Zamiana

Okładka książki Zamiana Jude Deveraux
Okładka książki Zamiana
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 16) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Montgomerych (tom 16)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The Heiress
Da Capo
1998-01-01
1998-01-01
Wojciech Usakiewicz
Zamiana

Ciekawy pomysł na książkę, ale już sama realizacja nie bardzo. Nie mogłam wprost uwierzyć jak główny bohater nie rozpoznał w Axi - Diany. Później też są momenty, które nie są logiczne. A samo zakończenie -naiwne i przesłodzone. Trochę jak historyjka dla nastolatki.

Na półkach: , , , , , ,

Jude Deveraux w najlepszym wydaniu – to romans z humorem, w którym nie zabraknie wybuchów śmiechu. Akcja mnie do przodu niczym pociągu – by stopniowo zwolnić w najmniej spodziewanym momencie.
A mimo to największym plusem tej książki i tak pozostają bohaterowie – tak plastyczni, że niemal ich widzisz, życiowi jak ludzie, których spotykasz na co dzień i tak cudowni, że szkoda się z nimi rozstawać.

Jedna z moich ulubionych książek Jude Deveruax!

Niesamowita historia, taka bajeczka, nieoczekiwany koniec z końców.
Niekiedy zastanawiam się, skąd oni tobiorą [nasi złotouści pisarze], tak jak tu, niby już wszystko było, a jednak potrafią zaskoczyć.
To tak, jak z muzyką. Polecam, bardzo ciekawa.

Niesamowita historia, taka bajeczka, nieoczekiwany koniec z końców.
To tak, jak z muzyką. Polecam, bardzo ciekawa.

Dobrze się bawiłam przy tej opowiastce. Sympatyczna i urozmaicona lektura dla czytelników romansów historycznych. Historia poprowadzona żwawo, chyba jedna z lepszych części sagi o Montgomerych. Na pewno ten tom da się przeczytać jako osobną książkę, bez potrzeby kontynuacji cyklu lub pilnowania kolejności części.

Na czas podróży, która ma odmienić życie głównej bohaterki, zamienia się ona rolami ze swoją damą do towarzystwa. Szlachcic eskortujący wyprawę ma własne plany wobec ochranianej dziedziczki, ale wciąż w nich mąci żywiołowa towarzyszka panny. Drugoplanowi bohaterowie dorzucają własne "trzy grosze", każdy próbuje ugrać coś po swojemu, wszystko komplikuje się coraz bardziej, a nieprzewidziane wydarzenia przeobrażają niektóre postacie...

Na czas podróży, która ma odmienić życie głównej bohaterki,...

Uknuta podmiana, może okazać się niezbyt dobrym pomysłem.

Uknuta podmiana, może okazać się niezbyt dobrym pomysłem.

Fajny i przyjemny romans przeżyłam przygody niesamowite, ciekawe...z bohaterami, z przyjemnością przeczytałam.
Świetna fabuła historia dziedziczki Axi, który ojciec wybrał dziewczynie bogatego młodzieńca żeby wydać ją za mąż.
Wcale nie wydaje się rozpieszczona, kapryśna zdecydowana bardzo jest pragnie nacieszyć się wolnością, z nikim nie chce być.
Uwielbiam czasem coś fajnego przeczytać dla urozmaicenia!!!

Uwielbiam czasem coś...

Książka dobra. Momentami naiwna,ale to jednak cecha gatunku:)Dobrze się ją czytało.

Fajna książka. Nie zawsze zimna kalkulacja wygrywa. Ważne jest to by przez życie przejść z kimś kogo się kocha i szanuje.

Axia jest dziedziczką wielkiej fortuny. Ojciec wybrał dla niej bogatego męża, którego za kilka tygodni poślubi. Nieoczekiwanie spotkanie z Jamsem sprawi, że zamieni się miejscami ze swoją kuzynką Frances. Podczas eskorty do narzeczonego, jest zwyczajną kobietą jaką zawsze chciała być.
Bohaterka wydaje się małym diabełkiem jak zdrobniale określa ją Jamie, drapie, bije, snuje intrygi, robi wszystko na co przyjdzie jej ochota. Z drugiej strony dobrocią dla innych i ciekawością świata zdobyła miłość przyjaciół Jamiego, nie zauważając, zaciekawienia i zazdrości z jego strony.
Autorka ukazuje dwa oblicza ludzi, zwracając dobitnie uwagę nie na wygląd zewnętrzny i status społeczny lecz na wnętrze. Powłoka nie daje nam prawa oceniać człowieka, robią to jego słowa i czyny.

książka jak najbardziej wciągająca, a główna bohaterka podobała mi się najbardziej mimo jej charakteru który doprowadziłby co którego do pasji.

• Romans historyczny
  • Romans