Blondynka na językach. Hiszpański Europejski

Okładka książki Blondynka na językach. Hiszpański Europejski Beata Pawlikowska
Okładka książki Blondynka na językach. Hiszpański Europejski
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Blondynka na Językach językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Blondynka na Językach
G+J
2011-03-23
2011-01-01
języki obce język hiszpański Pawlikowska

Świetny sposób na naukę języka od podstaw

Świetny sposób na naukę języka od podstaw

Niestety trudno mi jest polecić tą książkę. Tak nieprofesjonalnego samouczka do nauki języka obcego nigdy wcześniej nie spotkałam.
Autorka powołuje się na naturalną zdolność do uczenia się języków obcych poprzez słuchanie, powtarzanie i otaczanie się danym językiem. Tak jak uczymy się języka ojczystego. Zapomina jednak, że tą naturalną zdolność tracimy jako kilkuletnie dzieci. Nie bez powodu lekcje języka obcego inaczej wyglądają w przedszkolach, a już inaczej w szkołach.
Ktoś kto nigdy wcześniej nie uczył się danego języka obcego po opanowaniu tego kursu będzie w stanie się porozumieć, ale nie będzie potrafił zastosować reguł np gramatycznych w innych przypadkach, bo nie są one wytłumaczone. Poza tym w kursie jest całe mnóstwo błędów, które z łatwością wyłapie ktoś, kto choćby liznął wcześniej języka obcego.
Jeśli ktoś potrzebuje na szybko nauczyć się kilku podstawowych zwrotów na nadchodzącą podróż, proszę bardzo. Ale stanowczo odradzam opieranie swoich umiejętności językowych na tym kursie. Poza tym język to ni tylko mowa, ale również pisownia. Bez pisanie nigdy nie nauczymy się dobrze języka obcego. Pani Beata traci również wiarygodność tym, że zdania czyta po polsku, w języku obcym jest lektor, hm, może i lepiej, ale chwalenie się znajomością wielu języków obcych nie, nierówna się z ich rzeczywistą znajomością. Konkludując: laikom odradzam, tym którzy język znają i chcieli by odświeżyć, jako ciekawostkę przyrodniczą do sprawdzenia się, osłuchania z brzmieniem i wyłapywania błędów.

Dostałam wszystko czego się spodziewałam, a nwet więcej. Jestem bardzo zadowolona. Dzięki Beatko! :)

Jak dla mnie dość nowatorskie podejście do nauki języka obcego. Przyzwyczajona do tradycyjnych podręczników, początkowo nie bardzo wiedziałam jak się za to zabrać, ale przyznam, że trochę mi ta książka dała. Nie zastąpi oczywiście lekcji z nativem czy innym korepetytorem, ale do samodzielnego doszkalania się w języku jak najbardziej mogę polecić :)

Super! <33

Super! <33

Najprostsza metoda do nauki "bazy" języka. Systematyczność + powtarzanie na głos= sukces. Zdaję sobie sprawę, że czasami musiałem wyglądać nieco dziwacznie, gadając do siebie podczas jazdy samochodem, ale warto :)
Polecam, szczególnie dla tych, których znudziła szkolna, wysoce bezproduktywna metoda metoda nauki języka...
Metoda zaprezentowana przez autorkę, jawi się jako niezwykle przyjemna i bezstresowa.

Metoda zaprezentowana przez autorkę, jawi się jako...

Rewelacja. Zdecydowanie najlepszy samouczek! (Próbowałam wielu, książkowych jak i w formie mp3). Opcja Hiszpański Europejski jest lepsza od Latynowskiego, bo jest poprawniejsza i mniej potocznych wyrażeń, które wpędzają w kłopot ze zrozumieniem.

Na początku podeszłam do książki z wielkim entuzjazmem. Długo szukałam takiego kursu, który skupiałby się na mówieniu i komunikacji, bo o to chodzi w nauce języków - żeby móc porozumiewać się z innymi. Książka okazała się dodatkiem, ważniejsza jest płyta i to w okół niej skupia się nauka z tego kursu. Książka jest tak naprawdę niczym innym jak rozszerzonymi rozmówkami z płytą. Sam taki pomysł bardzo mi się podoba. Jednak w książce jest wiele błędów, na co zwracali mi uwagę Hiszpanie, kiedy udało mi się nauczyć jakiegoś nowego zwrotu z tej pozycji. Po nauczeniu się podstaw hiszpańskiego, nawet co wprawniejsze oko wychwyci niektóre błędy. Uważam też, że nauka niektórych zdań jest niepotrzebna i spokojnie można by je pominąć. Książka jest bardzo średnia i wielka szkoda, że jest dość niedopracowana, inaczej mogłaby być świetnym uzupełnieniem dla tradycyjnych samouczków w nauce językow obcych.

Absolutnie regularnie i tylko na głos żeby były efekty - u mnie są.

Absolutnie regularnie i tylko na głos żeby były efekty - u mnie są.

Nie uczyłem się z tą pozycją, a jedynie odświeżałem, doskonaliłem swoje umiejętności zdobyte podczas 10-miesięcznego pobytu w Hiszpanii. A nauczyłem się dużo i chciałem skonfrontować swoją wiedzę z podręcznikiem do nauki. Nie mogę więc wypowiedzieć się na temat jak przydatna jest ta książka w celu nauki języka, mogę zaś powiedzieć, że idea jest świetna i warta polecenia. Jak mówię świetna, nie jest kapitalna, pojawiają się błędy, a niektóre zdania zwyczajnie nie mają większego sensu. Akcent prawidłowy, podstawowy, nie jakiś wyborny, ale dobry do zrozumienia lektora bez większego pojęcia o języku. Cały kurs mógłby być bardziej rzeczowy i posegregowany jeszcze bardziej, ale nie ma tragedii. Jak słuchać i zapamiętywać to tylko z książką pod oczyma i powtarzać, powtarzać i powtarzać. Nie brnąć byleby dalej. Spokojnie, powoli, a efekty na pewno przyjdą z czasem. Kurs warty polecenia, choć nie idealny, to z pewnością bardzo dobry i ciekawy.

• Na półce

Dodaj cytat z książki Blondynka na językach. Hiszpański Europejski