"Bismillah, i do przodu!:

Okładka książki "Bismillah, i do przodu!: Amatullah Agnieszka Wasilewska
Okładka książki "Bismillah, i do przodu!:
Amatullah Agnieszka Wasilewska Wydawnictwo: Self Publishing religia
religia
Self Publishing
2023-09-04
2023-09-04

"Bismillah i do przodu" to książka, która może stać się inspiracją dla osób poszukujących swojej drogi w Islamie. Powagi i rzetelności ujmuje jej dość prymitywny język jakim została napisana.

Piękna książka, potrzebna. Czytałam niecierpliwie, by poznać podobieństwa w naszej podróży, a było ich mnóstwo, nigdy nie sądziłam, ani że będziemy mieć tak podobne doświadczenia, ani że będziemy tak podobne jako osoby. Książka jest piękna i potrzebna. Ma mnóstwo głębokich przemyśleń, nie tylko o religii, ale i życiu w ogóle. Początkowo czułam się trochę nieswojo czytając, bo nigdy nie czytałam pamiętnika osoby, którą znam czy kojarzę (choćby internetowo),zawsze jakiegoś przypadkowego autora. Pamiętnik to bardzo osobista forma przekazu i czułam się trochę, jak gdybym robiła coś złego (nie czytaj cudzych listów, wtłuczono mi do głowy 😅). Ale to bardzo szybko minęło, kiedy czytałam o podobnych do moich doświadczeń, myśląc - oh, wow! Ona też przez to przeszła! Wtedy czułam się, jak wśród swoich. Albo jak to nazwała autorka - jak w domu.

Książka pokazuje perspektywę życia muzułmanki w Polsce. Pośród Polaków i polskiej ummy. To bardzo wzgobacające, móc o tym poczytać. Myślę, że przez pryzmat treści książki rozumiem nieco lepiej, jak można godzić nową wiarę i dawne życie - perspektywa tego samego miasta i wieloletnich znajomości w świetle nowej wiary jest bardzo ciekawa. Wierzę, że
muzułmanie odnajdą w książce
fragmenty swojej podróży, jak i inspiracje do radzenia sobie z niektórymi sytuacjami. A ci czytelnicy, którzy nie wyznają islamu, zrozumieją kolejne powody, dlaczego można wywrócić życie do góry nogami.

Bismillah, i do przodu! Z przyjemnością
będę korzystała z tego zwrotu.

Dodaj cytat z książki "Bismillah, i do przodu!: