Franek Koperek i psie akrobacje

literatura dziecięca
Moc Media
2023-01-01
2023-01-01

Kto pamięta Franka? Rezolutnego chłopca, który podczas wakacji u babci na wsi dowiedział się, że odziedziczył po ukochanym dziadku rolę Strażnika Wielkiego Pokoju i złożył przysięgę wspierania wszystkich psów i dążenia do zgody między ludźmi i czworonogami? Dziś wracam do Was z kolejnym tomem przygód bystrego chłopca o kryształowym sercu.

Zbliżają się wakacje. Franek ma nadzieję, że i w tym roku spędzi je u babci Janinki, chociaż atmosfera u niego w domu jest gęsta i chłopiec widzi, że rodzice nie mogą się dogadać w tej sprawie (oraz w wielu innych niestety...). Kiedy jednak udaje mu się wyrwać do Kowalewic, kłopoty zaczynają się już po drodze.

Autobus, którym podróżuje Franek potrąca psa. Ofiarą okazuje się być stary Beagle, przyjaciel chłopca i przewodnik psich klanów. Ciężki stan psa to jednak wierzchołek góry lodowej. Ze schroniska zagadkowo znikają psy, także znane Frankowi czworonogi zaczynają się dziwnie zachowywać. Strażnik ma przed sobą nie lada zagadkę do rozwiązania. Zwłaszcza, że sprawa jest poważna, psy są w ogromnym niebezpieczeństwie.

"Franek Koperek i psie akrobacje" to niezwykle mądra książka, która za pomocą ciekawej i błyskotliwej opowieści uczy nas szacunku i miłości do psów oraz zwierząt w ogóle. W tej części poruszane są takie kwestie jak walki zwierząt czy tresowanie ich w nieludzkich warunkach.

Franek, główny bohater książki, to postać która jednocześnie jest drogowskazem. To chłopiec o supersprawnym kompasie moralnym oraz ogromnej miłości do otaczającego go świata.

Uważam, że ta lektura powinna być obowiązkowa. Wspaniale daje pod rozwagę moralność tresowania zwierząt i pokazuje dlaczego powinno to być zabronione, w jaki sposób wyrządza zwierzętom krzywdę. Polecam z całego serca ❤️

Zbliżają się wakacje. Franek ma...

@ksiazeczkidladzieci
Kochani od maja dostępna jest kolejna część przygód #franekkoperek ❤ Cieszę się bardzo, że poraz kolejny mogę być patronatem tej świetnej książki!
Jest to druga część przygód chłopca i jego psich przyjaciół. Bohater jest niezwykłym jedenastolatkiem, który potrafi rozmawiać z psami. Dzięki temu niezwykłemu darowi w poprzedniej części został Strażnikiem Wielkiego Pokoju. W tej części kolejny raz będzie spędzał wakacje u babci Janinki. Dowiedział się, że w pobliskim schronisku zwierzaki potrzebują pomocy. Czy uda im się pomóc?
Książka idealna na zbliżające się wakacje. Pełna wzruszeń oraz tajemnic.
Polecam!

@ksiazeczkidladzieci

Dawno już nie czytałam tak ciekawej historii jak o Franku Koperku. Gorąco polecam!

• Samodzielne
  • G. Młodzieżowa