XIII tajemnic historii

Tadeusz Rojek Wydawnictwo: Nasza Księgarnia historia
83-10-08952-X
Nasza Księgarnia
historia Polska do XVIII w
historia
83-10-08952-X
historia Polska do XVIII w

interesująca książka ;)

Lubicie „Sensacje XX wieku”? To znajdźcie tę książkę i przeczytajcie. Z tym że tu akurat „sensacje” będą dotyczyły XII, XIV, XV i innych, nieco odleglejszych stuleci. Rojek, swoim pięknym piórem prowadzi nas do cel klasztornych, gdzie swoją historię Polski pisał Gal Anonim, na pola bitewne i nawet do sypialni władcy się zajrzy :) „XIII tajemnic historii” to książka o...

Jak w tytule, 13 niewyjaśnionych "perełek" z historii Polski. Zaczniemy w czasach Gala Anonima, a zakończymy na okresie panowania Jana III.
Na kartach przewiną się takie tematy jak, kim byli Gal Anonim, Werynhora, Pan Twardowski czy pani Lullier, oraz zaginione perły Barbary czy Dymytriada.
Nie koniecznie dla miłośników i pasjonatów historii.

Kim był Anonim tzw. Gall? Czy Pan Twardowskie istniał naprawdę? Czy królowa angielska kopiła perły należące do jednej z polskich szlachcianek? To tylko trzy z trzynastu tajemnic opisanych w książce i chociaż nie na wszystkie otrzymamy odpowiedź, a na niektóre będzie ona bardzo mglista to jednak warto poznać te historie.

Doskonała na prezent dla (niekoniecznie oszalałych z pasji) pasjonatów historii.

• Historyczne
  • Eseje, felietony, reportaże, literatura faktu
  • Biblioteka domowa
  • Biblioteczka Ady
  • 2014
  • Średniowiecze
  • Posiadamy

Dodaj cytat z książki XIII tajemnic historii