Okładka książki Przyjemność z managerem: po drugiej stronie zamówień. 61 opowiadań o pracy w Amazon Anna M.
Anna M. Wydawnictwo: Bartosz Tupalski reportaż
reportaż
Bartosz Tupalski
2023-03-18
2023-03-18

Anna M. to pseudonim zarówno Autora (płci męskiej),jak i zapewne jakiegokolwiek pracownika lub pracownicy firmy Amazon. To na jej przykładzie poznajemy realia pracy człowieka, dzięki któremu otrzymujemy zamówiony towar, wykonując banalne kliknięcie.

Te opowiadania trochę śmieszą absurdami, trochę przerażają (też absurdami),ale przede wszystkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: czemu w tego typu miejscach zatrudnienia jest tak duża rotacja? Po przeczytaniu nie będziemy mieli już raczej wątpliwości.

Założeniem było zapewne chęć wylania na papier tego, czego Autor nie mógł zwerbalizować swoim przełożonym. Z wiadomych względów. Smaczku, niestety negatywnego, dodaje fakt, że chwilę przed wydaniem tej pozycji... został zwolniony.

Przeczytać warto, bo "Przyjemność..." jest napisana z humorem i wyczuciem abstrakcji. Jednak razi brak jakiejkolwiek korekty - ortografia i interpunkcja leżą i płaczą rzewnymi łzami na niemal wszystkich kartkach. Taki urok książek wydanych własnym sumptem.

Dodam, że książkę zamówiłem przez... Amazon :) Ot, kolejny z absurdów. Ocenę zaś lekko zawyżam z szacunku za chęci i zaangażowanie Autora.