Pieśni

2001-01-01
Józef Birkenmajer
Poezja antyczna Horacy

więcej Więcej

Dobra poezja pomaga żyć. Wzrusza, bawi i krzepi. Jest niczym dobre jadło i wyborne wino, dla tych jednak tylko, którzy potrafią smakować słowa i czują rytm zdań, dla obdarzonych malowniczą wyobraźnią, wreszcie dla czułych na piękno nadwrażliwców. Tego zdaje się nie uczą w szkole. Tam jest miejsce na rozbiór zdania, analizę wiersza etc. Poezja natomiast to kwestia uczuć i...

Kiedy byłam mniejsza, Horacy kojarzył mi się z postacią z Disneya, teraz to zupełnie inna bajka:-) Głównie kojarzę go z wiersza 'Wybudowałem sobie pomnik' oraz Listu do Pizonów.

• Poezja
  • Klasyka