Etyka dla myślących

etyka filozofia podręcznik religia nauka
filozofia, etyka
978-83-7554-257-8
etyka filozofia podręcznik religia nauka

Kobiecym głosem przemówiła do mnie etyka, pełnym empatii i wyobraźni w kwestii tak ważnej, jak wrażliwsze i bardziej odpowiedzialne życie. Tym mocniej się cieszę, że pośród skażonego męskim sposobem postrzegania całego systemu wyobrażeń o ludzkiej moralności, usłyszałem głos kobiety. Co prawda jej opowieści o wartości naszego człowieczeństwa prawie w całości opierają się na...

nowoczesny podręcznik etyki- jak dla mnie zbyt wybiórczy (zresztą sposób doboru tekstów zastanawiający- zbyt mało współczesnych koncepcji etycznych), ale dobrze że jest. Za mało szczegółów i większość nowszych koncepcji omawiana zbyt pobieżnie, z pominięciem istotnych elementów i pojęć. Plus za to za słowniczki po każdym rozdziale- rzetelne i przydatne. Jednak jak na...

Można się rozpisać... :) W końcu sama pisałam na jej temat recenzję w ramach praktyk studenckich.
Powiem tak: naprawdę warto! Idealne dla uczniów, studentów a nawet osób, które z etyką niewiele miały do czynienia :)

• Filozofia
  • Psychologia