Psy. Od drapieżników do obrońców

Okładka książki Psy. Od drapieżników do obrońców Andy Hirsch
Okładka książki Psy. Od drapieżników do obrońców
Andy Hirsch Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Naukomiks popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
psy komiks

Okładka książki Tygrys Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Tygrys Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Kocia Szajka i klątwa starego kina Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...

Świetny, mądry komiks naukowy. Bardzo przystępny, zabawny, uczulający na wiele tematów. Bardzo dobry do rozmów o zwierzętach, ich emocjach, odczuciach i stosunku do ludzi. Ładnie rozrysowany. Dużo wiedzy merytorycznej o ewolucji, genetyce, anatomii.

Na półkach: , , , , , , , ,

Książka o genetyce! Zaskoczył mnie ten wątek. Był bardzo dobrze przedstawiony. Zrozumiale rozrysowane allele i dziedziczenie.
Oczywiście psy to główny temat i przedstawiony klarownie jak na Naukomiks przystało.
Główny bohater przemyca wiele ciekawostek, które łatwo się zapamiętuje.

Główny bohater przemyca wiele ciekawostek, które łatwo się zapamiętuje.

Dobrze zilustrowana, bardzo ciekawa pozycja pokazująca historię/ewolucję/rozwój psów, psich ras, ale i nie tylko.
Do tego całość podana z humorem, i chociaż pojawiają się też bardziej naukowe terminy, podane są w bardzo zrozumiały sposób.
Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla wszystkich psiarzy :)

Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla wszystkich psiarzy :)

To jest najbardziej skomplikowany naukomiks, jaki mamy
Dlatego najbardziej go lubię
(no dobra, również dlatego, że jestem zdecydowanie bardziej psiarą niż kociarą :D )

Populacje genowe, dziedziczenie, fenotypy, grupy genetyczne.
I pełno diagramów, symboli i porównań.
Ale nie bójcie się! To wszystko otacza urocza historia Rudego - psa, który za żółtą (💛) piłeczką podąża wszędzie. Nawet (a zwłaszcza!) w przeszłość 😉

Syn (8lat) czyta wyrywkowo. Bardziej go na razie interesują fragmenty o psim węchu, udomowieniu, rasach czy specjalnych narządach psów (narząd przylemieszowy, wiecie co to?)

Ja jestem zafascynowana całością bo wszystko naraz dokładnie tłumaczy naturę psów, ich zachowania i to, jak są wspaniałe

Podsumowując - opłaca się. Jeśli mniejsze dziecko lubi psy - można mu czytać fragmenty. Albo tylko pokazywać, gdzie Rudy biega za piłeczką.
Większe dziecko będzie jak mój syn, podczytywać.
A nastolatek (i dorosły!) - odkryje pełnię możliwości tej książki. No, chyba że macie geniusza w domu, to wcześniej :D

To jest najbardziej skomplikowany naukomiks, jaki mamy
Dlatego najbardziej go lubię

Populacje genowe, dziedziczenie, fenotypy, grupy genetyczne.
I pełno diagramów, symboli i porównań.

Świetna książka.

Świetna książka.

To już nasze kolejne spotkanie z Naukomiksem i powiem Wam, że zdobywanie wiedzy w takiej formie naprawdę nam się podoba 💙.

Tym razem wspólnie z sympatycznym psiakiem Rudym będziemy odkrywać i poznawać psie sekrety. Młody czytelnik dowie się nie tylko skąd wziął się gatunek psa, ale obali wiele mitów, np. uzmysłowi sobie, że psie lata nie istnieją i nie ma prostego przelicznika do wieku ludzkiego.
I chociaż zaczynamy od dość poważnych zagadnień genetycznych związanych z dziedziczeniem, dna i genami recesywnymi i dominującymi, które mimo, że dość dobrze rozpisane, wytłumaczone i zilustrowane to mam wrażenie, że były jeszcze zbyt skomplikowane dla mojego Przedszkolaka. Ale dodam, że jakby tak wyglądała nauka genetyki w szkole, to miałabym ją w małym paluszku.
Przechodzimy przez zagadnienia związane z ewolucją, wspólnie z Dimitrijem Biełajewem próbujemy odkryć sekrety udomowienia, poznajemy psie oczy, oraz super tajną, supermoc psów czyli.... nos i węch 💙.
Chcecie wiedzieć dlaczego psy wąchają swoje zadki? I czy naprawdę mają nosa do wyczuwania choroby? Skąd się wzięły rasy, np. Golden Retriver, czy popularny York?
Koniecznie sięgnijcie po ten fantastycznie zilustrowany komiks, pełen doskonałych smaczków.

Ja dodam jeszcze, że bardzo podobało mi się pokazanie psiego języka ciała. Dzięki temu dziecko ma możliwość nauczyć się podstawowych sygnałów i przewidzieć czy przypadkowo spotkany na spacerze psiak ma przyjazne zamiary, czy wręcz przeciwnie.

Kolejna fantastyczna propozycja czytelnicza od Wydawnictwa Nasza Księgarnia tym razem dla miłośników psów. 🐶 "Psy. Od drapieżników do obrońców" to naukomiks, który przybliża czytelnikom życie i świat tych zwierząt. Przewodnikiem dzieci w tej opowieści jest Rudy, który odkrywa przez dziećmi ciekawostki ze swojego świata od czasów prehistorycznych aż po współczesne. 👏
Dzieci mają okazję poznać mnóstwo informacji o psach przykładowo jak pojawiły się w życiu ludzi, jak powstały rasy psów, czym się różnią, jak psy się komunikują, jaką mają relację z ludźmi, jak udało im się przystosować do różnych warunków przez lata swojego funkcjonowania na całym świecie i inne. To fascynująca lektura dla miłośników psów, która dzięki graficznej formie jest bardzo przystępnie przedstawiona. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/03/psy-od-drapieznikow-do-obroncow.html

Dzieci...

Dziś chciałam Wam zaprezentować nowość Wydawnictwa Nasza Księgarnia

"Psy. Od drapieżników do obrońców" to naukomiks, który przybliży nam tytułowy gatunek zwierząt.

Przez całą opowieść towarzyszyć będzie nam Rudy, nasz czworonożny przewodnik, który odkryje przez nami tajniki psiego świata, od czasów prehistorycznych po współczesne.

I tak dowiemy się przykładowo:
🐶 jak pies zaprzyjaźnił się z człowiekiem,
🐶 w jaki sposób powstały współczesne nam rasy psów i jakie badania w tym pomogły,
🐶 jakie supermoce mają psy: jak widzą, słyszą i jak się komunikują,
🐶 co wpłynęło na tak ogromna umiejętność przystosowania psów, dzięki czemu mogą żyć w różnych warunkach, na całym świecie.

To ciekawa lektura, która zaspokoi głód wiedzy nawet najbardziej dociekliwych. Poszerzy bowiem naszą wiedzę także z zakresu genetyki czy ewolucji i taksonomii.

Dzięki graficznej formie, w przystępny sposób tłumaczy i obrazuje także te trudniejsze zagadnienia. Oraz zwyczajnie dostarcza rozrywki 😉

Jestem pewna, że polubicie Rudego i z chęcią wysłuchacie co ma nam do powiedzenia.

Polecamy!

Dziś chciałam Wam zaprezentować nowość Wydawnictwa Nasza Księgarnia

I tak dowiemy się przykładowo:
🐶 jak...

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

6,5 jak na książkę dla dzieci ma dużo naukowej wiedzy ale też sporo ciekawostek oraz ładne rysunki.

• Komiksy
  • Moje
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Psy. Od drapieżników do obrońców