Taylor Swift. My, swifties

2024-07-17
2024-07-17
Izabela Rosińska
Taylor Swift

Nieważne czy jesteście swifties czy też nie, to na pewno znacie Taylor Swift i chyba nie ma osoby, którą ominął fakt, że piosenkarka miesiąc temu miała swój pierwszy koncert w Polsce. Nie bez powodu nasz kraj zalała fala książek z tym związanych. Ja na koncercie nie byłam, ale Swift uwielbiam i cały czas słucham jej piosenek np. do czytania książek. Chciałam mieć chociaż jedną książkę dla fanek piosenkarki więc mam i tą powieść graficzną, która jest zbiorem ilustracji o Taylor i przechodzimy obrazkowo przez jej twórczość. Nie ma tu zbyt wiele informacji o samej piosenkarce, ale jeśli jesteście jej fanami to będzie wam się świetnie oglądało tę książkę. Myślę, że będę co jakiś czas do niej wracać, bo ilustracje są świetne, ale serio nie ma co się nastawiać na duże rozdziały biograficzne do czytania, bo tutaj tego niestety nie ma.

Szczerze to myślałam, że jest to taki "typowy" komiks o Taylor, ale myliłam się. Jest on zupełnie inny. W książce tej możemy znaleźć opis każdej ery, teksty piosenek, etapy związku czy wycinankę z "toksykami". Oczywiście to tylko niektóre rzeczy jakie tutaj znajdziecie. Bardzo mi się podoba, to że każdy znak zodiaku ma swoją playlistę 🤩 Moją znajdziecie na ostatnim zdjęciu ;)
Tytuł piosenki w punkt 👌

Przyznaję, że chociaż mam już swoje lata 😅 ta książka bardzo mnie przyciągnęła i oczywiście zostaje ona u mnie na półce, choć nie wiem czy bratanica mi nie zabierze  🤭 Może nie jestem wielką fanką Taylor Swift, ale naprawdę bardzo lubię jej piosenki.

Przyznajcie, że wydanie tej książki jest bardzo oryginalne 😉

Szczerze to myślałam, że jest to taki "typowy" komiks o Taylor, ale myliłam się. Jest on zupełnie inny. W książce tej możemy znaleźć opis każdej ery, teksty piosenek, etapy związku czy wycinankę z "toksykami". Oczywiście to tylko niektóre rzeczy jakie tutaj znajdziecie. Bardzo mi się podoba, to że każdy znak zodiaku ma swoją playlistę 🤩 Moją znajdziecie na ostatnim zdjęciu...

Czytając, a bardziej oglądając tę książkę, miałam raczej mieszane odczucia. A dlaczego „oglądając”? Ponieważ „Taylor Swift. My, swifties” jest powieścią graficzną. Jej wnętrze kryje cudowne, kolorowe ilustracje, które sprawiają, że książka jest niezwykle urocza. Zdecydowanie jest to jeden z jej plusów, szkoda tylko, że tych plusów nie znalazłam tutaj dużo.

Pierwsza z rzeczy, które mi przeszkadzały to fakt, że o samej Taylor nie znajdziemy tu za wiele. Książka zbudowana jest w ten sposób, że podzielona jest na rozdziały odpowiadające kolejnym erom, a w rozdziałach tych na początku znajdziemy krótką informację, a później kilka tytułów piosenek z danej ery z obrazkami. I to jest tak naprawdę praktycznie wszystko co znajduje się w tej pozycji. Tytuły piosenek, obrazki mniej więcej pasujące do ich treści i kilka zdań, które owszem, są wartościowe, ale czasami odnosiłam wrażenie że z piosenkami do których są dopasowane nie mają zbyt dużo wspólnego. Z drugiej strony, każdy z nas może inaczej interpretować teksty Taylor na podstawie własnych doświadczeń i sytuacji, w których się znalazł.

Podsumowując, głównym atutem „Taylor Swift. My, swifties” są śliczne ilustracje i ważne, wartościowe treści. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam, ponieważ jako swiftie lubię zagłębiać się we wszystko co związane z Taylor. Myślę, że są osoby, którym mógłby spodobać się ten tytuł, ale nie poleciłabym go tym, którzy liczą na coś w stylu biografii.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Jaguar

Pierwsza z...

Ten komiks jest idealny dla fanek Taylor! Zacznijmy od tego, że jest naprawdę pięknie wydany, ilustracje są w pięknych pastelowych kolorach, co dodaje mu uroku. W komiksie znajdziecie opisy każdej ery (m.in. Lover, Reputation, 1989),etapy związku Taylor, wycinankę z toksykami i playlistę do każdego znaku zodiaku. Czyta się go bardzo szybko, ja przeczytałam go w ok. 20 minut, czytając fajnie słuchać muzyki Taylor 💖 Daję mu 8 gwiazdek, ponieważ brakuje mi w nim opisu i ciekawostek o samej Taylor, lecz i tak uważam że warto go przeczytać !

Jak pewnie wszyscy wiedzą w tym roku 𝐓𝐚𝐲𝐥𝐨𝐫 𝐒𝐰𝐢𝐟𝐭, zawitała w Polsce. Ja niestety nie mogłam być na jej koncercie, ale miałam okazję przeczytać, w tym roku, aż trzy książki o Taylor. Jedną z nich i najnowszą była właśnie "𝐓𝐚𝐲𝐥𝐨𝐫 𝐒𝐰𝐢𝐟𝐭. 𝐌𝐲, 𝐬𝐰𝐢𝐟𝐭𝐢𝐞𝐬".

Jest to 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞ść 𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐚, która w wielkim skrócie poprowadza nas przez wszystkie ery albumów Taylor. Autorka pokazuje ważne wydarzenia z życia piosenkarki, dołączając do tego cudowne kolorowe ilustracje i oczywiście jedną z piosenek Swift. 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐢𝐜𝐢𝐚 𝐂. 𝐀𝐠ü𝐞𝐫𝐨 idealnie pokazuje, że każdy album 𝐓𝐚𝐲𝐥𝐨𝐫 𝐒𝐰𝐢𝐟𝐭 niesie za sobą przekaz i ukazuje zmiany w życiu artystki. W tej książce znajduje się też kilka ciekawostek o piosenkarce, a w szczególności pozytywnie zaskoczyły mnie ciekawostki o Eras Tour.

𝐊𝐨𝐦𝐢𝐤𝐬 czyta się naprawdę bardzo szybko, ze względu na to, że nie ma tutaj wiele tekstu. Samych informacji nie ma też zbyt dużo, więc możemy nacieszyć się tym przepięknym wydaniem. W środku znajdują się urocze ilustracje, które za każdym razem mnie zachwycały. Aż uśmiech pojawiał się na mojej twarzy podczas przerzucania kartek! Nie mogę się napatrzeć, na to jak ta książka została ślicznie wydana😍 Na końcu nawet znajdują się playlisty stworzone do każdego znaku zodiaku! Uważam, że to naprawdę świetny pomysł. Ja jestem panną, więc według tego moją piosenką jest Mastermind, a era to Taylor's versions.

"𝐓𝐚𝐲𝐥𝐨𝐫 𝐒𝐰𝐢𝐟𝐭. 𝐌𝐲, 𝐬𝐰𝐢𝐟𝐭𝐢𝐞𝐬" porusza również temat samoakceptacji oraz opowiada o dążeniu do spełniania marzeń i walce z przeciwnościami losu. Autorka wprowadziła też treści motywacyjne. Jestem pod wrażeniem, jak w zaledwie 125 stronach zostały zawarte takie mądre kwestie.

To naprawdę komfortowa i przyjemna książka, przy której można miło spędzić czas. W ostatnim czasie zostało wydane wiele różnych książek o 𝐓𝐚𝐲𝐥𝐨𝐫 𝐒𝐰𝐢𝐟𝐭 , ale ta pozycja to coś zupełnie innego. Z pewnością każda 𝐬𝐰𝐢𝐟𝐭𝐢𝐞 powinna mieć ten uroczy komiks na swojej półce! Zdecydowanie polecam "𝐓𝐚𝐲𝐥𝐨𝐫 𝐒𝐰𝐢𝐟𝐭. 𝐌𝐲, 𝐬𝐰𝐢𝐟𝐭𝐢𝐞𝐬" dla każdego fana Tay, niezależnie od wieku💗
[współpraca z wydawnictwem]

𝑻𝒂𝒚𝒍𝒐𝒓 𝑺𝒘𝒊𝒇𝒕, 𝑴𝒚 𝑺𝒘𝒊𝒇𝒕𝒆 - 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐢𝐜𝐢𝐚 𝐂. 𝐀𝐠𝐢𝐢𝐞𝐫𝐨

[Współpraca reklamowa @wydawnictwojaguar]

Mamy tu jakichś fanów Taylor???

Dziś przychodzę do was z dość nietypową recenzją a mianowicie recenzją komiksu.

Z twórczością Taylor mam styczność praktycznie od małego i za tytułami piosenek z jej różnych er kryje się naprawdę wiele wspomnień.

Miałam przyjemność czytać już parę książek o jej twórczości ale muszę przyznać, że żadna jeszcze nie porwała mnie jak ta. Format jej wydania to strzał w dziesiątkę. Rysunki umieszczone w środku są przepiękne i mocno przykuwają wzrok.
Przez cały komiks wręcz przepłynęłam wręcz w 20 minut.

Czy mogę go polecić? Zdecydowanie tak! Jeśli jesteście fanami Taylor to z pewnością wam się spodoba.

A w środku czekają na was naprawdę super ciekawe rzeczy takie jak:
• Playlisty da każdego znaku zodiaku
• Wycinanka z toksynami

𝑻𝒂𝒚𝒍𝒐𝒓 𝑺𝒘𝒊𝒇𝒕, 𝑴𝒚 𝑺𝒘𝒊𝒇𝒕𝒆 - 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐢𝐜𝐢𝐚 𝐂. 𝐀𝐠𝐢𝐢𝐞𝐫𝐨

[Współpraca reklamowa @wydawnictwojaguar]

Mamy tu jakichś fanów Taylor???

Dziś przychodzę do was z dość nietypową recenzją a mianowicie recenzją komiksu.

Miałam przyjemność czytać już...

"MY, SWIFTIES". To sto dwadzieścia osiem stron, które przeprowadzają czytelnika poprzez nastepujące po sobie ery Taylor Swift.

Całość jest skoncentrowana na piosenkach z niemal wszystkich albumów: od debiutu po Midnights. Jest to ukazane w sposób interesujący oraz piękny - kolejne ilustracje niezaprzeczalnie wzbudzają zachwyt.

Na kilka sekund zatrzymujemy się na istotnych wydarzeniach z życia, które wplątane są w utwory Tay - bycie zakochanym 💖, złamane serce 💔, koniec czegoś 🙅🏼‍♀️ oraz nowy początek 📦.

W tej powieści graficznej, mimo wszystko, nie ma za wiele tekstu - to zaledwie kilka ogólnych zdań komentarza do kolejnych ilustracji oraz piosenek. I szczerze mówiąc, właśnie to odrobinę mnie zawiodło. Liczyłam na odnalezienie zdecydowanie większej ilości ciekawych wieści.

Uwaga na moment zwrócona jest również na trasę koncertową. Lista utworów oraz ciekawostki na temat Eras Tour? Obecne! A, i zaprezentowane są wybrane kreacje. PRZEPIĘKNE!

Na ostatnich stronach do każdego znaku zodiaku dobrana zostaje era oraz piosenka. A dodatkowo - co jest super pomysłem - przydzielona jest playlista, której kod można zeskanować. Ja swoją składankę zdążyłam, oczywiście, już przesłuchać!

Wydaje mi się, że ta pozycja szczególnie zauroczy osoby młodsze - rozkocha ilustracjami, pod względem tekstu nie przytłoczy, a delikatnie naprowadzi na to, na czym skupia się dany utwór.

Mi jednak, jak wspomniałam, zabrakło czegoś więcej - informacji - abym była w pełni usatysfakcjonowana. Natomiast nie zmienia to faktu, że książka jest wydana fantastycznie!

No i z całością zapoznajemy się w zawrotnym tempie!

we współpracy reklamowej z @wydawnictwojaguar

Na kilka sekund zatrzymujemy się na...

Ta pozycja jest trzecią i ostatnią, po którą sięgnęłam. Mimo, że temat Taylor jest mi coraz bardziej znany, to czas spędzony przy "My, swifties" był relaksujący. Zdecydowanie jest to historia kariery piosenkarki "w pigułce", w pięknym, aranżowanym na komiks wydaniu.

Poza podróżą przez wszystkie ery muzyczne, znajdziemy tutaj wiele motywujących haseł oraz mój hit - dopasowanie znaku zodiaku do konkretnej ery w karierze artystki oraz przypisanie piosenki wraz z całą playlistą! W związku z tym, że kocham tego typu switche, bylam zachwycona!

Zabrakło mi natomiast treści i pewnej spójności. Owszem, otrzymujemy kilka informacji na temat gwiazdy, jednak nie ma tutaj moim zdaniem niczego, co mogłoby nas jeszcze zaskoczyć.

Wydanie na pewno godne uwagi, jeśli uważacie się za prawdziwą swiftie!

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑻𝒂𝒚𝒍𝒐𝒓 𝑺𝒘𝒊𝒇𝒕. 𝑴𝒚, 𝒔𝒘𝒊𝒇𝒕𝒊𝒆𝒔"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @patriciasinprisa
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwojaguar

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

𝑸: Lubicie powieści graficzne?

❀ ,,𝑻𝒂𝒚𝒍𝒐𝒓 𝑺𝒘𝒊𝒇𝒕. 𝑴𝒚, 𝒔𝒘𝒊𝒇𝒕𝒊𝒆𝒔" to wspaniała książka w formie powieści graficznej/komiksu z pięknymi i uroczymi ilustracjami. Mało jest tutaj tekstu, więc możemy pozachwycać się ślicznym wydaniem 🩷🫠

❀ Oprócz pięknych obrazków, znajdziecie tutaj między innymi ciekawostki z życia artystki, czyli Taylor Swift, piosenki dopasowane do znaków zodiaku, listę utworów i nieliczne projekty strojów piosenkarki. Autorka pięknie ukazuje nam po kolei wszystkie jej albumy, tworząc jedną spójną całość.

❀ To naprawdę słodka, a przede wszystkim ogromnie komfortowa książka. Ostatnimi czasy wydanych zostało całe mnóstwo książek o Taylor, ale ta jest z pewnością jedyna w swoim rodzaju. Nie widziałam jeszcze powieści graficznej idealnej dla swifities, dlatego cieszę się że miałam okazję ową dla was zrecenzować! 🥹🫶🏼

❀ Dodatkowo autorka porusza tu ważne kwestie, a przede wszystkim motywujące treści i tematy o samoakceptacji. Uważam, że to książka dla każdego, niezależnie od wieku. Naprawdę warto ją przeczytać! 🩷

❀ Podsumowując, zdecydowanie mogę polecić wam tą powieść 💐 Naprawdę bardzo mi się spodobała, a poznając ją miło spędziłam czas. To książka idealna dla każdej swifities, a co za tym idzie, fanów Taylor Swift 🫶🏼

𝐓𝐚𝐤𝐞 𝐜𝐚𝐫𝐞 ♡︎

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑻𝒂𝒚𝒍𝒐𝒓 𝑺𝒘𝒊𝒇𝒕. 𝑴𝒚, 𝒔𝒘𝒊𝒇𝒕𝒊𝒆𝒔"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @patriciasinprisa
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwojaguar

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

𝑸: Lubicie powieści graficzne?

Bardzo urocza pozycja dla fanów Taylor Swift. Przecudowne ilustracje i świetnie dobrany tekst. Bardzo dobrze się przy niej bawiłam 💜

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Sprzedam
  • Egzemplarz recenzencki