Zastane światło. Antropologiczne refleksje na tematy filozoficzne

Okładka książki Zastane światło. Antropologiczne refleksje na tematy filozoficzne Clifford Geertz
Clifford Geertz Wydawnictwo: Universitas Seria: Horyzonty Nowoczesności popularnonaukowa
popularnonaukowa
Horyzonty Nowoczesności
Available light : anthropological reflections on philosophical topics
Universitas
2003-01-01
2003-01-01
832420377X
Zbigniew Pucek
esej antropologia filozoficzna

Nie tylko filozoficzne tematy są tu omawiane przez Autora, bowiem mamy tu garść uwag na temat jego własnej biografii oraz na przykład problemów państw trzeciego świata. Chyba najbardziej utkwiła mi w pamięci historia o trudach pracy antropologa, który informatorów de facto przekupuje (w przypadku jawajskich badań Geertza, pożyczając maszynę do pisania). W sumie całkiem niezła książka, choć brak jej trochę jakiegoś elementu spajającego poszczególne teksty.

• Antropologia/Kultura/Filozofia
  • Społeczeństwo na przestrzeni dziejów
  • Filozofia
  • Przez wieki i epoki
  • Horyzonty_nowoczesności
  • Sophia

Clifford Geertz Zastane światło. Antropologiczne refleksje na tematy filozoficzne Zobacz więcej