Gazda z Diabelnej

Nasza Księgarnia
młodzież góra Diabelna 1945 schronisko góry
literatura dziecięca
młodzież góra Diabelna 1945 schronisko góry

Porównując książkę do serialu, to książka bardziej na plus. Książka zawiera dużo opisów rywalizacji sportowej, która całkowicie została pominięta w serialu a szkoda. Z drugiej strony w moim przypadku książkę czytałem po obejrzeniu serialu i była dla mnie miłym zaskoczeniem.

ziemie odzyskane ... a ja bym wolał, żeby Lwów, Tarnopol, Brześć, Grodno, Baranowicze, Nowogródek, Nieśwież, należały do Polski ... jedną geopolityczną decyzją przyczyniono się do wielu krzywd ludzkich, ale kogo to wtedy obchodziło? a może o to właśnie chodziło ...

Trochę inna od tych co czytałam jego autorstwa, ale ogólnie sprawia dobre wrażenie, łatwo się czyta. Tylko po prostu nie ma w niej nic nadzwyczajnego.

Dyskusje

• Wczesna młodość