Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces

Okładka książki Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces Ed Mylett
Okładka książki Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces
Ed Mylett Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
The Power of One More: The Ultimate Guide to Happiness and Success
Onepress
2023-05-17
2023-05-17

,,Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces" Ed Mylett to książka zdecydowanie skierowana do osób, które poszukują motywacji, potrzebują pokierowania i szukają rozwiązań jak lepiej radzić sobie w życiu i co zrobić aby było lepiej. Książka składa się z 19 rozdziałów, które zawierają wskazówki, co zrobić aby lepiej sobie radzić i chcieć ,,Czegoś Więcej". Autor wskazuje jak odpowiednio radzić sobie w relacjach z innymi ludźmi, jak panować nad emocjami, jak spełniać swoje marzenia, jak wyrobić w sobie dobre nawyki, jak przekształcić swoje myśli z niemożliwe na realizację, jak być dobrym przywodzą i to co ja osobiście już zastosowałam w swoim życiu jak odpowiednio zarządzać swoim czasem, aby zrobić więcej i lepiej. Ed opowiada jak jeden dzień można rozmnożyć i pomimo, że wydaje się to dość abstrakcyjne to zdecydowanie da się to zastosować i zdecydowanie to działa. To co dla mnie istotne, to fakt, że autor opisuje wszystko na swoich osobistych doświadczeniach i na tym co sam przepracował i się w jego przypadku sprawdziło. Książka napisana prostym i przystępnym językiem, poparta wieloma, życiowymi przykładami co ja bardzo doceniam w tego typu książkach, że nie są to sama suche teorie i naukowe stwierdzenia. Książka, którą można przeczytać w jeden weekend i wdrożyć do swojej codzienności. Czytając ją czułam się jak na rozmowie z kolegą, który stara się mi doradzić, aby żyło mi się lepiej. Dlatego jeśli poszukujesz kogoś, kto może wskazać Ci co zrobić, aby polepszyć jakość Twojego życia to zdecydowanie sięgnij po tą lektore.

Książka dla tych, którzy potrzebują motywacyjnego kopa, pstryczka do działania czy też impulsu do zmiany.

"Jeszcze jeden krok" nie jest publikacją naukową. To motywacyjna literatura, w której Ed Mylett dzieli się z czytelnikami swoimi metodami i strategiami na osiąganie celów, na ogarnięcie się, na wzniesienie swojego życia na wyższy level.

Mam do takich książek duży dystans, bo w większości to bezsensowny bełkot, który nic nie wnosi. I choć Ed Mylett nie jest jakoś szczególnie odkrywczy w kwestii samodoskonalenia to "Jeszcze jeden krok" okazuje się się być lekturą podnoszącą na duchu i odświeżającą.

W swoich wywodach jest dość konkretny, stosuje trafne i obrazowe porównania, które długo po lekturze będą siedzieć w głowie. Wiec co chce przekazać i jak to zrobić by zostały z czytelnikiem na dłużej. Zadaje otwierające głowę pytania i uczy jak połączyć świadome myślenie z działaniem. Często przytacza cytaty z innych publikacji rozwojowych, uznanych już w świecie i przełożeniu tego na własne życie.

Autor, co prawda, poniekąd obiecuje gruszki na wierzbie, jeśli zastosujemy się do jego strategii. Jednak w wielu kwestiach ma sporo racji i zastosowanie się do jego rad może okazać się dobrą zmianą. Szczególnie rozdziały o zadawaniu sobie kluczowych pytań, o nawykach, o równowadze i działaniu ( mimo strachu) mogą okazać się pomocne.

Lektura trąci też nieco tym, że autor opiera wiele spraw opiera na wierze, nie jest to na szczęście myśl przewodnia.

Nie mniej jednak "Jeszcze jeden krok" to ciekawa i bardzo treściwa publikacja z zakresu samorozwoju. Jeśli potrzebujecie motywacyjnego kopa to polecam!

Mam do takich książek duży...

Książka jest świetną motywacją do działania jedna rzecz więcej do symbol jak jedna aktywność, jedna dodatkowa minuta może ułatwić dojście do spektularnwgo sukcesu i powstrzymać Naszego wewnętrznego lenia i pokazuje jak wyjść z Naszej strefy komfortu i marzyć o lepsze życie.

Ktoś, kto lubi stale się rozwijać i poszukiwać ciekawych zadań do rozwijania swojej świadomości oraz twórczości, czytając tę książkę, będzie bardzo zadowolony. „Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces” to ciekawie napisany  poradnik, który w mądry sposób pokazuje wiele technik oraz wskazówek do rozwijania swojej życiowej drogi. Autor stworzył ją, by umożliwić czytelnikowi zmianę dotychczasowego życia na lepsze. Zachęca nas do pójścia o krok dalej, zrobieniu czegoś więcej, jak na przykład wysłanie jeszcze jednego mejla, jeszcze jednego powtórzenia ćwiczenia czy jeszcze pójścia na jeszcze jedno spotkanie. Książka ma charakter filozoficzny i wielokrotnie odnosi się to tej dziedziny nauki. Oprócz wielu przykładów Ed Mylett, przedsiębiorca, lider biznesu, jeden z najlepszych mówców motywacyjnych na świecie, zdradza błędne założenia na temat pewności siebie i tożsamości. Sporo uwagi poświęcił również w książce zasadzie łączenia myśli z działaniem oraz wyjaśnieniu, dlaczego najważniejsze jest pragnienie czegoś więcej. Autor wielokrotnie podkreśla, że zawdzięcza swój sukces wierze w Boga, bardzo często nawiązując do Ewangelii. Poradnik jest przejrzyście napisany i zawiera wiele ciekawych spostrzeżeń na temat naszego życia.

Świetna książka, pełna wielu wartościowych porad, przykłady podane jak na tacy. Do tej pory nie przeczytałam lepszej książki w tym temacie. Nie jest długa, dlatego każdy, ale to każdy może ja przeczytać.

Chcę Wam zaprezentować książkę jaką niedawno przeczytałam: "Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces" autor: Ed Mylett.

Prezentowany poradnik opisuje jak połączyć świadome myślenie z działaniem. Pokazuje nam w jaki sposób możemy dokonać olbrzymich zmian w naszym życiu. W książce znajdziemy m.in. strategie w jaki sposób zarządzać czasem. Autor przekonuje nas również, że nie warto się poddawać, ale pomimo porażek spróbować po raz kolejny, tak aby osiągnąć lepsze wyniki.

"Pozwól odejść przeszłości i idź do przyszłości. Pewnie kieruj się ku swoim marzeniom. Żyj życiem, które sobie wymarzyłem" Henry David Thoreau

W książce znajdziemy również rozdziały poświęcone m.in. emocjom, ludziom jakimi się otaczamy, naszym marzeniom, celom i standardom. Znajdziemy w niej jeszcze wiele innych zagadnień, które pomogą nam w osiągnięciu szczęścia i sukcesu.

Co mogę powiedzieć? Do książki podchodziłam trochę sceptycznie, ale zupełnie niepotrzebnie. Jest to jeden z tych poradników, który daje nam pozytywnego kolokwialnie mówiąc "kopa". Jest to jedna z tych książek do jakich wrócę jeszcze nie raz i zdecydowanie znajduje ona miejsce w czołówce książek dotyczących rozwoju osobistego jakie czytałam (a uwierzcie mi, że trochę ich przeczytałam) ☺️ Jeśli szukacie ciekawego poradnika dotyczącego rozwoju osobistego to koniecznie musicie sięgnąć po ten tytuł. Szczerze polecam 💪

#współpracarecenzencka

• Rozwojowe

Dodaj cytat z książki Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces