Mój świat w obrazach

Okładka książki Mój świat w obrazach
Erich von Däniken Wydawnictwo: Prokop historia
1995-01-01
83-86096-08-X
Tadeusz Trautsolt
Daniken Paleoastronautyka tajemnice starożytności

Mam mieszane uczucia co od tej książki. Sam jestem zadeklarowanym ateistą pojmującym wszelkie religie jako zjawisko czysto kulturowe i starającym się wytłumaczyć sobie otaczający świat za pomocą rozumu, jednak nie da się uciec od stwierdzenia, że wiele z tez postawionych w tej pozycji jest... naiwna. Niemniej jako alternatywne spojrzenie na motywy powstawania religii i ich obrzędowości, kwestii tego kim, lub czym byli bogowie, którzy jawili się ludziom, w zzwiązku z czym wyszły pomysły takiego, a nie innego ich wyglądu i zachowania jest ciekawe i zachęca do zastanowienia się i poszukania czegoś więcej na ten temat. Zwłaszcza, że zdaje się, że to jedna z pierwszych książek Danikena.

951116 papier G4

951116 papier G4

Dodaj cytat z książki Mój świat w obrazach

Ciekawostki historyczne