Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu

Malcolm Gladwell Wydawnictwo: Znak Seria: Punkty Przełomowe nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Outliers: the story of success
Rafał Śmietana
Znak
sekrety ludzie sukces
Outliers: the story of success
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Rafał Śmietana
Punkty Przełomowe
sekrety ludzie sukces

Genialna książka z jednej strony pokazująca że wieloletnią i ciężką pracą można osiągnąć sukces a jednocześnie przedstawiająca sylwetki osób które po prostu były w odpowiednim miejscu i czasie co w połączeniu ze szczęściem i serią fortunnych zdarzeń wzbiły się na kompletnie inny poziom względem społeczeństwa.

Super przyjemnie się czyta :) Fajnie przedstawione historie i opowiadania. Jednym zdaniem - Szczęście to jednak trzeba mieć w życiu :)

Studium socjologiczne jednostki, społeczeństwa na tle najnowszej historii. Jak środowisko i wydarzenia wpływają na to, że jednostka osiągnie sukces lub nie. Jaki wpływ mają na to ludzie, którzy nas otaczają. Fajne studium, czasem może otwierać oczy, ale raczej nic nie wnosi do własnego rozwoju osobistego.

Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Dużo przykładów z życia. Skłania do refleksji! Gorąco polecam.

Autor bezlitośnie rozprawia się z łzawymi i hollywoodzkimi mitami o sukcesie oraz ludziach, którzy go odnieśli. Przedstawia dokładną analizę czynników wpływających na osiągnięty przez jednostkę sukces: kapitał kulturowy, kulturę pracy własnej, odpowiednio ukształtowaną osobowość. Zwraca również uwagę na czynniki całkowicie zewnętrze: odrobinę szczęścia, bycie w odpowiednim...

Przekonała mnie do zmiany opinii. Dałbym wyższą ocenę gdyby każdy z rozdziałów był tak interesujący jak dwa pierwsze.

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciekawa książka, w której wszystko jest pokazane, tak jak lubię - czyli poprzez historie i przykłady. Główny wniosek - sam talent i ciężka praca nie zawsze wystarczą. Często potrzebny jest też dobry układ zdarzeń - czyli potocznie tzw. szczęście.

Nie jest to książka typowo coachingowa na co by wskazywał tytuł. Powiedziała bym że wręcz przeciwnie. Treść zaprzecza wmawianemu przez gros domorosłych coachów typu "jesteś zwycięzcą". Pokazuje ona od jak wielu składowych zależy sukces. Autor bardzo dużo miejsca poświęca odniesieniom do badań naukowych i wiedzy specjalistów w różnych dziedzinach. Bez zawahania umieściłam...

Bardzo ciekawy temat. Napisana lekkim piórem. Prawdziwa przyjemność czytania.

Super się czytało. Ciekawa teza przedstawiona przez Malcolma Gladwella i ciekawe argument poparte wielkimi nazwiskami. Była to pierwsza pozycja, po która sięgnąłem tego autora. W kolejce pozostaje „Punkt przełomowy” i „Błysk” :)

Dyskusje

2 550