Pogadanki z etyki

Okładka książki Pogadanki z etyki
Andrzej Szostek Wydawnictwo: Tygodnik Katolicki "Niedziela" Seria: Biblioteka Niedzieli filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka Niedzieli
Tygodnik Katolicki "Niedziela"
1998-01-01
1998-01-01
filozofia etyka

Nie musiałam tego czytać, ale pomyślałam 'a co tam, może rozjaśni mi w głowie'. No cóż, chyba się trochę pomyliłam. Niby nie jest napisana jakimś strasznie trudnym językiem, a mimo to coś mi w niej nie spasowało, a w trakcie lektury moje myśli odpływały w bliżej nieokreślonym kierunku. Więcej wyciągnęłam z wykładów z etyki, aniżeli z tej książeczki, więc w sumie zmarnowałam na nią czas... Może gdybym bardziej skoncentrowała się na czytaniu doceniłabym ją w większym stopniu.

Krótkie i kompetentne przedstawienie głównych tez chrześcijańskiej i katolickiej etyki personalistycznej. Bardzo jasno napisane, argumentacja uczciwie przedstawiona i przekonywająca. Dla osób naukowo zajmujących się etyką byłaby to ledwie przekąska, ale jako książeczka popularnonaukowa sprawdza się doskonale.

Krótkie, do przeczytania w jeden wieczór. W prosty i zrozumiały sposób przedstawienie podstaw nauki etyki wraz z podstawową literaturą. Spod pióra jednego z największy polskich autorytetów w dziedzinie. Każdy powinien posiąść chociażby tak podstawowa wiedzę.

Krótko, zwięźle i rzeczowo. Krótka książeczka stanowi lapidarne, ale nic nie tracące uchwycenie najważniejszych zagadnień związanych z wyjaśnieniem filozoficznego namysłu nad ludzkim postępowaniem. Oprócz tego wszystko uczynione przez bliskiego ucznia Karola Wojtyły. Warto przeczytać.

Dodaj cytat z książki Pogadanki z etyki