Jaki to ptak?

Okładka książki Jaki to ptak?
Walter ČernýKarel Drchal Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne flora i fauna
flora i fauna
Welcher Vogel ist das?
Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
1979-01-01
1979-01-01
Aleksander Ostrowski
ptaki ornitologia przyroda

Cóż... puryści ornitologiczni będą jęczeć, że Jonsson i Collins są dużo lepsi, lepiej wydani, aktualniejsi etc. Prawda. Tylko, że książka duetu Czechów została wydana... kilkadziesiąt lat temu i wg mnie pod wieloma względami nie ustępuje najnowszym kluczom - przewodnikom. Jednym z większych atutów jest umieszczenie nie tylko polskiej nazwy obok łacińskiej, ale również nazw angielskich, francuskich i rosyjskich. Szkoda tylko, że jeśli już jest to tłumaczenie, polska redakcja nie pozostawiła gatunkowych nazw czeskich. Co szkodziło je zostawić?

Dodaj cytat z książki Jaki to ptak?