Czasami wystarcza promyk słońca

Okładka książki Czasami wystarcza promyk słońca Bruno Ferrero
Okładka książki Czasami wystarcza promyk słońca
Bruno Ferrero Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie Seria: Krótkie opowiadania dla ducha religia
religia
Krótkie opowiadania dla ducha
A voltre basta un raggio di sole
Wydawnictwo Salezjańskie
2000-01-01
2000-01-01
8372010498
Anna Gryczyńska
przypowieść włoska

opowiadania podnoszące na duchu cz.I

opowiadania podnoszące na duchu cz.I

"Każdy nosi swój świat w sercu"

W krótkich opowiadaniach zaklęte mądrości niezwykłe.

"Każdy nosi swój świat w sercu"

W krótkich opowiadaniach zaklęte mądrości niezwykłe.

Bruno Ferrero to autor krótkich opowiadań dla młodych i starszych. Te krótkie opowiadania wprowadzają człowieka w refleksje. W czas przemyślenia. Pokazują nam sens życia codziennego, jak i sens życia w Bogu. To kilka zdań, krótkich, prostych. Jednak jest w nich coś, co nas zatrzymuje. Co mówi nam byśmy się nie zastanowili o czym myślał autor, ale jak to odnosi się do mnie, do mojego życia. Nie życia jakiegoś tam człowieka, tylko mnie samego. To ja mam się nad sobą zastanowić. Często szukamy sensu w naszym życiu, poprawnej drogi, którą powinniśmy dążyć. Dlatego znajdźmy czas na przeczytanie i rozmyślanie na temat krótkich opowiadań i weźmy je głęboko do naszych serc.

Polecam tą małą, cieniutką książeczkę. To tylko kilka opowiadań, a zmienić mogą nasze pogląd. Możemy spojrzeć na wszystko z innej strony. Samemu nam trudno jest dojść do czegoś, ale jeśli ktoś nam ukaże może dla kogoś błahe opowiadanie, jednak to one pomoże nam znaleźć sens we wszystkim.

" Pewien uczony miał w swoim studio ogromny zegar ścienny, który wybijał uroczyście godziny, bardzo powoli, ale również bardzo głośno.
- To panu nie przeszkadza? - spytał student.
- Nie - odpowiedział uczony - dlatego, że ciągle muszę zadawać sobie pytanie, co zrobiłem przez minioną godzinę.
*A ty, co zrobiłeś z godziną, która właśnie upłynęła?*

Opowiadania do których mozna wracac w każdej chwili. Kocham ten styl opowieści z radą dla siebie. Niektóre są naprawdę godne uwagi przy innych nawet idzie sie popłakac bo poruszaja najczulsze struny serca i pomaagaja sie zmienic.
Bardzo dobry prezent dla osoby która od jakiegos czasu jest samotna lub przeżywa problemy.

O tym jak niewiele potrzeba, aby poczuć się szczęśliwym

O tym jak niewiele potrzeba, aby poczuć się szczęśliwym

Cudowna jest ta książeczka, a historyjki w niej zawarte dają do myślenia.

Cudowna jest ta książeczka, a historyjki w niej zawarte dają do myślenia.

Tak jak wszystkie inne - cudowna.

Tak jak wszystkie inne - cudowna.

• Domowa biblioteczka
  • Religia
  • W biblioteczce
  • Bajki, opowieści

Dodaj cytat z książki Czasami wystarcza promyk słońca