Inteligencja. Sposoby oddziaływania na IQ

Okładka książki Inteligencja. Sposoby oddziaływania na IQ
Richard E. Nisbett Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Mistrzowie Psychologii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mistrzowie Psychologii
Intelligence and how to get it
Smak Słowa
2010-10-01
2010-10-01
Magdalena Szymczukiewicz
psychologia inteligiencja tozsamość osobowość

Ciężko czyta się tę książkę. Bardziej przypomina przegląda badań nad IQ. Szczególnie interesująca wydaje mi się część o IQ Żydów. Polecam.

Jeśli chodzi o Nisbett'a to bardzo interesującą pozycją jest Geografia myślenia ludzi Wschodu i Zachodu.

ciekawa, jednak za dużo powtórzeń oraz sporo przykładów z rynku amerykańskiego

Na IQ można wpłynąć, nie jest zależne tylko od dziedziczności. Co prawda autor podaje mało przykładów tego, jak można to zrobić, ale i tak książka warta jest przeczytania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Psychologia
  • Nauki społeczne
  • Nauka
  • Chcę przeczytać: naukowe i lit. faktu
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • 2017

Dodaj cytat z książki Inteligencja. Sposoby oddziaływania na IQ