Dagon

H.P. Lovecraft horror 130 str.
1997-01-01

horror
zbiór opowiadań horror

Kup książkę

najlepsze wydania prozy HPL

Zwykło się o nim mówić , że jest ojcem współczesnej grozy , Wzorowali się na nim King Masterton i wielu innych. Z twórczością H.P. Lovecraft'a po raz ostatni miałem do czynienia w czasach liceum . Bardzo cenie jego świat bóstw i demonów. Natomiast same opowiadania chociaż jako całość bardzo spójne i napisane w przemyślany sposób nie zrobiły na mnie większego wrażenia

Krótkie opowiadanie, ale bardzo pomysłowe.

"Dagon" H.P Lovecrafta to sugestywne opowiadanie i do mojego wstydu, dopiero niedawno odkryte przeze mnie. W tak krótkiej opowieści szybko stajemy się związani z wizjami świata Lovecrafta. Nie tylko była to wciągająca fabuła, ale język, który dobrze pasował i zdecydowanie poprawił historię dziesięciokrotnie.

Nie jestem przekonany czym zazwyczaj charakteryzują się zbiory opowiadań, niemniej jednak doszedłem do wniosku, że opowiadania Lovecrafta zasługują na prywatne opinie. To jest każde kolejne opowiadanie na osobną opinię zawierającą emocje i wrażenia jakie po sobie zostawiły, gdyż Lovecraft piszę tak, że nie idzie być na to obojętnym.
Co do samego zbioru, można co najwyżej...

Skromne opowiadanko, które całkiem nieźle wprowadza nas w świat lovecraftowskich fantazji. Dobre na start z tym autorem.

Słabsze od Zew Cthulhu, żadne z opowiadań zawartych w opisywanym zbiorze nie może się równać takiemu "Szepczący w ciemności"

Moja pierwsza przygoda z Lovecraftem nie była w ogóle emocjonująca. Autor świetnie buduje napięcie, ale każde opowiadanie kończy się w zasadzie identycznie, przez co po czasie zwyczajnie wszystko się nudzi. Nie tego oczekiwałam.

• Horror
  • Fantastyka