Gazda z Diabelnej

1986-01-01
1986-01-01
młodzież góra Diabelna 1945 schronisko góry

więcej Więcej

Porównując książkę do serialu, to książka bardziej na plus. Książka zawiera dużo opisów rywalizacji sportowej, która całkowicie została pominięta w serialu a szkoda. Z drugiej strony w moim przypadku książkę czytałem po obejrzeniu serialu i była dla mnie miłym zaskoczeniem.

ziemie odzyskane ... a ja bym wolał, żeby Lwów, Tarnopol, Brześć, Grodno, Baranowicze, Nowogródek, Nieśwież, należały do Polski ... jedną geopolityczną decyzją przyczyniono się do wielu krzywd ludzkich, ale kogo to wtedy obchodziło? a może o to właśnie chodziło ...

Trochę inna od tych co czytałam jego autorstwa, ale ogólnie sprawia dobre wrażenie, łatwo się czyta. Tylko po prostu nie ma w niej nic nadzwyczajnego.

• Młodzieżowe - nostalgiczna podróż za 10 gwiazdek
  • Wczesna młodość