Creep

Natalia Wasik Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2024-02-01
2024-02-01

Neva zdecydowanie wyróżnia się od większości dziewczyn. Jej styl jest odważny i niecodzienny (glany to jej miłość). W głębi siebie skrywa dziewczynę, której nie chce wypuścić na światło dzienne - boi się, że jej wrażliwa i przestraszona natura weźmie górę, a Ona bardzo unika pokazywania słabej siebie. Czuje, że musi zmienić swoje życie. Jedną z tych zmian jest przeprowadzka do miasta, które ma stanąć dla niej otworem. Kiedy złożyła CV na posadę menadżera klubu, nie dawała sobie za dużej szansy, jednak ktoś inny widział w niej potencjał. Pierwsze spotkanie z jej szefem wzbudziło w niej myśli, które nie pojawiały się w jej życiu od bardzo dawna - obudziło to w niej kobiecość.
Czy dziewczyna w glanach i mężczyzna w garniturze mają szansę odnaleźć w sobie coś więcej niż niesamowite pociąganie?
———————
Muszę przyznać, że „Creep” to całkiem ciekawy debiut. Historia ukazuje trudne relacje między bohaterami, a także przeróżne emocje, które toczą się w głowie zauroczonych ludzi. Nic w tej historii nie jest proste, a każda z postaci uwielbia utrudniać sobie życie, przez co nieraz miałam ochotę nimi potrząsnąć. Całość składa się w romans z nutką podniecającego dreszczu, co dodaje pikanterii.

Recenzja Creep
Natalia Wasik
Walka o własne ja, swoją osobowość i styl, nie zważając na opinię innych ludzi. Jak trudno być autentycznym, bez potrzeby i konieczności zadowolenia wszystkich wokół.
Neva przechodzi trudne chwile, starając się odnaleźć siebie. Zmiany w życiu jakich dokonuje, doprowadzają do miejsca w którym spotyka tajemniczego mężczyznę. Namiętność i przyciąganie jakie między nimi się pojawia jest zakazanym owocem, którego nie potrafią odrzucić. Oboje po przejściach, z mrocznymi sekretami w duszy, tańczą wokół siebie, by raz po raz odepchnąć ukochanego w mrok niepewności. Jak wyrazić uczucia, gdy nie potrafi się o nich mówić?
Autorka znalazła genialny sposób na ukazanie porozumienia dwóch zagubionych dusz. Przeciwieństwa się przyciągają. Książka bardzo mi się spodobała. Czytałam z zapartym tchem, obserwując oryginalność historii. To nie jest cukierkowy romans z happy endem widocznym już w pierwszym rozdziale. Mroki serca i odkrywanie tajemnic wciągały. Polecam osobą lubiącym historię o trudnej miłości i walce o swoją osobowość. Książka przeznaczona dla +18.

Recenzja Creep
Natalia Wasik

Neva z początku robi wrażenie silnej i pewnej siebie kobiety. Odważnie zgłasza się do pracy na stanowisku, które przekracza jej kwalifikacje. Z podrzędnych fuch na menedżera - to byłby duży awans. Tylko czy w ogóle dojdzie do rozmowy kwalifikacyjnej? Nie dość, że jej rekruterka właśnie zdezerterowała to Neva trzymając się swojego stylu ubierania może nie zrobić najlepszego wrażenia. To dziewczyna, która do wszystkiego zakłada glany i lubi mocny makijaż. Dzięki swojej sile przekonywania dostaje szansę, nie wiedząc, że rozmawiała z samym szefem klubu, w którym ma pracować. Neva jest osobą pełną empatii, która myśli w pierwszej kolejności o komforcie swoich pracowników. Wdraża plany zmian, które wychodzą wszystkim na dobre.

Derek z miejsca zasłużył na ksywkę Creep, co później okazało się nad wyraz trafne. Robi dziwne wrażenie, raz jest miły a za chwilę odstrasza ponurą miną. Nie wiadomo co o nim myśleć. Zbliża się do dziewczyny, wbrew obowiązującemu w firmie kodeksowi etycznemu, wciąga ją w swoje sidła, uzależnia od siebie, by zaraz stwierdzić, że nie mogą być razem. Przyciąga i odpycha a ona daje się złapać jak mucha na lep.

Stopniowo poznajemy przeszłość bohaterów. Neva została bardzo skrzywdzona i jej ostoją został jedyny przyjaciel, Alex.

Derek żyje myślą o zemście, lecz w pewnym momencie będzie musiał zdecydować czy jest to warte poświęcenia miłości, bo i on zaczął coś czuć do Nevy.

W powieści czuć chemię buzującą pomiędzy bohaterami. Czytelnik zostaje wciągnięty w wir emocji. Nawet gdy już zdaje się, że będzie między nimi dobrze, pojawiają się komplikacje. W sferze uczuciowej wiele się dzieje. Autorka przedstawia nam bohaterów, którzy po bliższym poznaniu mogą budzić sympatię. Oboje walczą ze swoimi demonami. Jestem zła na Dereka za wrobienie Nevy w pewną sytuację wbrew jej woli. To było bardzo nie fair, tak się nie robi.

Książkę czyta się błyskawicznie. Czytałam kilka podobnych historii i żadna nie wzbudziła we mnie takiego zainteresowania. Jestem pod wielkim wrażeniem tak udanego debiutu. Emocje między parą są namacalne a sceny erotyczne napisane ciekawie i ze smakiem.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Od kiedy skończyłam lekturę „Creep”, zastanawiam się, od jakich słów zacząć recenzję. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, jak słowa “cóż to była za uczta”. Książka zapowiadała się na ciekawy romans. Kobieta zaczyna pracę w nowej firmie, w której poznaje mega przystojnego pracownika. Znacie to, prawda? Ale ta historia okazała się miłym z równie interesującym zaskoczeniem.

Neva, bo to o niej mowa, jest analityczka ludzkich zachowań i myśli. Codziennie, w każdej minucie swojego życia wszystko analizowała, rozkładała na czynniki pierwsze każde zachowanie, gest czy słowo osób jej towarzyszących. Zmęczona takim życiem, postanawia rozpocząć nowy rozdział. Jednym z nich jest praca w roli menadżera klubu, w której pracuje Dereck. Tajemniczy, cudownie pachnący i przystojny pracownik firmy. To musi oznaczać tylko jedno – zakazany owoc.

Od samego początku historia głównej bohaterki była sporym zaskoczeniem. Nie było ono usłane różami, przez co jej dojrzałość mimo młodego wieku zrobiła mnie niemałe wrażenie. Z zapartym tchem poznawałam kolejne demony, z jakimi walczyła Neva. A wspomniany wcześniej współpracownik Dereck, był kolejnym z nich i tylko dolewał oliwy do ognia. Jego zachowanie, tajemniczość, niezdecydowanie, ale też wszechogarniająca władza mogą wytrącić z równowagi najsilniejszą osobę. A co jeśli ta osoba nie jest aż tak silna, za jaką pozornie uchodzi?

Książkę przeczytałam w pół dnia. Strona po stronie walczyłam z wachlarzem emocji, jakie towarzyszyły mi podczas lektury. Odważnie przyznam, że wiele razy walczyłam ze łzami wzruszenia i niestety tę walkę przegrywałam. Nie obyło się bez łez i szybszego bicia serca.

Nigdy nie ukrywałam, że bardzo odpowiedzialnym zadaniem, dla mnie jest pisanie recenzji książek, które są autorskim debiutem. Tym razem jednak nie mogłabym postąpić inaczej, jak tylko pogratulować autorce udanego debiutu, bo książka okazała się rewelacyjną odskocznią od dnia codziennego.

Jednocześnie przekazuje wiele wartości i daje wiele powodów do przemyśleń. Cieszę się, że mogłam być częścią tej historii. Żywię cichą nadzieję, że moja przygoda z bohaterami „Creep’a” jeszcze się nie skończyła. Uważam, że w tej historii są bohaterowie drugoplanowi, którzy zasługują na stanie się bohaterami pierwszego planu.

„Creep” Natalia Wasik, wydawnictwo Novae Res.

Neva to skryta, małomówna dziewczyna z małego miasta, marzy aby coś zmienić w swoim życiu i zaczyna od pracy. Udaje się na rozmowę kwalifikacyjną ubiega się o posadę menadżera klubu, gdzie poznaje Derecka. W biurze czuć napięcie, przyciąganie.

On szykowny, ubrany w garnitury  szyte na miarę. Ona dziewczyna w glanach, okazuje się, że mają ze sobą sporo wspólnego.

Co wyniknie z tej znajomości?

Książka jest debiutem, po które bardzo lubię sięgać, ze względu na to, że czasem są to książki z nowym spojrzeniem i można poznać naprawdę dobre pióro. Zawsze traktuję takie książki z przymrużeniem oka, bo przecież to dopiero początek, pierwsza powieść. Tak, więc sięgając po książkę nie wiedziałam czego się spodziewać, opis mnie ciekawił, okładka przyciągnęła wzrok.

Poznałam tu dwójkę bohaterów Neva oraz Dereck, jednak nie bardzo zyskali moją sympatię, oboje jakby chwiejni, nie rozumiałam kompletnie ich decyzji, ukrywali związek, schodzili się, rozchodzili. Dereck uchodzi i kreuje się go jako postać faceta twardo stąpającego po ziemi, a momentami miałam wrażenie, że mam do czynienia z nastolatkiem. Bohater ma sporo tajemnic i sekretów, które nie sprzyjały rodzącemu się związkowi pomiędzy tą dwójką.

Fabuła  są książki miałam wrażenie jest zaczerpnięta z wielu książek tego gatunku, było wszystkiego po trochu, myślę że jakby była trochę dopracowana i co niektóre wątki ominięte to książka zyskała by na plus.

Autorka ma lekkie pióro i czytało mi się książkę płynnie oraz szybko.

Pomimo, że mi książka nie do końca przypadła do gustu to myślę, że Wy możecie odebrać ją całkiem inaczej i chętnie przeczytam Wasze opinie na jej temat.

„Creep” Natalia Wasik, wydawnictwo Novae Res.

„Dla miłości warto pocierpieć..” lecz czy wszyscy potrafią to udźwignąć?

Neva to dziewczyna z małego miasta wyróżniająca się wśród swoich rówieśników. Jest kobietą skrytą w sobie, stroniącą od nowych znajomości oraz imprez. Z trudem przychodzi jej okazywanie uczuć, natomiast niebywałą jej zaletą jest bezbłędne odczytywanie intencji otaczających ją ludzi – do czasu aż poznała Derecka.

Już od ich pierwszego spotkania podczas rozmowy kwalifikacyjnej Neva czuje kumulujące się w niej napięcie. Dziewczyna zostaje zatrudniona jako manager klubu i od teraz ich drogi będą się przecinać każdego dnia... ale czy tylko służbowo?

Wkrótce okazuje się, że biznesmen w garniturach oraz dziewczyna uwielbiająca glany mają o wiele więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać.
Czy z pozoru dwa różne światy połączą się w jeden?

Do przeczytania „Creep” zachęca już sama okładka, która dopracowana jest w najmniejszym szczególe intrygując czytelnika. Książka wciąga od samego początku dzięki napięciu które buduje autorka z każdym kolejnym słowem. Fabuła „Creep” jest zaskakująca, czasami wręcz powodująca efekt „wow”. Wiele ciekawych zwrotów akcji, które powodują, że trudno się od niej oderwać.
Bohaterzy są doskonale wykreowani przez autorkę. Relacja między nimi opisana jest w taki sposób, że czytelnik sam odczuwa chemię unoszącą się w powietrzu.

„Dla miłości warto pocierpieć..” lecz czy wszyscy potrafią to udźwignąć?

Neva jest inna niż większość dziewczyn. Od dziecka przeciwstawia się standardom i normom, walczy zawsze o swoje zdanie i nie pozwala się nikomu do siebie zbliżyć. Tworząc maskę, oddziela swoje prawdziwe wrażliwe oblicze od okrutnego świata. Wewnątrz jest tak naprawdę przestraszona, że ktoś kiedyś odkryje tę maskę.
Wszystko ma się jednak zmienić, gdy przeprowadza się z małej mieściny do dużego miasta. Tam, rozpoczynając nową pracę, poznaje swojego nowego szefa - oczywiście bardzo przystojnego, jak to bywa w tego typu książkach.
Ich relacje będą równie skomplikowane jak uczucia Nevy.
Dla odbiorcy te wszelkie perturbacje okazują się jednak ucztą czytelniczą.

Historia Natalii Wasik łączy w sobie nie tylko dobry, gorący erotyk z naprawdę głębokim romansem, ale także serwuje czytelnikom dozę... dramatu. Po prostu dobrej opowieści.

,,Creep" daje czytelnikom o wiele więcej niż tylko gorące emocje. Czytanie takich pozycji wymusza na czytelniku zaangażowanie. Sympatia do bohaterów to kwestia kilku pierwszych stron.

Styl autorki jest niesamowicie lekki i przyjemny. Fabuła w żadnym momencie się nie dłuży, ani nie zanudza. Ciężko było odłożyć tę pozycję i z pewnością można pochłonąć ją za jednym razem.

Natalia Wasik napisała historię, która potrafi zaskoczyć. Zwroty akcji nie pozwolą Wam szybko się oderwać, bo z każdą stroną wszystko może zmienić się o 180 stopni.

Ze szczerego serca mogę wszystkim fanom takiej literatury polecić tę pozycję :)
***

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Wszystko ma się jednak zmienić, gdy przeprowadza się z małej...

Natalia Wasik otwiera nam drzwi do ludzkich dramatów i zaprasza do poznania fabuły, w której wszystko może się wydarzyć. Czy jesteście gotowi na miłosny debiut odwołujący się do zaskakujących scen?

Sięgając po "Creep" zupełnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Liczyłam jednak na przyjemną lekturę umilającą mi leniwe popołudnie. Podczas czytania bawiła się względnie dobrze, jednak muszę przyznać, że nie wszystko mi tutaj pasowało. Styl autorki wymagał dopracowania a kreacja bohaterów skupiała się na schematycznych cechach, więc nie stanęli przede mną jako indywidualni ludzie a inspiracje zaczerpnięte z innych powieści. Zabrakło mi także emocje, które miałyby łączyć całość i wszystko przez to wypadło bardzo sztywno. Nawet jeśli autorka oparła się na znanych schematach to miała potencjał, by odbić w inną stronę, nawet próbowała, ale nie do końca się to udało.

Nie zrozumcie mnie jednak źle. To nie jest historia, którą Wam odradzam a po prostu lektura wymagająca lepszego dopracowania. Debiuty traktuję z przymrużeniem oka i twórczość danego autora oceniam dopiero na kolejnych jego powieściach. W tym przypadku nie zamykam się na kolejne potencjalne propozycje od Aleksandry Wasik. Po prostu świadomie daje Wam znać, że to książka bardziej pospolita, opowiadająca o romansie pełnym sprzeczności, w którym główni bohaterowie sami nie wiedzą do końca czego chcą. Ona jest wycofana, on pełen tajemnic, przez co ich związek od samego początku wydaje się być spisany na straty a ja miałam ochotę krzyknąć w stronę tej dwójki, by w końcu się opamiętali.

Nie zabrakło zatem interakcji z książką, chociaż nie tak jak zakładałam na początku. Nela, nieśmiała samotniczka, była przekonana że potrafi czytać w ludziach jak w otwartej księdze. A jednak gdy poznała Derecka zupełnie inaczej zanalizowała jego nastawienie. Miał być mężczyzną jej życia a okazał się pełen sprzeczności i sekretów, które nieustannie rujnowały ich potencjalną wspólną przyszłość. Tym samym otrzymaliśmy dość chaotyczną fabułę w której bohaterowie nie potrafili się zdecydować czego tak naprawdę od siebie oczekują i pojawiło się kilka nielogicznych motywów wynikających z błędnie podjętych decyzji. Z drugiej jednak strony muszę przyznać że całość czytało się zaskakująco szybko i chyba przez to, że prowadziły mnie silne emocje, wciąż rozpamiętuję tą książkę w głowie, mimo że nie do końca mi się podobała.

Trudno mi ocenić "Creep" na przestrzeni wszystkich książek tego gatunku, więc zanalizujmy ją jedynie jako indywidualną historię. Okazała się niekoniecznie dopracowana i chętnie lepiej poprowadziłabym charakter bohaterów, ale jednocześnie nie chcę Was zniechęcać do lektury, ponieważ jako lekki romans na leniwe popołudnie powinna sprawić się całkiem dobrze. Chętnie również poznam Wasze opinie na temat tej książki, więc ocenę pozostawiam Wam, sądzę jednak, że dla romantyczek poszukujących jedynie wątków miłosnych opartych na wzajemnym odpychaniu będzie to całkiem przyjemna propozycja.

Czasami łatwiej zrozumieć się bez słów

Neva pochodzi z małego miasta, nie lubi imprez i jest raczej skryta. Można by powiedzieć, że to taka typowa szara myszka. Ciężko jej okazywać własne uczucia, za to bardzo dobrze odczytuje emocje innych.

Z jednym wyjątkiem. Dereck gdy tylko go poznała stał się dla niej zagadką. Spotkali się na rozmowie o pracę i już wtedy w powietrzu wisiało napięcie, które nie ustępowało.

Podobają mi się imiona głównych bohaterów, takie niezbyt znane. Mogłam też wczuć się w położenie Neve, w jej nieśmiałość czy trudność mówienia o uczuciach. Zaciekawiła mnie jej relacja z Dereckiem. Dziewczyna jak ona i facet w garniturze, co raz może ich łączyć? Pozornie nic, ale to właśnie jest piękne w miłości, że czasem łączy ze sobą pozornie niepasujące do siebie osoby i to okazuje się być świetnym połączeniem.

Ciekawa książka o przeciwieństwach, niespodzianych uczuciach

Czasami łatwiej zrozumieć się bez słów

Książka tak zła, że ciężko o niej powiedzieć coś na poważnie. Festiwal czerwonych flag, kiepsko zlepiony ze zbyt wielu obowiązkowych dramatycznych punktów. Gdzie zagraniczne autorki budują jakąś fabułę i dostarczają emocji, pozwalając czytelnikowi wciągnąć się w książkę i przymknąć oko na toksyczne (albo zwyczajnie głupie) zachowania, nasza rodzima wykłada się już na samym pomyśle, którego nie potrafi opisać.

Całość jest strasznie sztywna, między bohaterami chemia istnieje tylko w słowach na papierze, a fabule brak jakiejkolwiek płynności. No, od dramatu, przez zabawy dla dorosłych, do dramatu i powtórzyć. Charaktery jej i jego to zlepek najczęstszych cech z typowych dark romansów, bez ładu i poskładania w ludzką postać. Oczywiście oboje są niesamowici i wyjątkowi. Podobno. Na dobicie dostajemy drewniane dialogi.
Na szczęście całość jest krótka, na nieszczęście...powstała, a ja ją przeczytałam. To był błąd, 1/10 wydaje mi się wysoką oceną.
W tym miejscu muszę ponownie zwrócić uwagę na jeden fakt: każdą fabułę, nawet najgłupszą, można sprzedać, trzeba ją tylko dobrze napisać. To nie jest ten przypadek.

Teraz uwaga, będą same spoilery jako przykład.

Bohater orientuje się, że jego narzeczona (nie nasza bohaterka, która od początku romansu jest świadoma istnienia innej kobiety, tak przy okazji) jest w ciąży, choć chyba nie on jest ojcem. Postanawia ją porzucić i nic nie mówić bohaterce, z którą rozpoczyna "poważny" związek. Sprawa się po jakimś czasie wydaje (szok),więc bohaterka go zostawia, niestety wtedy się orientuje, że też jest w ciąży (już drugi raz w trakcie tej krótkiej znajomości). Okazuje się, że po rozmowie na temat antykoncepcji i braku chęci posiadania dzieci, partner umówił ją na zastrzyk antykoncepcyjny, który w rzeczywistości był witaminami ułatwiającymi zajście w ciążę. Żeby od niego nie odeszła, kiedy dowie się o ciąży byłej narzeczonej, bo on ją tak kocha. Od wielu lat, tylko ona go nie pamięta. Po drodze są akcje szpiegowskie, by udowodnić, iż to nie bohater jest ojcem pierwszego dziecka. Na końcu żyją długo i szczęśliwie.
Nie żartuję

• Kolejka