Fullmetal Alchemist t. 13

Okładka książki Fullmetal Alchemist t. 13 Hiromu Arakawa
Okładka książki Fullmetal Alchemist t. 13
Hiromu Arakawa Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Fullmetal Alchemist (tom 13) komiksy
komiksy
Fullmetal Alchemist (tom 13)
Hagane no Renkinjutsushi
J.P. Fantastica
2008-11-01
2008-11-01
2007-05-15
Paweł Dybała
manga FMA Edward Elric alchemia

2077

No i wszystkożerny Gluttony się doigrał — tak to jest, jak się człek bije oszalały w wendetcie. Nie powiem no, doborowe towarzystwo ma Edek, ale dziw bierze, że potrafią swoje animozje odstawić i współpracować. Chociaż kto by nie współpracował w obliczu śmierci.

A Mustang wpadł jak śliweczka - ja wiem, ja wiem, wyszło nieciekawie i ekipa mu się posypała, ale za to dostaliśmy genesis Bradley'a. Trochę ubogie, ale może być. Ciekawe, jak doszło do tego, że ma żonę i syna. Ciekawe, czy wiedzą, kim on jest.

Kurde jest dobrze aż się nie spodziewałem takiego wzrostu poziomu. Jasne masa rzeczy nie działa, ale to, co działa jest naprawdę bardzo udane.

Wątek pobytu w brzuchu głodu jest niezwykle ciekawy wreszcie wprowadza jakąś nowość do świata Mangi. Naprawdę ciekawie to wypada zarówno fabularnie jak i estetycznie. Lubię kreskę tej serii, a tutaj naprawdę Arakawa dał z siebie wszystko.

Bohaterowie dzielą się na grupki i każda z nich przeżywa coś innego. Generalnie All wypada tu najciekawiej towarszsxy mu wprawdzie być może przyszły władca ying, który nie wiele wnosi lecz wreszcie Alfonso idzie w jakąś nową ciekawa stronę pozwalając sobie na przeciwstawienie się swojej moralności.

Eric w sumie nie ma nic ciekawego do roboty idzie do ojca homcolosow przy okazji dowiaduje się trochę rzeczy o ich genzeie. Dowiadujemy się też wiele o King Bradleyu. Lore jest świetny i prawdę mówiąc szkoda mi, że ta seria jest tak rozwleczona bo gdyby miała lepsze tępo mogła by być świetna.

A no i jest jeszcze Scar i robi scarowe rzeczy. Najlepszy tom od dawna aczkolwiek nadal irytuje wprowadzanie historii postaci, które nie wiele do serii wnoszą i tylko ja roszedzaja.

Kocham Edwarda i dlatego nie mogę powiedzieć na tą serie złego słowa :P

Kocham Edwarda i dlatego nie mogę powiedzieć na tą serie złego słowa :P

Pobyt za fałszywą bramą mnie trochę przerażał, bo i jak się stamtąd wydostać. Ale na szczęście wszystko dobrze (?) się skończyło.
Za to zaczęły się moje ulubione podobwolutowe rysunki.

Za to zaczęły się moje ulubione podobwolutowe rysunki.

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

• Manga
  • Mangi