W godzinach pracy

2010-05-18
978-83-241-3671-1
Karolina Bober
romans

Świetnie przedstawiona cała gama uczuć i emocji towarzyszących zakochaniu "na siłę" od początku do końca.
Ostatecznie, jak autorka podpowiada w trakcie lektury, może rację ma Nietzsche (i inni),że tak naprawdę kochamy swoje pragnienia, a nie to, czego pragniemy.

Spodobała mi się ta książka. Lucy Kellaway przedstawia dwie historie, dwa jakże różne romanse. Pierwszy to klasyczny przykład. On szef, ona dużo młodsza, jego asystentka. W drugim przypadku poznajemy kobietę dojrzałą, pnącą się po szczeblach kariery i jej młodszego zdolnego stażystę. Obie kobiety dobrze wiedzą czego oczekują od życia, a jednak decydują się na biurowy romans. Katastrofa jest nieunikniona. I z góry wiadomo, kto w całej tej sytacji zostanie najbardziej poturbowany.
Autorka Lucy Kellway używając lekkiego, humorystycznego języka i wykorzystując, wydawałoby się banalny temat, stworzyła interesujący portret dwóch inteligentnych kobiet. Polecam

Dlaczego ta książka jest tak słabo oceniana? Lekki styl, inteligentna i prawdziwa. Przestroga dla naiwnych kobiet. Nie wdawajcie się w biurowe romanse. Można zniszczyć sobie fajne małżeństwo i borykać się latami z uzależnieniem emocjonalnym. Jest to książka, która daje i relaks i refleksję, o ile ktoś lubi pomyśleć!

Polecam:-)

Polecam:-)

Zaskoczyła mnie tak niska ocena. Po pierwszych kilkudziesięciu stronach wciągnęła mnie na maksa, a mimo iż jestem książkofilem ;) mało której powieści się to udaje. Polecam :D

Początek książki bardzo nudny,ale dalsza część dużo,dużo lepsza.

Początek książki bardzo nudny,ale dalsza część dużo,dużo lepsza.

Sprawnie opowiedziana historia miłości biurowej. Że nie inspirująca? Ale może prawdziwa...

• Nieskończone/Porzucone
  • Miłość/romans: duża różnica wieku
  • :-),:-),:-)
  • Nie wiem czemu to czytam czyli odmóżdżacze
  • Przeczytane w 2016r.

Dodaj cytat z książki W godzinach pracy