Fabryka nostalgii. O fenomenie pamięci wieku dojrzałego

Okładka książki Fabryka nostalgii. O fenomenie pamięci wieku dojrzałego
Douwe Draaisma Wydawnictwo: Czarne Seria: Przez Rzekę nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Przez Rzekę
Heimweefabriek
Czarne
2010-01-01
2010-01-01
Ewa Jusewicz-Kalter
pamięć czas wspomnienia starość nostalgia

więcej Więcej

Nie spodziewałam się po tak niepoznornej książce takiej konkretnej zawartości. Autor zaskoczył mnie wnikliwością, wrażliwością, a przy tym umiętnym przelaniem myśli na papier.

Książka którą dobrze się czyta, jest napisana przystępnym językiem, znacznie przystępniejszym niż poprzednie dzieło autora pt: "Dlaczego życie płynie szybciej, gdy się starzejemy", choć może to być złudne bo "Dlaczego życie płynie szybciej (...)" uruchamiało we mnie ogromną ilość procesów pamięciowych i na początku tej książki łapałem się na błądzeniu we własnych...

Reminiscencja to zjawisko charakterystyczne dla starszego wieku ludzi okresu po produktywnego. Starość jest odrębną fazą rozwoju i jak każda inna charakteryzuje się specyficznymi cechami, jak choćby skłonnością do bardziej opisowego sposobu przekazywania informacji oraz właśnie efektem reminiscencji, który służy przekazywaniu wiedzy i wartości młodszym pokoleniom i...

Od razu zadzwońcie do babci żeby przeprowadzić eksperymenty!

Podsumowując można by powiedzieć: żyjmy tak (szczególnie w okresie nastoletnim i wczesnej dorosłości), żebyśmy na starość owładnięci wspomnieniami z tego okresu nie musieli się za siebie wstydzić, ani żałować zmarnowanego czasu :)

• 2018
  • Mam/miałam
  • X-pierwszy plan
  • Książki pożyczone znajomym
  • Może kiedyś

Dodaj cytat z książki Fabryka nostalgii. O fenomenie pamięci wieku dojrzałego