Córka króla moczarów i inne baśnie

Hans Christian AndersenAleksandra Kucharska-Cybuch Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Klasyka w Nowych Szatach literatura dziecięca
Dynd-Kongens Datter
2009-03-25
Bogusława Sochańska
Klasyka w Nowych Szatach
baśnie literatura duńska bajki opowiadanie dziecięce duńskie

Na zbiór ten składają się mniej znane baśnie Andersena, czarujące swym specyficznym klimatem na równi z "Królową Śniegu" czy "Calineczką".

Jeśli traktować je jako lekturę dla dzieci, to jednak zdecydowanie dla tych dzieci już trochę starszych, których nie przerazi rozbijana młotem głowa i wypływający mózg (serio, w tytułowej baśni), które nie będą za mocno przeżywać...

Pamiętam, że w 1 klasie podstawówki zachwyciła mnie okładka i musiałam koniecznie przeczytać tę książkę. Bardzo mi się spodobała.

• Chcę w prezencie
  • Książki z dzieciństwa
  • Odmładzające
  • Gwiezdny pył
  • Aaa
  • Dzieciństwo
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Córka króla moczarów i inne baśnie