Kobieta tysiąca tajemnic

Woman of a thousand secrets
literatura piękna
Michał Madaliński
egzotyka przygoda powieść amerykańska

Niestety nie polecam... inne książki autorki bardziej ciekawiły :)

2014

Na półkach: , , , ,

Jestem fanką twórczości Pani Barbary Wood. I wraz z "Kobietą..." przeczytałam wszystkie Jej książki dostępne na rynku polskim. Niestety, to zakończenie (na chwilę obecną, bo mam nadzieję na nowe pozycje Autorki!) mojej czytelniczej przygody z Panią Basią nie było zbyt fortunne, bo "Kobieta tysiąca tajemnic" to jedna z najmniej ciekawych Jej książek. Zwyczajnie mnie...

No cóż...? Przeczytałam i mogę być z siebie dumna, bo chwilami było ciężko. Nie polecam tej książki, chyba że komuś kto lubi odrealnione bajki z elementem historycznym w tle.

Chyba przeczytałam najlepsze powieści Barbary Wood, dzięki nim sięgnęłam po kolejne, ale teraz, niestety, zostały mi te, które należą do najwyżej średnich. Tak ma się też sprawa z tym konkretnym tytułem. Akcja ma nas przenieść do cywilizacji Majów i Azteków, ale czytając miałam wrażenie, że gdyby zmienić nazwy i imiona, można by przenieść akcję gdziekolwiek i nikt nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mniej wciągająca niż inne książki autorki, ale da się przeczytać. Jednak w dalszym ciągu uważam, że "Ulica.." "Zielone miasto..." i "Domina" nie maja sobie równych.

Niemieckie wydanie książki (bo z wiadomych wzlędów czytałam właśnie po niemiecku) zachwyciło mnie jak zwykle szatą graficzną. Obrazy zawsze przyciągają moją uwagę i zwyczajnie dlatego muszę pochwalić takie okładki, jak ta. Bo w tak przepiękny sposób zdradzają nieco o czym będzie powieść.

To była 17-ta powieść Barbary Wood, jaką przeczytałam.
I muszę przyznać, że chyba...

Wciagajaca.

Książka mnie rozczarowała.

Bardzo dobra książka trzymająca w napięciu co się stanie z głównymi bohaterami oraz ze ciągle myślami byłam co dalej i ją przeczytałam w cztery dni:):)

Książka przypomina połączenie powieści przygodowej z baśnią dla dorosłych i to nie dlatego, że jest w niej sporo elementów magii, lecz ze względu na przewidywalne zakończenie, w którym dobro musi zostać nagrodzone, a zło ukarane.
Mimo naiwności i szablonowości niektórych wątków, fabuła jest bardzo żywiołowa i dzięki temu czytelnik nie ma okazji nudzić się. Autorce udaje...

Dyskusje

• Chcę w prezencie