Kapitański stół

The Capitan`s table
powieść przygodowa
Antoni Strzelbicki
Morze statek satyra humor

Zachęcony opiniami sięgnąłem po książkę Gordona i... rozczarowałem się, niestety. Dobrnąłem tylko do połowy i poddałem się. Sama historia ma potencjał, ale gdyby "za piórem" siedział np. P.G. Woodehouse wyciągnąłby z niej znacznie więcej. Niestety - nawet sceny w zamierzeniu zabawne, są płaskie, nie porywają - czyta się je "w locie".
Zaledwie dwa, trzy razy zostałem...

Jeżeli jesteś w złym nastroju, przeczytaj "Kapitański stół". To najlepsze lekarstwo na poprawę humoru. Zdecydowanie polecam.

Jest to jedna z tych książek, nad którą rży się na głos ze śmiechu.
Głównego bohatera, kapitana, z rozpadającego się ze starości statku towarowego przeniesiono na luksusowy liniowiec. Taaki awans!
Ale ci pasażerowie... Powiem tyle, że nasz bohater chwilami zastanawia się, czy nie lżej było jednak znosić zapleśniałą w zepsutej chłodni żywność i wszechobecne karaluchy.

Bohaterem jest kapitan William Ebbs - świeżo upieczony dowódca luksusowego statku pasażerskiego, który wypłynął w morze z załogą oraz gromadą niezadowolonych pasażerów i pasażerkami nękającymi kapitana.
Autor, lekarz-anestezjolog, zanim został pisarzem, pełnił funkcję lekarza okrętowego i dobrze poznał środowisko morskie.Są tu opisane satyryczno-humorystyczne sylwetki...

• Richard Gordon
  • Morskie opowieści
  • Inne
  • Humor
  • 2014

Dodaj cytat z książki Kapitański stół