Spowiedź praktykującego alkoholika

978-83-911497-7-5
alkoholizm spowiedź

Okładka książki Legenda o tarczy i mieczu Marek Koprowski, Hanna Łochocka
Ocena 6,7
Legenda o tarc... Marek Koprowski, Ha...

więcej Więcej

Spowiedź alkoholika- ku przestrodze.

Zbiór felietonów zmarłego w 2009 roku dziennikarza (publikował m.in. w ''Angorze"), poety, krytyka literackiego. Są świadectwem zmagań inteligentnego i oczytanego człowieka z uzależnieniem od alkoholu.

Marek Koprowski nikogo nie obwinia za swoje problemy ( co nie jest częste u alkoholików), jest wobec siebie krytyczny i zdystansowany....

Daje do myślenia oraz rzuca nowe światło na problem alkoholizmu. Wiele prawdy jest tam zawartej, najważniejszym przekazem jest to, aby po prostu walczyć z tym trawiącym ludzi nałogiem. Sposób musi być skuteczny, o co bardzo trudno.

Bardzo dobra książka. Autor pokazuje do czego może doprowadzić alkohol i ukazuje trudy walki z tym podstępnym nałogiem. Książka bez wątpienia daje do myślenia. Polecam.

Tę książkę się chłonie :)

Składa się ze zbioru felietonów, które kiedyś publikowane były w pewnym tygodniku. Ukazuje walkę wrażliwego i inteligentnego człowieka z nałogiem, który opisuje cały swój "piciorys". Autor zachowuje dystans do samego siebie, nie użala się nad sobą, ale obiektywnie recenzuje swój nałóg i kolejne próby wychodzenia z niego. Warta polecenia wszystkim, którzy mają problem z...

Książka, która pozwala dostrzec z czym tak naprawdę zmaga się prawdziwy alkoholik i jak ciężko wydostać się z nałogu. Po przeczytaniu zmienia się nieco spojrzenie na ich sytuację, w której się znaleźli. Książka oparta jest na doświadczeniach autora, a także na podstawie listów jego czytelników.

• Studia/Pedagogika/Kuratela sądowa/Patologie społeczne/Resocjalizacja i profilaktyka społeczna
  • 52 książki 2013
  • Choroby psychiczne/szpital psychiatryczny/uzależnienie/terapia/więzienie/policja
  • Przejrzeć
  • 2013