Kobieta tysiąca tajemnic

Okładka książki Kobieta tysiąca tajemnic Barbara Wood
Okładka książki Kobieta tysiąca tajemnic
Barbara Wood Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
Woman of a thousand secrets
Książnica
2010-02-19
2010-02-19
2008-01-01
Michał Madaliński
egzotyka przygoda powieść amerykańska

2041

Jestem fanką twórczości Pani Barbary Wood. I wraz z "Kobietą..." przeczytałam wszystkie Jej książki dostępne na rynku polskim. Niestety, to zakończenie (na chwilę obecną, bo mam nadzieję na nowe pozycje Autorki!) mojej czytelniczej przygody z Panią Basią nie było zbyt fortunne, bo "Kobieta tysiąca tajemnic" to jedna z najmniej ciekawych Jej książek. Zwyczajnie mnie znudziła. Szkoda, bo Jej potencjał jest wielki :)

Chyba przeczytałam najlepsze powieści Barbary Wood, dzięki nim sięgnęłam po kolejne, ale teraz, niestety, zostały mi te, które należą do najwyżej średnich. Tak ma się też sprawa z tym konkretnym tytułem. Akcja ma nas przenieść do cywilizacji Majów i Azteków, ale czytając miałam wrażenie, że gdyby zmienić nazwy i imiona, można by przenieść akcję gdziekolwiek i nikt nie zauważyłby różnicy. Dla mnie brakowało klimatu i nastroju zarówno miejsca jak i czasu. Podobnie rzecz miała się z akcją, niby romans z przygodą, ale romans zaledwie przeciętny, nie mogą być razem, bo na drodze stoi im tysiąc przeszkód, by za chwilę te wszystkie przeszkody nie stały na drodze (chociaż nic się nie zmieniło). A przygody też nie były oszałamiające, w ogóle akcja była rozwlekła, bohaterowie miotali się w tę i z powrotem, zmieniali bez powodu plany i cel wędrówki, a plany zemsty Baláma doprowadzały mnie wprost do białej gorączki- albo chciał się mścić albo nie, a tutaj zabrakło odrobiny konsekwencji, zresztą jak w kilku innych opisach. Ogólnie książka nie jest zła, ale nie jest też rewelacyjna, chwilami czyta się dobrze, za chwilę budzi irytację, czasem nudę. Kto lubi, aby jeden bohater był wcieleniem zła, a drugi kryształowo czysty, ten może śmiało sięgać po „Kobietę tysiąca twarzy", kto woli, aby opisy były bardziej realne, a przedstawione czasy i miejsca miały prawdziwy klimat, może w tej książce nie znaleźć za wiele dla siebie.

Bardzo dobra książka trzymająca w napięciu co się stanie z głównymi bohaterami oraz ze ciągle myślami byłam co dalej i ją przeczytałam w cztery dni:):)

Książka mnie rozczarowała.

Książka mnie rozczarowała.

Wciagajaca.

Wciagajaca.

No cóż...? Przeczytałam i mogę być z siebie dumna, bo chwilami było ciężko. Nie polecam tej książki, chyba że komuś kto lubi odrealnione bajki z elementem historycznym w tle.

Niestety nie polecam... inne książki autorki bardziej ciekawiły :)

Niestety nie polecam... inne książki autorki bardziej ciekawiły :)

Ciekawa, wciągająca, mistyczna. Dramaty i żarliwe uczucia, a wszystko w obliczu nadciągającego zagrożenia z Północnych Mórz.

Romans. Nie mój gatunek, ale książka czyta się bardzo dobrze.

Romans. Nie mój gatunek, ale książka czyta się bardzo dobrze.

Tym razem Karaiby, i znowu ona - tajemnicza kobieta, jakimi mocami dysponuje? Jak odkryje swoją przeszłość, jak ułoży sobie przyszłość?

• 2015
  • Obyczajowe