Lata miłości

TYTUŁ:"Lata miłości"

AUTOR:@annaflorescubooks

WYDAWNICTWO:@wydawnictwo_novaeres

Lato 1967🏵️💮
Dla Celeste muzyka jest całym światem. Kariera stoi przed nią otworem. Gdy na festiwalu poznaję Theodore daje się porwac namiętności. Chwila zapomnienia w narkotycznym upojeniu,ma swoje konsekwencje,które na zawsze zmieniają jej życie.
Czy uchroni córkę przed popełnianiem swoich błędów?
Jakie konsekwencje przynoszą skrywane tajemnice?

_________________________

"Lata miłości"to przepiękna historia o marzeniach, miłości, nadziei, wybaczaniu i latach buntu.
Poznajemy Celeste,której życie wywraca się do góry nogami po jednej nocy,gdy daje się ponieść wolności. Traci chłopaka,poznaje młodszego od siebie Theodore, który po latach wraca do jej życia. Jednak skrywane uczucia nie mają możliwości ujrzeć światła,bo los rozdzielił ich drogi,a ponowne spotkania jeszcze bardziej komplikują sytuacje. Konsekwencje młodzieńczych decyzji odczuwa nie tylko ona ,ale potem także w dość bolesny sposób jej córka.
Autorka powieści przenosi nas do lat 70tych ubiegłego wieku . Historia przemyślana, dopracowana,ukazuje różne emocje i uczucia jakie towarzyszom młodym ludziom. W dorosłym życiu muszą zmierzyć się z tym co niesie im los i jak sami komplikują sobie życie. Napisana z perspektywy kilkorga bohaterów,daje nam możliwość lepiej poznać.Wielokrotnie może zaskakiwać juz postępowanie,ale nigdy nie wiadomo jak my byśmy postąpili w takich przypadkach. Czytając te książkę niejednokrotnie czułam irytację w niektórych momentach,ale też wzruszenie i nadzieję na mądre decyzję postaci.
Ja ze swojej strony gorąco zachęcam Was do przeczytania tej książki 😍

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję autorce @annaflorescubooks

#recenzja #latamilosci#annaflorescu #wydawnictwonovaeres #wspolpracareklamowa #reklama#swiatksiazek #swiatrecenzentów #zmiloscidoksiazek #ksiazkarapoleca #ksiazkaraczyta #ksiazkadlakazdego #czytajzemną #czytamkiedymogę #czytampolskichautorów #czytanietopasja #czytaniejestsexy #czytanieuzależnia #postbooks #readingbooks #bookflatlay #bookatagramowelove #womenandbooks #polskibookstagrammer #polskibookstag

🍁 RECENZJA 🍁
WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

TYTUŁ:"Lata miłości"

AUTOR:@annaflorescubooks

WYDAWNICTWO:@wydawnictwo_novaeres

Lato 1967🏵️💮
Czy...

Hej kochani dzisiaj mam dla Was recenzje książki, która wywołała we mnie tak wiele emocji, że aby napisać tę opinię musiałam się najpierw pozbierać w sobie. Historia ta jest debiutem autorki i wiem, że nie wszyscy sięgają po debiuty ale akurat w tym przypadku każda godzina poświęcona tej książce była tego warta. Byłam w wielkim szoku jak bardzo poruszyło mnie to co spotkało bohaterów i razem z nimi przeżywałam każdą chwilę.

💛💛💛

W książce autorka pokazuje nam jak przewrotne może być życie i jak decyzję, które podejmujemy czasem pochopnie mogą sprawić, że nasz los obróci się przeciwko nam. W życiu zawsze powinniśmy kierować się własnym dobrem i nigdy nie decydować za kogoś oraz narzucić mu naszą wolę. Często jednak myślimy, że robimy to dla dobra drugiej osoby i nie zdajemy sobie sprawy, że ona również chce podejmować własne decyzje i ponosić za nie odpowiedzialność. Nie uchronimy bliskich przed każdym złem tego świata tak jak Celeste próbowała to zrobić w swoim życiu. Nie mogę za bardzo przedstawić Wam fabuły książki ponieważ nie chciała bym zrobić tu wielkiego spoileru, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że książka jest genialna i nigdy nie pomyślała bym, że tak potoczą się losy bohaterki.

Dziękuję @annaflorescubooks za możliwość przeczytania tej książki 🥰 sama doskonale widziałaś jak wiele emocji towarzyszylo mi czytając tę historię, już sama nie pamiętam kiedy ostatnio tak płakałam... Będę polecała "Lata miłości" bo książka zdecydowanie potrzebuję większego rozgłosu

Dzikość serca. Bunt. I wolność, która prowadzi do zniewolenia

Lato 1967 miało w sobie coś szczególnego. Kwiaty we włosach, wolność, barwy, koniec z normami społecznymi, rewolucja.
Celesta jak wiele osób popłynęła z tą falą. Jako artysta czuła się sobą i kogoś wtedy wyrazić siebie, a nawet coś osiągnąć. Kontrakt z wytwórnią, płyta.

Jednak to co miała za sobą na swojej drodze to nie tylko sukcesy, ale też mroczne strony marzeń. Narkotyki alkohol, wszystko to przeplata się z muzyką i uczuciami.

Tak czy siak był to czas pełen barw, emocji i szaleństwa. Ale nic nie trwa wiecznie. Po każdym lecie nadchodzi jesień. Jaka będzie jej jesień? Jak poradzi sobie z konsekwencjami po młodzieńczych szaleństwach?

Interesująca postać i historia ukazująca dawna lata, różne emocji, życiowe wyzwania.

Dzikość serca. Bunt. I wolność, która prowadzi do zniewolenia

Jednak to co miała za sobą na swojej...

Bardzo rzadko zdarza mi się znaleźć książkę, w której motywem przewodnim są czasy charakterystyczne dla hipisów, więc z ogromną przyjemnością sięgnęłam po "Lata miłości". Nie miałam co prawda dużych oczekiwań wobec lektury, ale muszę przyznać, że Anna Florescu miło mnie zaskoczyła.

Po pierwsze autorka zabawia nas naprawdę ładnym, płynnym stylem, który uzupełnia prezentowaną opowieść. Czasy dzieci kwiatów kojarzą się z barwnymi emocjami, wolnością, swobodą oraz poetyckością i wszystko to w tej powieści zostało zamknięte w nienachalnym, ale za to bardzo dobrze utrzymanym klimacie. Myślę, że gdyby nie ta dobrze wykreowana atmosfera książka nie byłaby taka sama a jednak otrzymałam coś co mocno podziałało na moją wyobraźnię.

Przenosimy się do lata roku 1967, kiedy to nadciągająca społeczna wolność miała wedrzeć się do świata z siłą huraganu. Przynajmniej tak wszyscy myśleli. barwne stroje, pozytywne nastroje i wszechobecna radość zwiastowały szczęśliwe chwile. Celeste dała się porwać tej wspaniałości, ale nie pamiętała, że wszystko co dobre szybko się kończy. I tak po lecie nadeszła jesień a wraz z nią smutna, ponura rzeczywistość. Nie jest to jednak nic oczywistego, ponieważ nakłada się na to przeszłość, wychowanie, przyjaźń - poruszane wartości na tak małej fabularnej przestrzeni wydają się naprawdę intrygujące, ponieważ składają się na głęboki obraz bohaterki takiej jak my, nie pozbawionej wad.

Książka wydaje się lekka, ale w rezultacie wyczytać pomiędzy wierszami można wiele smutku. Celeste wpadła w wir namiętności, uzależnień i nieograniczonej swobody zapominając o konsekwencjach jakie mogą z tego wyniknąć i tak zrodziła się opowieść będąca lekcją dla czytelnika. Wszystko z umiarem, z głową i racjonalnym podejściem, nawet jeśli chcemy żyć chwilą i trochę się zabawić. Nie mogę jednak napisać, że nie rozumiałam głównej bohaterki czy byłam zła na jej pochopne wybory - nie, ponieważ wejście w jej skórę okazało się zaskakująco łatwe.

"Lata miłości" to nostalgiczna opowieść o tym jak łatwo zatracić się w chwili ulotnego szczęścia. Anna Florescu pokazuje skrajność życia, udowadnia, że nieszczęście przychodzi zaskakująco łatwo a odbicie się od dna wymaga solidnego zaangażowania. Autorka w sposób nienachalny, ale za to zaskakująco skuteczny prowadzi nas przez życiową lekcję, której zdecydowanie warto dać szansę.

Po ten tytuł sięgnęłam głównie dlatego, iż akcja rozgrywa się w czasach gdzie królowały Dzieci Kwiaty. A ja mam sentyment do hipisów.

Na początku poznajemy Celeste, która stoi u progu kariery wokalnej. Wszystko w jej życiu kręci się wokół śpiewu. I to ta chęć zrobienia kariery, zdobycia sławy częściowo zrujnowała jej życie. Tak przynajmniej sama sądzi. Podczas jednej z szalonych nocy pod wpływem LSD bierze udział w imprezie. Poddaje się narkotykowemu zatraceniu i uprawia seks ze świeżo poznanym piętnastolatkiem, Theodore.

Owocem tej nocy jest jej córka, Lana, którą wychowuje samotnie. Stara się trzymać ją jak najdalej od świata muzyki, chociaż wie, że dziewczynka odziedziczyła po niej piękny głos.

Całe dzieciństwo wmawiała córce, że tylko nauką i wykształceniem coś osiągnie. Lana nie ma więc przyjaciół, ani żadnych przyjemności na jakie mogą sobie pozwolić jej rówiśnicy.

Po latach, gdy dziewczyna staje się kobietą, do Londynu przyjeżdża on, Theodore. Teraz właściciel winnic na południu Włoch. Jego pojawienie się zmienia wszystko. Celeste spotyka się z nim i wyjawia mu prawdę o córce.

Theo a już jednak rodzinę we Włoszech i w dodatku jest szczęśliwy. Niemniej chce poznać swoją drugą córkę i zaprasza ją do siebie na okres wakacji. Lana nie wie, że to jej ojciec, choć domyśla się , że matkę coś kiedyś łączyło z tym charyzmatycznym mężczyzną. Postanawia go zdobyć. We Włoszech zostaje entuzjastycznie przyjęta. Zaprzyjaźnia się z Alice, córką Theodore oraz jej chłopakiem Domenico.

Jej pojawienie się jest niczym włożenie kija w mrowisko. Lana dąży do swojego celu i za żadne skarby nie chce wracać do matki i Londynu.

"... Rozumiem, że zachłysnęła się wolnością, po prostu martwi mnie jej brak pokory. To, że ją wiele razy traktowano niesprawiedliwie, nie oznacza, że sama ma prawo traktować tak innych... Lana wierzy, że tylko po trupach uda jej się dojść do celu. Nie wiem, jak ją ostrzec, że te trupy pewnego dnia zmartwychwstaną i zawładną swoim oprawcą, dręczonym wyrzutami sumienia..."

Kłamstwa, manipulacje i zazdrość prowadzą w końcu do nieszczęścia. Najgorsze jest to, że czasu nie sposób cofnąć.

To z założenia miała być lekka powieść na lato. Jednak dostałam znacznie więcej. Książka zmusza do zastanowienia się nad własnymi wyborami, nad celami, które nam przyświecają.

Polecam gorąco.

• Literatura obyczajowa romans
  • Książki przeczytane 2023
  • 200-400
  • Przeczytane#2
  • MAC

Dodaj cytat z książki Lata miłości