Łagodne oko błękitu

Instytut Wydawniczy PAX
literatura piękna
1987-01-01
II Wojna Światowa Romanowiczowa więźniarki Romeo i Julia miłość

dlaczego taka wysoka ocena? No cóż po części dlatego, że wątek miłosny może i jest melodramatyczny ale wszystko to co dzieje się pomiędzy bohaterami, jest grą niemych spojrzeń, westchnień, niewypowiedzianych słów. Ciekawe jak wygladałaby adaptacja tej książki, swoiste trudne zadanie dla reżysera i aktorów. Wzruszająca, poruszajaca do głębi. Lecz chyba dziś już zapomniana i...

Wstrząsająca lektura. Jedna z tych, po których postanawiasz na nic już w życiu nie narzekać.

Jakże małe i śmieszne stają się nasze codzienne problemy z ogromem nieszczęść bohaterek tej książki.

Wbrew opisowi z okładki wątek miłości polskiej młodziutkiej więźniarki w hitlerowskim więzieniu i niemieckiego strażnika nie jest tu głównym tematem. Przewija się on wśród...

• Literatura piękna
  • Hostius
  • 80, 90 lata XX w.
  • TControl
  • Audiobooki
  • Biografie, dzienniki, wspomnienia

Dodaj cytat z książki Łagodne oko błękitu