Anna Frank

Alicja Kaczyńska Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne Seria: Literackie Portrety Niezwykłych Kobiet biografia, autobiografia, pamiętnik
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Anne Frank holokaust II wojna światowa Żydzi ukrywanie Żydów
biografia, autobiografia, pamiętnik
Literackie Portrety Niezwykłych Kobiet
Anne Frank holokaust II wojna światowa Żydzi ukrywanie Żydów

Pięknie napisana, poruszająca i zmuszająca do przemyśleń. Uświadamia nam jak wiele czuła Anna. Pomimo tego, że znajdowała się w tragicznej sytuacji, nadal w jej głowie znajdowały się przyziemne, całkowicie normalne dla 15-latki myśli, problemy... Miała jednak świadomość, że każdego dnia może umrzeć, stracić wszystko...

Polecam każdemu, kto chce czegoś doświadczyć, zmusić...

Przyznaję,że historia była ciekawa,chociaż znając zakończenie ciężko było się skupić na teraźniejszej akcji. Podobały mi dosadne opisy dziewczyny o innych osobach, drażniły lekko jej miłosne uniesienia. Ogólnie książka zachęciła mnie do sięgnięcia po "Dzienniki".

Lektura obowiązkowa.

Must-read.

Świetna pozycja dla tych, którzy chcą rozszerzyć wiedzę o Annie Frank oraz zrozumieć niektóre jej wypowiedzi i zachowania.

Dyskusje

• Chcę w prezencie