Obóz Drakula

Okładka książki Obóz Drakula Tom B. Stone
Okładka książki Obóz Drakula
Tom B. Stone Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkoła przy cmentarzu (tom 6)
Camp Dracula
Da Capo
1996-01-01
1996-01-01

Obóz Drakula jest kolejnym tomikiem z cyklu Szkoła przy cmentarzu, po jaki sięgnąłem spodziewając dobrze bawić się w czasie czytania. Zapowiadała się na kolejną książkę z cyklu, która nie tylko mogła dostarczyć dreszczyku, ale również grozy. Dlatego z chęcią sięgnąłem, aby ponownie się o tym przekonać.

Książka Obóz Drakula jest opowieścią o przybyciu nastoletniego Jeepa do obozu wyglądającego zwyczajnie. Jednak w czasie drogi zaczynają dziać się dziwne sytuacje, które coraz bardziej wywołują niepokój. Bohater wraz z dwójką poznanych osób próbuje odkryć co kryje się za przedziwnymi zdarzeniami jakie występują. Autor zamiast zabierać nas do Szkoły przy cmentarzu trafiamy na obóz koło jeziora wyglądający zwyczajnie jak tylko można. Osadzając akcję pośród lasu i blisko jeziora potrafi świetnie wykorzystać miejsce do budowaniu klimatu jaki pojawia się od samego początku. Gdy zapada zmierzch robi się strasznie i niepokojąco zarazem. Czuć wiszące w powietrzu napięcie i oliwy do ognia dolewają niezwykłe sytuacje dotyczące obozowiczów. Stawiając jak zwykle na klimat trzymający w napięciu zostałem wciągnięty w historie jaką dostałem od samego początku. Bardzo podobało mi się nawiązania jakie znalazłem i mrugnięcie okiem do czytelników. Takie rzeczy zawsze mile mnie nastrajają i lubię je znaleźć w książkach. Przygody bohatera zamkniętego w obozie pośród lasów i zdała od cywilizacji nieraz potrafiły wywołać gęsią skórkę podczas czytania. Prowadzenie śledztwa przez Jeepe i jego znajomych w kierunku odkrywania tajemnic jakie skrywa to miejsce było ciekawie podane przez autora. Nie pozbawione niebezpieczeństwa i atmosfery niepokoju za każdym razem. Jednocześnie wraz z rozwojem sytuacji i wydarzeń pomału poznajemy sekrety tego miejsca. Pomysł na historie o wampirach dla młodych czytelników był świetny i dobrze zrealizowany. Widać od razu do kogo jest kierowana książka, ale również starszy czytelnik może bawić się przy niej dobrze. Klimat jest budowany od początku za sprawa przedziwnych zdarzeń, nocnych eskapad bohatera, czegoś czającego się w mroku i ciemności występujących często w pewnych momentach. Nastrój niepokoju wywołujący dreszczyk w czasie czytania i mroczne tajemnice skrywane w tym miejscu dodają jej upiornego uroku. Autor potrafił stworzyć klimatyczną opowieść z dreszczykiem i lekką dawką grozy dla młodego czytelnika, którą czyta się świetnie i wciąga od samego początku jak tylko znajdziemy się na obozie. Zakończenie jakie dostałem było ciekawe, nie za szybko poprowadzone i nawet zaskoczyło mnie w pewnym momencie. Finał Obozu Drakula było idealnym dopełnieniem samej historii z kilkoma zwrotami akcji po drodze. Wyjaśniało wszystko co działa się na obozie i odniosłem wrażenie, że nawet pozostawił sobie autor furtkę do kontynuacji.

Książka Obóz Drakula jest pozycją dla młodych czytelników, gdzie znajdziemy świetnie wykreowanych bohaterów od pierwszych stronic. Autor z łatwością kreuje ich sylwetki pod względem psychologicznym, cech charakteru i zachowań jakie mają tworząc ciekawych bohaterów zasiedlających fabułę. Niektóre mają oczywiście wyznaczoną mniejszą lub większą rolę we wszystkich, pojawiają się jak zajdzie potrzeba, lecz posiadają głębie, że można nimi bez problemowo zainteresować się. Wzbudzają naszą ciekawość i stają się bliscy w czasie czytania. Głównym bohaterem jest Jeep, który uważa obóz za nudziarski pod każdym względem. Sympatyczna postać, za którą trzymałem kciuki w czasie czytania. Pozostałe postacie wypadają ciekawie i polubić je można z łatwością. Relacje pomiędzy nimi są świetnie przedstawione. Nieraz potraktowane z dozą humoru, ironii i nieraz powagi. Dialogi dobrze wypadają i są lekko napisane przez autora. Dlatego czyta się wszystko szybko, przyjemnie i wciągająco. Akcja poprowadzona została w szybki sposób do przodu, w której wiele dzieje się w czasie czytania. Znajdziemy w niej dreszczyk niepokoju i przygody jakie pojawiają się od samego początku. Wydarzenia toczą się w szybkim tempie i nie sposób nudzić się. Obóz Drakula jest kolejnym tomikiem z cyklu Szkoły przy cmentarzu, po który sięgnąłem mając nadzieje na sympatyczną powieść z dreszczykiem i klimatem grozy skierowaną oczywiście do młodego czytelnika. Nie zawiodłem się na niej i miło spędziłem z nią czas bawiąc się przy tym świetnie. Zamiast obrazu wampirów jakie teraz można spotkać w młodzieżowych powieściach otrzymałem wizerunek może grzeczny, lecz nie odbiegający od tradycyjnego wizerunku jaki spotykamy w innych poważniejszych powieściach grozy. Dlatego zawsze będę wspominać książkę bardzo dobrze i chętnie będę do niej wracał w przyszłości. Kolejna część cyklu Szkoły przy cmentarzu za mną i lubię tą serie za wykorzystywanie wampirów, wilkołaków, duchów, zwierząt i jeszcze bardziej przedziwnych pomysłów przez autora w tworzeniu lekkich, z dreszczykiem i grozą opowieści skierowanych do młodego czytelnika. Zaznaczając, ze nawet starszy może bawić się przy nich dobrze i miło spędzić czas wieczorem. Sam nie jeden raz jeszcze wrócę do tego cyklu, aby przekonać się jakie wydarzenia zdarzą się uczniom Szkoły przy cmentarzu. Obóz Drakula jest przyjemną opowieścią z dreszczykiem z klimatem niepokoju i lekkiej dawki grozy dla każdego. Potrafił mnie wciągnąć, trzymać w napięciu i bawiłem się podczas czytania jak zwykle przy książkach z tego cyklu świetnie.

Książka Obóz Drakula jest opowieścią o przybyciu nastoletniego Jeepa do...

Plot twist na końcu jest warty wkurwiania się przez całą książkę. Było mi zwyczajnie szkoda chłopaka, pojechał na wakacje w miejsce, gdzie nie chciał być, robiąc coś czego w ogóle nie lubi i w pierwszych minutach zaliczył upadek życia dosłownie i w przenośni. Zaatakowały go nietoperze i zleciał z górki. No umówmy się początek życia to, to nie jest. Jedyny plus, że spotyka kolegę, nie będę kłamać nie zapowiadało na przyjaźń życia, ale jednak faktycznie się polubili co pozwoliło na trochę znośniejsze życie obozowe. A co było pomiędzy? Brak odbicia w wodzie, dziwna bladość, okularki starszych obozowiczów, pobudzenie nocą i ... szczur? No trop był jasny jak słońce, które paliło delikatną skórę nowych znajomych.

Nie powiem... Czytałam z wypiekami na twarzy! Zdecydowanie jedna z lepszych części. Czyta się super, pomysł GENIALNY! Nie żałuję, że poświęciłam te 2-3 godziny na lekturę tej WSPANIAŁEJ pozycji. Po długich rozmyślaniach znalazłam słowo opisujące tę książkę: WOW! Nie wiem czy to dlatego, że bardzo lubię Jeep'a i Martina równie jak nie lubię Luciana i Willa, ale bohaterzy wzbudzili u mnie wszystkie możliwe uczucia: gniew, radość, smutek i obrzydzenie... I całą resztę!

Uczeń Szkoły przy Cmentarzu, Jeep, za przymusem rodziców wyjeżdża na obóz Westerra. Obóz pełny znienawidzonych przez niego... NIETOPERZY. Po pewnym czasie poznaje Martina-bladego lubiącego nietoperze móla książkowego. Wszystko jest dość dobrze do tajemniczej "choroby" Luciana. Czy to naprawdę choroba? Czy na obozie są wampiry? Tego dowiecie się po lekturze tej REWELACYJNEJ pozycji dla wszystkich!
Polecam!!!

Jest to moja ulubiona książka z serii "Szkoła przy cmentarzu", przeczytałem ją dwa razy, i kiedyś na pewno przeczytam po raz trzeci.

Jedna z lepszych książek serii "Szkoła przy cmentarzu"

Jedna z lepszych książek serii "Szkoła przy cmentarzu"

Wspaniale ukazająca wakacje - powieść z dreszczykiem,gdzie akacja toczy się na camping'u - polecam!

Fajna. :)

Fajna. :)