Indiana Jones i tajemnica Sfinksa

2000-01-01
Joanna Hetman
indiana jones przygoda

więcej Więcej

Książka dobra, ale przez końcówkę o jedną gwiazdkę mniej

Obejrzawszy po raz kolejny legendarny film z Harrisonem Fordem, postanowiłem poszukać książek opowiadających historie przedwojennego archeologa. Zauważyłem, że powyższa powieść M. McCoya jest uważana za jedną z najlepszych. Ale pomimo całej sympatii, jaką darzę serię Spielberga, jej lektura nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Przede wszystkim historia dzieje się...

Z pewnością każdy z nas kojarzy filmy stworzone przez George'a Lucasa. Przyznam, że nigdy ich nie oglądałam, co najwyżej "mignęły" mi w telewizji, ale teraz bardzo tego żałuję i mam nadzieję, że nadrobię zaległości, bo książka jest naprawdę wciągająca od samego początku do samego końca. Czyta się ją dosłownie jednym tchem! Początek powieści równie dobrze mógłby być jej...

• Przygodowe
  • Indiana Jones