza matematyczna w zadaniach (tom 1) informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Analiza matematyczna w zadaniach (tom 1)
Wydawnictwo Naukowe PWN
2004-01-01
1971-01-01
matematyka analiza analiza matematyczna całki

Okładka książki Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna w zadaniach cz. II Jerzy Bartos, Wacław Dyczka, Krystyna Królikowska, Włodzimierz Krysicki, Mariusz Wasilewski
Rachunek prawd... Jerzy Bartos, Wacła...
Okładka książki Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna w zadaniach cz. I Jerzy Bartos, Wacław Dyczka, Krystyna Królikowska, Włodzimierz Krysicki, Mariusz Wasilewski
Rachunek prawd... Jerzy Bartos, Wacła...
Okładka książki Analiza matematyczna w zadaniach T. 2 Włodzimierz Krysicki, Lech Włodarski
Analiza matema... Włodzimierz Krysick...

Standardowy podręcznik obejmujący podstawy analizy matematycznej łącznie z  rachunkiem różniczkowym i całkowym funkcji jednej zmiennej; książka jest przystępnie napisana, sporo rozwiązanych przykładów i ilustracji ułatwia zrozumienie niełatwej teorii.

Książka pomogła mi zrozumieć lepiej zagadnienia z analizy matematycznej oraz krok po kroku zrozumieć rozwiązywanie zadań. Oczywiście materiał jest na poziomie, który osobom studiującym matematykę pomoże z podstawami, ale nie ze wszystkim. Dlatego jeśli ktoś, kto typowo studiuje matematykę myśli, że nauczy się z tej pozycji wszystkiego, może być lekko zawiedziony. Jednak idealna do podstaw lub na kierunkach, gdzie matematyka nie jest głównym przedmiotem nauki.

Jest to jedyna książka przy czytaniu której płakałem.

Jest to jedyna książka przy czytaniu której płakałem.

Książka, która nie jednemu studentowi (również mi) pozwoliła zaliczyć analizę na pierwszym roku studiów.

Fantastyczna rzecz, aby zacząć i nie załamać się po miesiącu analizy na uczelni, prowadzi moim zdaniem od zera do jako takiej kompetencji. Na niektórych wydziałach może być jednak za mało (pozdrawiam Elkowiczów).

Po prostu świetna !

Po prostu świetna !

Dla tych którzy kochają matematykę, ale kiepsko ogarniają

Dla tych którzy kochają matematykę, ale kiepsko ogarniają

Na uczelniach wyższych zmieniają się studenci, programy, zasady przyjęć. Niezmienne pozostaje jedno, że na pierwszych latach studiów technicznych rządzą Panowie Krysicki i Włodarski.

Książka wręcz w łopatologiczny sposób (z zachowaniem oczywiście formalizmu i stylu podręcznika akademickiego :P) omawia jak "rozwalać" zadania z tego co na wielu uczelniach lakonicznie ujmowane jest jako "Analiza Matematyczna I". AMWZ sprawia, że takie pojęcia jak funkcje, granice, szeregi, całki, różniczki, pochodne stają się proste, logiczne i co ważniejsze nie śnią się nam po nocach!

Nie wierzcie w studenckie legendy typu "Aby zdać Analizę na 3 trzeba rozwiązać 10000 całek", bo "rozwalanie" całek to nauka logicznego myślenia! Kupujcie tę książkę i uczcie się! Pamiętam, że mi opanowanie całości zajęło dokładnie jeden miesiąc i zaliczyłem egzamin. Czego życzę wszystkim studentom.

Jedyne wady tej książki, a raczej tego wydania to błędy w odpowiedziach do zadań, szczególnie częste w rozdziale o ciągach.

Jak pięknie to wygląda :) W tej sytuacji oprócz teraz czytam i przeczytane powinno być również teraz liczę i policzone ;)

// edit. Analiza zdana!!! :)

// edit. Analiza zdana!!! :)

Po pierwsze, to zbiór zadań a nie podręcznik. Nie zmienia to jednak faktu, że od tej książki zacząłem znajomość z całkami, początkiem 1 klasy LO. To samo w sobie świadczy, że jest to pozycja łatwa ale dająca niezłą orientację w PODSTAWACH analizy. Zainteresowanych tematem odsyłam do Fichtenholza i Maurina.

• Matematyka
  • Studia