rozwińzwiń

Władca wilków

Okładka książki Władca wilków Aleksander Dumas
Okładka książki Władca wilków
Aleksander Dumas Wydawnictwo: Małopolska Oficyna Wydawnicza KORONA klasyka
235 str. 3 godz. 55 min.
Kategoria:
klasyka
Tytuł oryginału:
Le meneur de loups
Wydawnictwo:
Małopolska Oficyna Wydawnicza KORONA
Data wydania:
1995-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1995-01-01
Liczba stron:
235
Czas czytania
3 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
8385844589
Tłumacz:
Barbara Walicka
Tagi:
wilkołaki Dumas powieść
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
53 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
38
36

Na półkach:

Główny bohater pomimo swojej złośliwości i zazdrości wzbudza moją sympatię. W końcu znajduje się w sytuacji w której ambicja spotyka się z barierą nie do przejścia czyli ustrojem społecznym nie pozwalającym na awans. Prostak ma być prostakiem bo się taki urodził. Hrabia nic nie musi robić a będzie traktowany całe życie jak król bo się tak urodził. Główny bohater marzy o tym żeby zaznać trochę świetności w życiu co już go wyróżnia z rzeszy ludzi którzy akceptują wszystko takim jakie jest i pozwalają na sobie żerować. Inną cechą która wzbudza moją przychylność do głównego bohatera jest jego gruboskórność. Tibow mimo najlepszych chęci żeby pomóc sobie w niedoli choćby kosztem innych ludzi zawsze wychodzi z sytuacji upokorzony i stratny. Nie zmniejsza to jednak jego zapału w próbach poprawy swojego losu kosztem innych. Nie prowadzi to ostatecznie do niczego dobrego ale cecha jest godna podziwu i nie często spotykana. Ludzie się łatwo zrażają więc miło poczytać o bohaterze odpornym na wszelkie poniżenia, który konsekwentnie dąży do swojego nieszczęsnego celu. Ostateczny morał może być taki żeby jednak prostak nie ubiegał się o przywileje tego świata gdyż na pewno się sparzy po drodze. To jest na pewno dobre dla możnych żeby prości ludzie się nie czepiali ustroju w którym jeden nie ma nic a drugi jest panem i go może kopnąć jeśli zechce. To jest dobre z pewnością i tak ma być a głupi ludzie dla dobra społecznego powinni zostać głupi. W końcu na tym polega bycie lepszym że inni mają gorzej, Natura ludzka niezmienna od lat.

Powieść nie jest zbyt głęboka i raczej bazuje na szkalowaniu kilku wad ludzkich jednak ukazana jest elastyczność granic moralnych jednostki. Coś co z początku wydawałoby się złe, stopniowo może stawać się coraz bardziej normalne i uzasadnione gdy regularnie iść na kompromis z moralnością.

Główny bohater pomimo swojej złośliwości i zazdrości wzbudza moją sympatię. W końcu znajduje się w sytuacji w której ambicja spotyka się z barierą nie do przejścia czyli ustrojem społecznym nie pozwalającym na awans. Prostak ma być prostakiem bo się taki urodził. Hrabia nic nie musi robić a będzie traktowany całe życie jak król bo się tak urodził. Główny bohater marzy o tym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6
4

Na półkach:

Słaba literacko.

Słaba literacko.

Pokaż mimo to

avatar
537
537

Na półkach:

Naiwna i nieco infantylna. Mocno moralizująca. Opowiedziana kwieciście i nieco rozwlekle. Ale nie bez nastroju, choć nie do końca takiego, jakiego bym się spodziewał. Kolejna wersja legendy o profesorze Fauście, albo panu Twardowskim. I choć zaczyna się całkiem zwyczajnie, po pewnym czasie wkracza na scenę tajemniczy czarny wilk. Szatan we własnej osobie, czy tylko jego wysłannik?
Dziś powieść nie jest już w stanie zachwycić. Naiwny, dychotomiczny podział na dobro i zło może dziś jedynie wywoływać pobłażliwy uśmiech. Zwłaszcza, że źródłem zła jest sam Szatan - czy ludzie w tamtych czasach naprawdę nie bali się nikogo innego? A dobro - choć nie wprost - pokazano jako najzwyklejsza wierność kościelnym nakazom. Aż dziw, że obecna władza nie włączyła jej do kanonu obowiązkowych lektur szkolnych.

Ale przyznaję, że kiedyś mogła ona wywoływać w czytelnikach dreszcze.

Naiwna i nieco infantylna. Mocno moralizująca. Opowiedziana kwieciście i nieco rozwlekle. Ale nie bez nastroju, choć nie do końca takiego, jakiego bym się spodziewał. Kolejna wersja legendy o profesorze Fauście, albo panu Twardowskim. I choć zaczyna się całkiem zwyczajnie, po pewnym czasie wkracza na scenę tajemniczy czarny wilk. Szatan we własnej osobie, czy tylko jego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    129
  • Przeczytane
    78
  • Posiadam
    16
  • Ulubione
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Literatura francuska
    2
  • O różnych stworach:)
    1
  • Kindle kasi
    1
  • Lit. francuska
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Władca wilków


Podobne książki

Przeczytaj także